Škoda Octavia 1u

Škoda Octavia 1u

Idemo dalje.Da bih postavio šus pleh morao sam naručiti rivnut(popnitne sa navojem) i gumene podmetače koji služe da fino učvrste na nosačima.A za ove koji ne znaju rivnut služi da se u rupe u šasiji ubaci da bi mogao pričvrstiti nosače koji drže sus pleh.Ovi dijelovi su naručeni original u škoda servisu.Ukupno 3 gumice i 7 nitni što je ukupno 27 km20140612_131319.jpg
 
ovih dana vrijeme mi nije dalo ništa da radim stalno kiša pa sam juće i danas uspio raditi na šusplehu tj. ofarbao sam prvo temeljnom bojom pa onda sutra dan crnom bojom i uskoro postavljanje na auto.evo slike šuspleha i nosača 20140618_182756.jpg 20140618_182827.jpg 20140619_152105.jpg 20140619_152045.jpg
 
zaboravih nabavio sam krovne nosače koji su bili od fabije pa sam komplet prepravio za octaviu.promjenio sam cijevi kvadratne i prepravke na poklopcima sa bravicama i komplet ofarbano uglavnom evo slika20140619_202010.jpg
 
20140620_142610.jpg Prednji diskovi su mi bili loši to jest kad kočim volan poigrava pa sam odlučio nove da ugradim.Diskovi su veličine 280mm i pločice nisam mjenjao jer su dobre.20140620_141430.jpg
 

Prilozi

  • 20140620_142610.jpg
    20140620_142610.jpg
    538 KB · Pregleda: 12
  • 20140620_142610.jpg
    20140620_142610.jpg
    538 KB · Pregleda: 12
Član
mogao si pofarbat kočiona klješta kad si ih več skidao ;)

i mišljenja sam da na nove diskove uvijek idu nove pločice..nikako stavljati stare ko su več nazubljene prema starim diskovima...da prilikom eventualnog jačeg kočenja ne oštete disk ili nedaj bože bace te u stranu.
znam da je kriza..al. jbg.

btw. čiji su diskovi? trw..zimmerman..??

šus pleh je odličan.
Jel se lako skida kad treba ulje mijenjat?

svaka čast za nosače :)

nego kad će felgice sjest ili leč?
 
Član
I ja mislim da si trebao ici i sa novim plocicama,ili ih probat poravnat na tokarskom stroju da ne bi zijanio diskove. Btw fina ti je ova skoda, zanimljive stvari radis. Vidim ti neki dan onog golfa na M17
 
mogao si pofarbat kočiona klješta kad si ih več skidao ;)

i mišljenja sam da na nove diskove uvijek idu nove pločice..nikako stavljati stare ko su več nazubljene prema starim diskovima...da prilikom eventualnog jačeg kočenja ne oštete disk ili nedaj bože bace te u stranu.
znam da je kriza..al. jbg.

btw. čiji su diskovi? trw..zimmerman..??

šus pleh je odličan.
Jel se lako skida kad treba ulje mijenjat?

svaka čast za nosače :)

nego kad će felgice sjest ili leč?
Diskovi su marke Ferodo, a disk pločice su ravne i prilično debele 85 % ,a nisam htjeo nove pločice jer moji stari diskovi su bili tokareni i oni su fino trošili ali problem što sam promjenio diskove je što su tresli odnosno već su bili potanki i neki je bio kriv pa mi je volan pri većim brzinama prilikom kočenja znao malo tresti .Što se tiče Šus pleha nije problem malo je teži od plastičnog ali na kanalu ili dizalici lako se skine.Felgice dok bude love.Probano je auto danas iskočeno i ne trese.
 
I ja mislim da si trebao ici i sa novim plocicama,ili ih probat poravnat na tokarskom stroju da ne bi zijanio diskove. Btw fina ti je ova skoda, zanimljive stvari radis. Vidim ti neki dan onog golfa na M17
drug nisam htjeo mjenjati pločice jer su imale otprilike 85% debljine i ravne su nisu krivo i sa kanalima trošene jer moji stari diskovi su tokareni.A što se tiče sređivanja radim koliko mi mogučnosti dozvole
 
Član
prvi put vidim i cujem za zeljezni suspleh kod ovih novijih auta.
dobra stvar pravo, da si znao jos da ga podebljas sa nekom zvucnom izolacijom.
 
Top