Skoda Octavia a4 1.9 TDI

Skoda Octavia a4 1.9 TDI

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Početnik
znaci da prestavim i svoje drugo auto..
inace na trkama bude kao golfovo servisno vozilo :cool:

kupljena nova u 12 mjesec 2003-ce god-ine, 1.9 TDI 66kW.. metalic siva boja, auto inace drzim totalno u tvornickom stanju.. redovno ama bas sve servisiram i to je to.

neznam stvarno sta puno da pisem.. kad nema prerada :D

eto, uradjeno je kemijsko ciscenje iznutra prosli mjesec. moguce da iduci mjesec dam na poliranje..


e sad, mozda u opciji bude SM CHIP TUNING remapiranje dogodine.
ako bi to obavio, onda bi potrazio dvije 15-ke sa 5 rupa i uzeo kakva 2 dobra slicka koja bi montirao samo ako bi i ovo auto poveo da vozi na SR, cisto iz zajebancije da dam Dzoxy-ju da vozi najsporiju klasu (valjda sa 120 - 130ks i 260+nm momenta, i slickovima moze uci tu, jebemu) ili da ja vozim malo da se zagrijem na dan SR-a :hydro: :smajli38: :smajli11:


eto, mozda stavim jos slika poslije poliranja ;)






 
Početnik
poliranje je zavrseno ali nisam stigo ni oprat auto a ne ga slikati..:cool:ž

taman mi ovih dana bilo vrijeme da sredim par stvari, zamjenio cahure lafeta, postelo raspon, nove gume, servis, bla bla, pa sam skokno onda do SM-a na remap :cool:
mogu reci samo najbolje, uzivanje je voziti nakon remapa (sad mi ono stanje tvornicko djeluje kao da nije bilo ispravno :D ). nismo isli na to pumpamo maximalnu snagu, vec na "ECO tuning" za manju potrosnju. auto ima puno vise momenta i ljepse je za voziti, a dignuta je i snaga na punom gasu, na nekim okretajima 20-ak konja, na nekim 30-ak.
sve je mjereno na valjcima.
stavit cu i snimak mjerenja kad prebacim sa mobitela ;)
 
Član
To što si ti uradio je po meni savršeno za svakodnevno upotrebu,fino ide a nije veliki potrošač :cool:
 
Početnik
Schumi je napisao(la):
To što si ti uradio je po meni savršeno za svakodnevno upotrebu,fino ide a nije veliki potrošač :cool:


i prije je fino isla, a jako malo trosila, pogotovo sto ga ja znam voziti kako mu najvise odgovara.
sada, u odnosu na ono prijasnje stanje uzivanje je voziti, non stop je jaci i pod malim gasom, pod punim da ne govorim, a sveukupna potrosnja ce sigurno biti jos manja.

anes golf je napisao(la):
;)neka je sa srecom novi pocetak ima da leti



buraza sam ti provozao veceras, pitaj njega kako ide i sve ostalo :cool:
 
E druze jel bas velika promjena? Jbg,nisam mogao ici danas sa tobom, al kontam jos bil sad to radio..Stvarno nikad se odluciti za taj chip...
 
Početnik
Nemrin je napisao(la):
Retrovizori ,steke,lajsne branici u boju auta :cool:



ostaje sve stock. meni je i ovako lijepa. imam drugo auto da se sanjim zaj*ajem :D

black_devil je napisao(la):
E druze jel bas velika promjena? Jbg,nisam mogao ici danas sa tobom, al kontam jos bil sad to radio..Stvarno nikad se odluciti za taj chip...



jeste velika je promjena stvarno. posto si ulagao u taj auto i volis ga, stvarno treba da obavis ovo sto prije, neces se razocarati ;)

eto mene i irme ovih dana tu i bit cu tu nekoliko dana pa ako se odlucis ici za gradisku mozes sjesti i mene oticu sa tobom ; - )
 
Ok,vidjecemo,ma kad sam ja u tim stvarima..Nikad da se odlucim jbg,a kontao sam sve to lijepo na proljece rjesiti, zasad su mi najpotrebnije su gewinde jer zivciraju me opruge ove vise..

A dodite vi, nije problem..:icon_smile:
 
Početnik
btw. ima nesto zanimljivo. Srdjan mi kaze da nakon remapiranja ovaj kompijuter od motora ce nastaviti "adaptaciju" na novu mapu tokom nekoliko narednih dana, i nakon 20-ak paljenja i gasenja auta i nekoliko stotina kilometara. promjene su primljenje oko 80%, ostalih 20-ak % ce se promjeniti vozajuci narednih dana. sto znaci da ce potrosnja ici jos koji postotak dole, kao i snaga jos malo gore, sigurno jos nekoliko ks gore ;)

motor je tvornicki imao 94ks i 216nm momenta. "špic" snage na 4000rpm (gdje je ovom motoru najveca) je dignut oko 20-ak konja, dok smo imali dobitke snage na srednjim okretajima i oko 30-ak ks.
primjer evo da prepisem sa papira, 2500rpm - prije 73ks, sada 99ks (+ "adaptacija" ecu-a)

i dobili smo preko 280nm momenta.

sve se je to jos moglo dizati gore, no mene je zanimalo da potrosnja u svim rezimima voznje (osim punog gasa) bude niza!


evo par slika pokraj Bi-Mota i na valjcima :cool: :cool:



http://www.youtube.com/watch?v=MXRVmMExR38









 
Početnik
auto prije nije isao preko mislim nekih 182 - 183 km/h
sada mislim da je na snimku izbacio i 200 km/h. mozda je i jos mogao neznam, nisam htjeo moriti motor..
ali je jako osjetna razlika s kojom sada recimo dodje do 180 u odnosu na prije.. porediti se ne moze ;)



http://www.youtube.com/watch?v=R8rzUrc1CGY
 
Administrator
odlicna octavia... imam i ja slicnu... 2005 god. 1.9 TDI ali 110hp... koliko te izasao chip:icon_question:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top