Skoda Octavia a4 1.9 TDI

Skoda Octavia a4 1.9 TDI

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Početnik
pioneer_09 je napisao(la):
odlicna octavia... imam i ja slicnu... 2005 god. 1.9 TDI ali 110hp... koliko te izasao chip:icon_question:


cijena je dogovor izmedju mene i Srdjana tako da nemogu to ovdje iznositi..

no uglavnom procitaj sve gore sto sam napisao oko ove prerade, stvarno je extra, kad jednom uradis recimo ovaj ECO tuning, neuporedivo je udobnije voziti auto (kad opet sjednes u istu octaviu koja nije reprogramirana imas osjecaj kao da nesto nije ok), a potrosnja cak biva manja, ne mnogo ali malo da, uostalom ovi motori ionako malo trose.
tako da preporucam ovo i tebi
 
Početnik
ma eto sve zivo joj odrzajem, nedavno zamjenio kocionu tekucinu, neki dan amortizere, odbojnike i aksijalne lezaje
 
Član
HONEY je napisao(la):
hakkler je napisao(la):



jesi li ti vec radio to na autu?
jesam..piše u potpisu..90ks je stock...ima godina dana več od chipanja ..i više..i za sad sve pet;) (ima i mojoj garaži mislim napisano 3.stranica...to..koliko i šta)
samo mislim da ja imam manje nafrljen moment nego ti ?
i nije mi jasno od kud onih 94ks na početku? ajde oscilacije 1-2%
ili tolerancije...od tvorničke..i nakon par desetina tisuća km čak možda i za koji konj manje..od tvorničkih vrijednosti..dok je kod tebe više +4 ?

nema veze..bitno da si zadovoljan:D
 
Početnik
hakkler je napisao(la):
HONEY je napisao(la):
hakkler je napisao(la):



jesi li ti vec radio to na autu?
jesam..piše u potpisu..90ks je stock...ima godina dana več od chipanja ..i više..i za sad sve pet;) (ima i mojoj garaži mislim napisano 3.stranica...to..koliko i šta)
samo mislim da ja imam manje nafrljen moment nego ti ?
i nije mi jasno od kud onih 94ks na početku? ajde oscilacije 1-2%
ili tolerancije...od tvorničke..i nakon par desetina tisuća km čak možda i za koji konj manje..od tvorničkih vrijednosti..dok je kod tebe više +4 ?

nema veze..bitno da si zadovoljan:D



nema razloga nakon par desetaka tisuca da snaga pada, jedino kad bi netko fulao totalno sa odrzavanjem motora :icon_biggrin:

gle ovo, bas sam Srdjana pitao prije nego sto je upalio valjke, koliko ovi motori izbace konja inace (jer on je dosta takvih radio vec prije mene) kad je sve serijsko? kaze on meni - 90 do 100
i stvarno tako i bi, 94.5ks dade u spicu snage

inace ti ja mogu reci da ono sto tvornica navodi za snagu, uopce ne mora biti tocno, kod nekih je manje, neki ostavljaju rezerve, ima to svoje razloge.


gledao sam tvoju temu evo koliko sam stigao. vidim da si kod Tibora radio. ako nekad budes u mogucnosti dodji u Gradisku premjeriti snagu, da vidimo hoce li isto pokazati.
koliko sam skontao da si napisao da imas oko 255nm momenta max. ja sam imao oko 280nm cim je ucitana mapa (znaci mora jos proci adaptaciju, sto znaci da snaga jos raste), sada ima sigurno i 290nm.
mozda je on isao na to da ti digne najvise maximalnu snagu u okretajima, sigurno se to moze popraviti jos na srednjim okretajima
 
Član
ak si pogledao garazu onda si vidio i graf. Krivulja je fino izpeglana...i za mene ...sasvim dosta. Ide to i više al dizanje momenta i konja iznad 30% deklariranih tvorničkih vrijednosti može da uzrokuje i preveliko opterečenje (lamele,polusosvina ..a i turbine)
Ovak kako je... čisto je dosta...ljeti oko 5-5,3 lit/100 ,zimi litru do litru i pol više..a za performanse...da dižem još za 7-10 konja i okretnog za +30,40 nema potrebe jer osim prevelikog opterečenja ne bi ništa više puno dobio....možda sekundu od 0-100 al je to premala cifra u odnosu nadobiveno opterečenje.
Ipak sam ja family man...a za tu i tam koji race...dobro je i ovako. :icon_smile:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top