set kvacila golf 5 - kvar poslije predjenih 4 300 km

set kvacila golf 5 - kvar poslije predjenih 4 300 km

Član
Dvomaseni zamasnjak je napravljen da upija vibracije i udare na koleraciji mjenjac motor...

Motor i mjenjac koji dolaze sa dvomasenim zamasnjakom nisu dimenzionirani da se nose sa vibracijama koje prenosi komad zeljeza tj fiksni zamasnjak.

Evo ga i neizbjezni zvuk u leru sa pustenim kvacilom(jednomaseni set na tdi)

 
Administrator
Octavia TDI 81kW i stavljen fiksni zamajac i kotrlja se već bez problema 40-50 hiljada. Jedina razlika koja je trenutno primijetna je u zvuku motora tj. bucniji je.
 
Član
Ne znam, ja sam prošle godine ugradio fiksni nakon što se dvomaseni sasuo, majstor koji mi radi auto (uradio ih je hiljadu bez imalo pretjerivanja), tvrdi da su u Škoda servisu dobili dopis da više ne stavljaju dvomasene nakon što su se klijenti vraćali ponovo sa reklamacijama i to u kratkom roku i da ugrađuju fiksni... E sad to toliko nije ni bitno, evo kod mene hvala Bogu nakon nekih 20 i kusur hiljada nikakve razlike nema u vožnji, ne trese ne vibrira, nema nekih znakova pretvaranja golfa u traktora :), kvačilo mekano, nema vibracija i škakiljanja po tabanu koje je imao dvomaseni... Eto ne znam još šta da dodam, osim što mi je ostalo nekih 600KM i ako se šta desi mjenjaču na pik-u se ovi mjenjači sa garancijom kreću najviše do 700KM, tako da ko voli nek izvoli, a što se mene konkretno tiče ja sam prezadovoljan...
 
Član
Evo sad pogledah ima mjenjača i po 250 KM tako da to oko odlaska mjenjača ne pije vode, jer i da ode, a vrlo je malo vjerovatno uz neku 'normalnu' vožnju nije neka pljačka zamijeniti...
 
Član
Ja bih zamolio pojedince da ne dezinformisu raju na forumu,tako sto su pregledali par klipova na yt ili procitali par postova na nekom od foruma,a veoma je upitno ko pise te postove.
Eto natjerali ste me,da sto prije snimim zvuk svog auta,Passat 1.9 TDI,B6 na kojem je zamjenjen plivajuci zamajac sa fiksnim. Koliko zvuk bude mogao biti kvalitetan,a potrudit cu se da bude,vi poslusajte jel sta lupa,grebe ili yebe...Auto je preslo 300 hiljada,remapirano i svaki dan gazen,jal po gradu jal po autoputu.
 
Administrator
Jesi li ti uopšte pročitao moj post? Klip sa youtuba je jedan od dokaza na moj komentar. Znači na mom autu zamijenjen zamajac i postavljen fiksni i vozi se bez problema 40-50 hiljada samo je motor malo bučniji, a ostalog što se tiče to je isto. Znači nije rekla kazala, već lično iskustvo.
 
Član
@Lexillium
Pisu oni koji se ne razumiju i nemaju pojma koja je razika izmedju plivajuceg i fiksnog i kako kvacilo uopste radi, njima je fabrika ili firma napricala kako je to najveca greska u zivotu i da ce se i motor i mjenjac sasuti u tiftike, kako ce lezajevi radilice otici, kako ce gefufna da se rastegne bla bla ako stave fiksni zamajac. sto su ciste gluposti jer prije ce se sve to desiti sa plivajucim nego sa fiksnim jer komad zeljeza kad se balansira ono ostaje balansirano,...

@mariodrag
''Motor i mjenjac koji dolaze sa dvomasenim zamasnjakom nisu dimenzionirani da se nose sa vibracijama koje prenosi komad zeljeza tj fiksni zamasnjak.''

O kakvim ti vibracijama pricas? kakve vibracije ti spominjes :D znas li ti uopste cemu sluzi zamajac i koja je njegova uloga?
Ocito ne znas, jer da znas ne bi ovo napisao...
samo da napisem za vibracije ne samo zamajca nego bilo cega, Komad zeljeza bilo kojeg kad je balansiran i kad se vrti ne proizvodi nikakve vibracije jer je u balansu, vise ti vibracija proizvodi dva komada zeljeza koji su zanitovani jedan za drugog i nalazi se feder i mehanizam izmedju nitni nego komad zeljeza koji si balansirao i stavio da se okrece, sto znaci zamajac plivajuci ce ti proizvesti vise vibracija i prije ispasti iz balansa od fiksnog zamajca...

Mekoca kvacila zavisi samo, da ponovim SAMO od korpe, to nema nikakve AMA bas nikakve veze sa zamajcem, znaci bilo fiksni ili plivajuci zamajac, ako je korpa losa i tvrda kvacilo ce biti tvrdo. Mekoca kvacila zavisi samo od korpe a ne zamajca...
 
Član
aj snimi lexilium bas me interesuje, i ne rece mi koliko je brzina mjenjac ti na passatu?
 
Član
aj snimi lexilium bas me interesuje, i ne rece mi koliko je brzina mjenjac ti na passatu?
Ugradjivano na passata i golfa sa 5 brzina i u tuoran-a sa 6 brzina. Nikakve razlike nema u zvuku motora, u kretanju auta, odvajanju kvacila, saltanju, sve je ostalo isto kao i sa plivajucim osim sto je ostalo jos par stotina maraka u dzepu i sto vise nece morati da mijenja zamajac... presli po 20-30 000km do sada i nikakvih problema niti iceg...
 
Član
5 brzina je kod mene,BKC oznaka motora mada u ovom slucaju motor konkretno nema veze sa bilo cim ali eto. I ima 6 brzina 1.9 passat,zasto ne bi bio?
 
Član
Mislim da grijesis i da nema 6 brzina,ali evo razuvjeri me. Bar ja nikad vidio nisam. Ali da ne lutamo od teme.
 
Top