slabo vuče i trese POPRAVLJENO :))))

slabo vuče i trese POPRAVLJENO :))))

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
RE: slabo vuče i trese

a drugo je ako ti samo jedan cilindar ne radi i to da znas koji je? koji ti je cilindar ? skini tu diznu sa tog sto ne radi i prebaci je na drugi a sa tog prebaci na taj sto nije "radio" i vidi dali ce opet raditi?? kad to odradis javi rezultate pa cemo vidjeti sta cemo dalje. Pozzz
 
Član
RE: slabo vuče i trese

MTR je napisao(la):
jarane kod tebe poseban slucaj , da nije vrabac uletio kroz usisnu granu :D
Ma nije vrabac nego soko:lol::lol:Nije mi do zayebancije,ubi me ovo.Nemam više najbrže auto u selu,neće nijedna kučka da me pogleda:D

RS TURBO je napisao(la):
a drugo je ako ti samo jedan cilindar ne radi i to da znas koji je? koji ti je cilindar ? skini tu diznu sa tog sto ne radi i prebaci je na drugi a sa tog prebaci na taj sto nije "radio" i vidi dali ce opet raditi?? kad to odradis javi rezultate pa cemo vidjeti sta cemo dalje. Pozzz

Nemam pojma koji je,majstor mi čačka oko toga.Hvala ti na pomoći,imaš pivu;)
 
Član
RE: slabo vuče i trese

Druze ne moze ti biti do goriva ako ne radi jedan cilindar, posto si sve izmjenjao onda ti je 99% do struje, upali auto i lagano dirni kablove koji vode na svjecice, okreni ruku da ne diras dlanom jer ako te opali struja... dobro je, znaces u cemu jeproblem.
Obicno su kod benzinaca problem kablovi i bobina koji se moraju cesce mijenjati.
Mislim da ti je bobina rikavela i sve ti se to desava zbog tog.
Jos predpostavljam da ti je neka visokoturazna masina sto ce potvrditi ovu moju teoriju jos vishe.
Kod mog strika na Fabiji 1.2 sa tri klipa vrisnula bobina nakon 29 000 (Kupio novo auto), nije radio jedan klip, zamisli kako radi auto sa 2 klipa, bas ko Husvarna.
 
Član
RE: slabo vuče i trese

Nevjerujem da je do struje zbog toga što mi se to dogodilo pod punim gasom pri jakoj rezervi.Auto je odjednom počelo da trokće i momentalno je izgubilo snagu.Zbog toga cijelo vrijeme mislim da je do mulja sa dna tanka tj. do dizne koja je začepljena.
A nisam sve izmjenuo,još mi je ostalo čišćenje dizni,ako ni to ne pomogne onda ćemo preći na struju.
A iz potpisa vidiš koja je mašina ;)
 
Član
RE: slabo vuče i trese

To nije nista cudno kod fabia.. kod njih ricu bobine prije neg svijecica :icon_confused: a sto se tice toga moze to lako provjeriti koji radi a koji ne. DA vidis dali ti ne radi neki kabli (dali vodi struju) uzmes kombinirke i ides redom kombinirkama skines kabl, vidis radi li, ako radi vratis ga, a ako isto radi a ti skino kabl onda je taj (ako kazes da si promijeniio svijecice).
Ako hoces da vidis dali neki kabl probio onda ti je to najbolje da udjes u garazu i zamracis je da bude totalni mrak i upalis auto i gledas i ako je koji probio vidjece se iskra kuda baca na masu (motor ili sasiju).
Eto i to mozes da vidis iako si rekao da si to uradio ali eto da objasnim kako ti je najlakse ispitati svijecice i kablove, a isto tako i odvojene bubine. :icon_smile:
 
Član
RE: slabo vuče i trese

Priznajem, mrsko mi je bilo citati par postova iznad pa ako je neko vec napisao ovo sto cu reci - halali :D al' uradi ono sto sam ti rekao, kad je auto upaljeno, na leru, skidaj kabl po kabl sa svijecica - ako prilikom skidanja jednog od kablova auto uopste ne "odreaguje, tj ne promijeni rad", ili vidis da taj cilindar manje utice na rad nego ostali - mozes onda koncentrisati svoju paznju na taj jedan cilindar.
 
