Renault laguna 2001 + ! Savjeti-preporuke!

Renault laguna 2001 + ! Savjeti-preporuke!

Član
Pozdrav svima.
Molio bih komentare ko je imao iskustva sa Lagunom od 2000 god. pa novije, sa motorima 1.9 dci i 2.2 dci, pogotovo ove 1.9 dci sa KW od 74-77-88... Svidja mi se sto nudi ovaj model, ali nisam imao iskustva pa me zanima, cijene servisa i odrzavanja, lose strane, kvarovi najcesci, i sitni i krupni itd. sve sto vam padne napamet.
Da dodam da mi ne trebaju komentari tipa bolje ti je uzmi VW ili Fiat itd. jer sve sam to vozio i probao, Laguna mi se svidja-karavan jer je velika i treba mi zbog porodice. Takodje ako neko nudi povoljno nek ponudi :)
 
Član
1.9 dci generalno dobri motori pod uslovom da su održavani, boljke kao i kod ostalih auta Održavanje je u prosjeku ako jedan brend ima falinku sa plutajućim drugi ima sa turbinom treći sa fapom tako i renault nije imun Bježi od 2.2 dci generalno su se loše pokazali a najvećih problema su imali sa ubrizgavanjem Svakako preporuka za pregled u ovlaštenom prije kupovine jer ta auta obićno imaju ogromnu kilometražu Član Selmir radi sa dijelovima za renaulta a za održavanje preporuka svakako kod Edvina ;)
 
Član
Bila je na klixu tema jedna dobra u kojoj su opisali problematiku sa lagunom

Ima jedan motor koji je jedino dobar, slagat cu dCI 130 ili tako nesto koji ima i lanac, i dizne ok, i nema tu neku bubam plasticnu usisnu granu, ili sta joj je vec problem.

Ostali su nezahvalni

Meni licno je unutrasnjost ocajna, one starije prije 2006-7 su ko Dacia unutra :(
 
Član
Prijatelju, to za unutrasnjost bas se i ne bih slozio, jer vidim vozis Seata, a ja sam vec 2 Seata promijenio, par VW i Fordova, i bas iz tog razloga gledam Lagune jer su sa minimumom opreme jace nego sve ovo maltene sa fulom :icon_question:
U pravu si dijelom da ima plastike dosta ali...sta je tu je.
 
Član
imaju opreme, al sta je danas full, svako auto ima podizace, klimu itd :) ja govorim da je ruzna iznutra ... nemastovita ... bljutava bar meni :)

Ova je vec bolja ali ona je i skuplja :)

http://otoburn.com/wp-content/uploads/2013/04/renault-laguna-coupe-interior-790x526.jpg
 
Član
Ma zivimo u ovoj zaguzovini, pa nam je sve ful sto je u normalnim zemljama u najmanju ruku standard...stoji to da je plastika i kako kazes "nemastovito", ali treba porediti auta u klasama, ali o tom potom, interesuje me motor, mjenjac i elektronika.
 
sto se tice motora bolji je 1.9 elektronika nema nekih mana menjac odlican pogotovo sestostepeni a sto se tice plastike to ima prednosti nedaj boze prilikom udara manjeg ona se savije i vrati a boja ne puca dok kod limenog odmah pukne jedina mana kod renaulta uopste je eger ventil on zna da se zacepi i auto gubi vucu ali on se lako cisti.nadam se da ce ti koliko toliko ovo nesto znaciti.pozzzzzzz! ;)
 
sto se tice motora bolji je 1.9 elektronika nema nekih mana menjac odlican pogotovo sestostepeni a sto se tice plastike to ima prednosti nedaj boze prilikom udara manjeg ona se savije i vrati a boja ne puca dok kod limenog odmah pukne jedina mana kod renaulta uopste je eger ventil on zna da se zacepi i auto gubi vucu ali on se lako cisti.nadam se da ce ti koliko toliko ovo nesto znaciti.pozzzzzzz! ;)
 
Član
Evo ti drug broj prodaje komšija pa vidi jel ti org metalik palva karavn 2002 godište 88 kw, i imda dosta opreme pa vidi ako ti sve sviđa auto je ok baš....061/281-261... reci da si dobio broj od prijatelja čuo si d aprodaje auto...pozzz
 
Član
Ima prijatelj 2006god 88kw i nije do sad imo nikakvih problema... Stvarno lijepo ide, malo troši, dizajn je extra, kod unutrašnjosti mi se ne sviđa središnja konzola, jednostavno fali sadržaja, ima pretinac za stvari na na vrhu konzole, što mi je bezveze. Dugmići za radio su sitni i položaj displej nigjde veze... Ali nije to ništa strašno, možda stvar ukusa ;)
 
Član
Ajmo ovako 2.2 ne gledaj, dok za 1.9 dci cijene su ti slijedece veliki servis ( sve potrebno ) dodje oko 200 do 250 km max, mali servis sa uljem i filterima oko 100 km ( sve zavisi sta uzimas ) diskovi tu su zadnji malo skuplji dodju 127 KM komad sa lezajem proizvodjas SKF, mana kod lagune 2 su caure zadnjeg mosta one su u originalu 132 km ili meyle njemacki proizvodjac 68 km itd.. da ne pisem sad imas ovaj br telefona i slobodno nazovi i reci cu ti cijene svega..;):cool:
 
Član
Hvala za kontakt, i komentare, gledam i trazim dalje, svaki komentar mi je dobrodosao.
Pa ljudi, po Selmirovim cijenama, servisi su jeftiniji nego kod Golfa 4...:cool:
 
Član
Dao sam ti cijene iz radnje gdje radim, tako da su 100 % provjerene, i da jeftiniji je servis od golfa 4. Uzmes li u obzir da su dijelovi prve ufradnje tj. Valeo vodena pumpa i SKF remenje i spaneri, cijena je i vise nego dobra. Majstori uzimaju od 70 do 100 km za zamjenu..
 
Član
Upravo to i kazem, jeftinije prilicno, a dijelovi kao sto kazes iz prve ugradnje.
Eto da razbijemo jos jednu zabludu ili predrasudu...ako je iko "navikan" to su Francuzi, medju njima i Reno, i u poslednje vrijeme gdje god sam spomenuo Lagunu, kazu joooj skupo odrzavanje...:icon_rolleyes:
 
Član
lemi2903 je napisao(la):
Upravo to i kazem, jeftinije prilicno, a dijelovi kao sto kazes iz prve ugradnje.
Eto da razbijemo jos jednu zabludu ili predrasudu...ako je iko "navikan" to su Francuzi, medju njima i Reno, i u poslednje vrijeme gdje god sam spomenuo Lagunu, kazu joooj skupo odrzavanje...:icon_rolleyes:

To su one mahalske priče... Ali dobro, kad kupuješ auto normalno je da se raspitaš koliko je održavanje. A ne grlom u jagode :D
 
Top