Riknula turbina.

Riknula turbina.

kad si ga kupio , kolko dugo ga vozas.
jel od tada davao kakve znakove kvara,
mozda je izhrdana ti dosla a mozda mapa nevalja. danas svako ziv "zna" cipovat. :)
a auto od npr 66kw i ide kao 66kw (logicno) cim on cupa i ide ko nevrijeme znaj da je chipovan.
il diagnostika pa vidi kako "duva" turbo..
 
Član
kad si ga kupio , kolko dugo ga vozas.
jel od tada davao kakve znakove kvara,
mozda je izhrdana ti dosla a mozda mapa nevalja. danas svako ziv "zna" cipovat. :)
a auto od npr 66kw i ide kao 66kw (logicno) cim on cupa i ide ko nevrijeme znaj da je chipovan.
il diagnostika pa vidi kako "duva" turbo..
Kod mene je dva mjeseca, za to vrijeme mi je 3 puta ukljucio safe mode, na dijagnostici kaze da je prepunjavala turbina, nije mi davao nikakve znakove kvara, neznam jbg
 
Sto se toga tice nijedna cetvorka sa 74kw mi nije mogla nista, ali upravo negdje nadjoh na netu da ako je auto cipovan na dijagnostici bi trebalo izbaciti neku gresku kod ubrizgavanja goriva, da li je to tacno? Kod mene nije bilo nikakve greske
et sam si se izdo. cim ti PD 74kw nista nemoze (a ttebala bi) to je to.
ustvari sloka govori da je pravo pumpala hehehe
 
a ako je prepunjavala , npr zaprljan varijabila. onda ima snagu n samo nekim obrtajima a na nekim ti propada gas. ili ???
 
Član
a ako je prepunjavala , npr zaprljan varijabila. onda ima snagu n samo nekim obrtajima a na nekim ti propada gas. ili ???
Preko 3500 obrtaja ubaci u safe mod, izgubi gas, kao da ugasi turbinu, radi ko SDI, desilo mi se dva puta u cetvrtoj i jednom u trecoj brzini, majstor kaze 90% da je protokomjer, ali nisam probao drugi da vidim da li je to, i sad zadnji put kad je pukla, isto se desi izgubi snagu, ja ugasim pa upalim ali nista, isto, kad sutradan imam i sta vidjeti
 
dobro to je safe mod , al kako vuce od niskih obrtaja pa gore je li ravnomjerno razvlaci ( i dokle moze a da ne izbaci u safe mod)
 
ne moze se preko dijagnostike otkrit da li je chipovan, to moze samo onaj sto radi chip tunning, provjeri jel originalna mapa, mada za to nema potrebe ako se osjeti da auto ide brze za svoju snagu na papiru a taj 74kw se mjeri sa 81kw bosch pumpa na cesti
 
Top