set kvacila golf 5 - kvar poslije predjenih 4 300 km

set kvacila golf 5 - kvar poslije predjenih 4 300 km

Super Moderator
mislim da passat nema 6 brzina (govorimo o 3c) kad je 1.9
plivajuci je sranje zesce, uzimanje para. ako neko misli da to mora tako, da ce se nesto pokvarit evo jedan primjer
moj focus 1.6 TDCi, NEMA plivajuci zamajac, tako sam kupio auto nov i tako je fabricki, a ima i 1.6 TDCi sa plivajucim zamajcem. Znaci isti motor, isti mjenjac, kako to?
 
Član
Kao što kolega allroad kaže , plivajući zamajac je jedno veliko g... a možda nebi i bilo toliko buke , da na pojedinim proizvođačima toliko loše napravljeno da je to strašno a ipak se radi o izuzetno skupom sklopu (VW ,PSA ,Ford , BMW...)
Te priče o sasipanju mjenjača i radilice mogu pušiti samo oni koji nikad nisu vidjeli kako funkcioniše svaki sklop na automobilu, jer ako radilica i mjenjač ne valjaju , ne pomaže ni 16 plivajućih zamajaca.
Evo navešću jedan primjer kod Renaulta (sa njima sam se najviše sretao a generalno imaju najmanje problema sa zamajcima od većine ovih razvikanih i tzv premium marki)
Renault Laguna II 1.9 dCi i Renault Traffic II 1.9 dCi imaju identične F9Q motore i identične PK6 mjenjače (samo drugačiji prenos u dif.) Laguna ima plivajući a Traffic fiksni?!
Ako se sasipaju mjenjači i radilice zar ne bi bilo logičnije da Traffic ima plivajući , jer je teži i radi pod težim uslovima?!
 
Super Moderator
ma samo uzimanje para, al steta sto ne mozes za bas sva auta kupiti fiksni jbg. oni stariji setovi recimo za golf 5, kad prelazis sa plivajuceg na fiksni, su imali male vibracije i tako to, al su prije jedno 2-3 godine izbacili na trziste bas takve setove kad zelis da se rijesis plivajuceg i ti setovi su usavrseni i bolje prilagodjeni (bilo u auto magazinima koje sam kupio, sve fino objasnjeno)
koga briga za zvuk, ionako dizel radi ko traktor (moje misljenje)
 
Član
mislim da passat nema 6 brzina (govorimo o 3c) kad je 1.9
plivajuci je sranje zesce, uzimanje para. ako neko misli da to mora tako, da ce se nesto pokvarit evo jedan primjer
moj focus 1.6 TDCi, NEMA plivajuci zamajac, tako sam kupio auto nov i tako je fabricki, a ima i 1.6 TDCi sa plivajucim zamajcem. Znaci isti motor, isti mjenjac, kako to?
Ma nema 3c sigurno 1.9 sa 6 brzina,ali ajd cekamo da nam pokaze covjek da ima. I ja sam radio plivajuci na autu,boze moj pomiris se sa tim cim ga kupis i to ne samo njega generalno znas da strada plivajuci i gotovo. Nudili su mi da stavim fiksni,ali nisam,jednostavno nisam smio i to je to. Kolko je ovaj dobar i kolko ce izdrzati vidjecemo.
 
Član
Ma nema 3c sigurno 1.9 sa 6 brzina,ali ajd cekamo da nam pokaze covjek da ima. I ja sam radio plivajuci na autu,boze moj pomiris se sa tim cim ga kupis i to ne samo njega generalno znas da strada plivajuci i gotovo. Nudili su mi da stavim fiksni,ali nisam,jednostavno nisam smio i to je to. Kolko je ovaj dobar i kolko ce izdrzati vidjecemo.

1.9 tdi 77 kw 4motion je 6 brzina
 
Član

Isao sam danas bolestan mahsuz vani da snimim ovo :). Ne obraćajte pažnju na one lampice na tacho,to ja nešto eksperimentišem a nisam pobrisao:happy:.
Što se tiče motora 1.9 sa 6stepenim mjenjačem,pokušao sam letimično danas da vam nađem oglase pa da vidite da ima,međutim nešto me spriječilo pa nisam,ali ostaje mi obaveza da vam i to pokažem. Norveško tržište je čudo. Gledao sam ovde neke sklopove na vozilima koje nisam uspio da nađem čak ni na internetu da to auto fabrički ima,a ima. A da ne govorim za područje BiH...
 
Član
stvarno ne cujem nikakvu razliku u radu motora u odnosu na plivajuci... svaka cast za video, reci mi koliko si presao vec sa fiksnim i ko je proizvodjac?
 
Član
LJudi jednostavno je, skontali ti isti inzinjeri da kad stave fiksni zamajac niko vise nece doci da ga kupi, jer fabrika osim prodaje vozila zivi i od rezervnih dijelova, a ovako, izbacili opruge sa lamele nju ostavili fiksnu a ubacili u zamajac, u prevodu samo zamjenili funkciju i stavili ogromne cijene na zamajac: tako da konverzija na fiksni zamajac nijen ikakav bauk, lamlea sa oprugama veoma dobro vrsi funkciju apsorbacije vibracija i nema problema. A to sto neko saspe mjenjac il radilicu, taj isti krkan ce to uradit bio plivajuci il ne.
 
Član
Daleko od toga da taj plivajući nema benifita ali oni su toliko minorni kad je on takvo nekvalitetno sr... , što kaže S@jko , tu je u pitanju čista računica auto industrije , zašto bi normalnom vozaču tek na 250.000- 300.000km prodali set kvačila od 300 maraka kad već na 100.000km možemo prodati zamajac od 1000 maraka.
 
Član
ponudim i ja obe varijante, plutajuci sa mojom garancijom ili fiksni na tvoju odgovornost, meni svejedno, cijena ugradnje je ista.
 
Član
Kamionska lamela IVECO... Ako na kamionu koji vuce toliko tereta i tona i sta se sve radi kad se natovari od tog kamiona, predje po 500-600 000km sa istom lamelom, a milione sa istim zamajcem i na njemu da moze biti lamela sa federima i fiksni zamajac, mjenjaci radilice sve izdura, a kao na autu sa pisljivih 200Nm i njegovih 1200kg treba plivajuci... Plivajuci zamajac=profit!
Zaboravio sam reci da fabrike da hoce, mogu napraviti i plivajuce zamjace da traju dok je auta, ali nisu budale jer 60% zive od rezervnih dijelova a samo 40% od prodaje auta...
Dalje ne trebam nista da pricam...
generic.clutchkit.gif
 
Top