Član
RE: slabo vuče i trese

Da,svjećice su danas nove stavljene.To ću sve da pokušam poslje čišćenja dizni jer majstor garantira da je do njih(tj. do jedne). Nije mi problem zamijeniti svijećice,filtere i pročistiti dizne.S obzirom kakvo nam je gorivo to bi trebali svako malo raditi;)

Tebi hvala još jednom:icon_smile:
Da mogu dao bih ti još jedan plus:D

trizex je napisao(la):
Priznajem, mrsko mi je bilo citati par postova iznad pa ako je neko vec napisao ovo sto cu reci - halali :D al' uradi ono sto sam ti rekao, kad je auto upaljeno, na leru, skidaj kabl po kabl sa svijecica - ako prilikom skidanja jednog od kablova auto uopste ne "odreaguje, tj ne promijeni rad", ili vidis da taj cilindar manje utice na rad nego ostali - mozes onda koncentrisati svoju paznju na taj jedan cilindar.

Halalit ću:lol::lol:Al hvala svejedno;)
 
Član
RE: slabo vuče i trese

nisam sve citao preskakao sam ali po tvojoj prici 99.9% je dizna ili ne prima napon ili se zacepila provjeri napajanje na dizni.... isti sam imao problem stekce nece da ide ehh kod mene je bilo prekinuto napajanje na prvoj dizni... nadam se da ces to rijesiti


a eto haj to te natjralo da promjenis i svjecice i kablove hehehehe
 
Član
RE: slabo vuče i trese

Hvala,budem;) Mislio sam svejedno mjenjati,nisam ja jedan od onih:"vozi dok ide":D
 
Član
RE: slabo vuče i trese

Evo da ja iznesem svoje misljenje .. to se meni događa isto nekada zna mi povuc sa rezerve i nalijem goriva a u nas nije gorivo bog zna sto a svako 2 naljevanje sipam aditiv da mi dizna ne zacepi .. Mislim da netrebas davat pare i mjenjat je tj diznu . Moj majstor vidi koja je zacepljena skine i propuse je mislim kompresororom i sve fercera za 5 al ako hoces da ti nezacepi nikako mjenjaj uzmi drugi :) al dosta vremena si miran kad se ocisti :cool:
 
Član
RE: slabo vuče i trese

Jel ti auto radilo na 3 cilindra zbog toga?čuo sam da od kompresora nema velike koristi,da samo ultrazvučno čišćenje dobro uradi posao.Ti aditivi su jako agresivni te štete gumicama u motoru.Ako ne pročistiš sve 4 dizne odjednom,očišćena baca više goriva nego prljave pa to dovodi do nestabilnog rada i šteti motoru
 
Član
RE: slabo vuče i trese

ZELA GTI je napisao(la):
Jel ti auto radilo na 3 cilindra zbog toga?čuo sam da od kompresora nema velike koristi,da samo ultrazvučno čišćenje dobro uradi posao.Ti aditivi su jako agresivni te štete gumicama u motoru.Ako ne pročistiš sve 4 dizne odjednom,očišćena baca više goriva nego prljave pa to dovodi do nestabilnog rada i šteti motoru

Tako je i samo kad ih ocistis auto ce ti vise trositi :icon_smile: kompresorom cisto sumnjam da ih moze ocistiti :icon_rolleyes: Aditivi su vecina inace napravljena prejaka da bi ocistila ali ona "ciste" i sta treba i sta ne treba....:icon_confused:
 
Član
RE: slabo vuče i trese

Da mislim da je na 3 cilindra radilo znaci nije vuklo skoro pa nikako .... Kad je u leru imo sam osjecaj kao da mi je cjela grana auspuha se otkacila tako je ruzan nekakav zvuk imo ... Ali neznam iskreno sa cim on cisti to kompresorom ili jer ja njemu ostavim auto pa on odradi sav posao al meni je brate auto uvjek isto trosilo kad je on meni propuho dizne i kad sam ja sipo aditiva sad ja nezz sta da ti kazem na to da vise trosi meni je sve ostalo isto
 
Član
RE: slabo vuče i trese

Ako je radio ultrazvučnom sondom,nije mogao završiti za sat vremena.Moje su ostavili da se "kisaju" preko noći.Kada ih već čistiš,čisti sve 4...;)Vidit ću kako će proći danas ovo moje čišćenje,pa javim! Ako ti opet zaštopa,spojim te s ovim mojim majstorima.Da to rješiš na malo duži period
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top