Seat Ibiza 96kw PD 2003- kupovina

Seat Ibiza 96kw PD 2003- kupovina

Član
Dakle interesuje me na sta obratiti paznju kod kupovine ovog auta, 266000 presla, 2003. god. Narocito me interesuje motor-kakvi su to PD motori, koliko su pristupacni dijelovi, kvarovi i sl. Hvala unaprijed :)
 
Član
Druze to je malo prejako za seata. A pd motori su dobri sigurno :) a jesi siguran da je prava kilometraza
 
Član
A jbg drug, nemam pojma neki stariji lik vozao do nedavno kad je dosla u moj grad, i ovaj covjek sto ju je dobio u zamjenu sigurno nije dirao kilometrazu,mada opet vecina su tu na toj relaciji 250-300k kad uzimas, samo ovi motori dijelovi i to kako to ide a mozda je i bolji ssto je jaci, potrosnja je manja i manje mu je opterecenje( dobro ide sa malo gasa) :)
 
Član
A jbg drug, nemam pojma neki stariji lik vozao do nedavno kad je dosla u moj grad, i ovaj covjek sto ju je dobio u zamjenu sigurno nije dirao kilometrazu,mada opet vecina su tu na toj relaciji 250-300k kad uzimas, samo ovi motori dijelovi i to kako to ide a mozda je i bolji ssto je jaci, potrosnja je manja i manje mu je opterecenje( dobro ide sa malo gasa) :)

U pravu je hirurg, tdi 74kw je dosta bolja opcija u tom seatu, i sa njim extra ide, jeftinija registracija i nema plivajuci kao ovaj 96kw, a ako snage fali, chipujes ga, a registracija i dalje povoljnija. Mada, sa 96kw i 6 brzina taj seat je dooosta zanimljiv autic :D
Sto se tice pd motora, nemas brige, probaj ga obavezno na hladno, tj, prvi start ujutro.
 
Član
ja cu samo reci da ide fino :D
obzirom da je zujalica, pregledaj dobro jer mu je vjerovatno neko vadio dusu u ovih 12 godina, koga to ne zanima kupi SDI :)
 
Član
Ne znam jbg, šta sad hhh uzeti ili ne,s obzirom da je 6 brzina , mislim da mu je i to prednost 6-a dođe kao neka ekonomična, mada kažu da ovi PD motori troše manje od onih sa bošpumpama :)
 
Član
6 je ekonomicna pogotovo kad drekne plivajuci...74kW ga nema...najveci trosak je veliki servis
 
Član
E jbg, koja je razlika u cijeni velikih servisa kod ta 2 motora i koliko košta otprilike taj plivajući?
 
Član
Mislim da je cijena servisa ista, razlika je u cijeni registracije i tom plivajucem zamajcu ako si bas toliki peh pa da ti ode ali zato ove 96-ice imaju bolju opremu i ne mogu se porediti u voznji
moj glas za 96 definitivno
 
Član
Mislim da je cijena servisa ista, razlika je u cijeni registracije i tom plivajucem zamajcu ako si bas toliki peh pa da ti ode ali zato ove 96-ice imaju bolju opremu i ne mogu se porediti u voznji
moj glas za 96 definitivno
Upravo ovakvo mišljenje i ja imam, razlika u registraciji je možda 100KM, a i ovako kad se registruje registruje se na rate :D haha tako da rata gore-dole nije bitno, a što kažeš i taj plivajući zamajac trebaš biti peh da ti ode, ali opet ako ode zamjeni 800KM halali i vozi, jer to ako uzmem,ako bi slušao planiram ga vozati dugo aBd :) Znači bitno mi je da je auto izdržljivo, da se ne kvari svako mjesec dana i to, mada od dosta ljudi sam čuo da su ovi PD motori izdržljivi, ali eto opet da provjerim :D
 
Član
6 je ekonomicna pogotovo kad drekne plivajuci...74kW ga nema...najveci trosak je veliki servis
Jesi li ti siguran da 74 kw nema plivajuci??? Mislim da to nije tacno, ali neka neko strucan to potvrdi.
Uglavnom, vozio sam Ibizu sa 66KW, jedno vrijeme, nema sta, sasvim dovoljno snage za taj auto, i onu sa 74 KW, a ta vjerujem da ce letiti. Uglavnom, opsti utisak za taj auto, plastika unutra prilicno losa i tapacirunzi, tj.odljepljuje se tkanina sa tapacirunga sa vrata, a plastike lako pucaju, pogotovu ruckice na vratima za otvaranje, one su najtrazenija roba na PIK-u i oglasima za Ibizu, mali strasno gepek, i ako je sa 2 vrata, i imas porodicu, smucice ti se, kao i meni i zbog toga sam je prodao. Dobre strane su im motori i sve ostalo sto dolazi od VW, i ako imas malo "slifa" nece biti skupa za odrzavanje, ustvari kao i VW (tj. kad kupujes dijelove, prvo provjeris koji je to dio od VW pa odes da kupis, trazis od VW jer kad kazes za Seata, oderu te, barem malo). A sto se tice 6 brzina, mi u BiH nemamo puta ni za 5-tu...
 
Član
Skoda fabia 74kw nema plivajuci sigurno. A mislim da taj motor prelazi vecu klasu registracije ili se varam? Seat ibiza ima opremu koju? El podizace grijace retrovizora. I to je to. Plivajuci je skuplji dosta za 6 brzina nego za 5...tako bar citam...neka me neko ispravi.
Pumpa dizna generalno dobro idu... mislim da je taj motor prejak za to...bas...bespotrebno...ne vjerujem da je uradjen prenos na mjenjacu kao kod pasata...pa da ne ide onako mocno.
 
Top