Project buggy-peglica(fiat 126p)

Project buggy-peglica(fiat 126p)

Član
Ja i jedan moj prijatelj imali smo viška slobodnog vremena, pa smo se upustili u jedan zanimljiv projekat.
Sve je počelo od komada cijevi fi 60mm.
Izvaren je ram i montirani su prednji točkovi

nakon toga proba kako ce stajati zadnji točkovi

zadnji točkovi povareni i pomjereni malo naprijed

medjutim, skontali smo da nam je ram preveliki, i da će nam otići puno cijevi, pa smo ga skratili za 30tak cm, tako da sad izgleda puno bolje,
montirano i upravljanje od pegle i zavarena bočna cijev




Uploaded with ImageShack.us

kad je zavarena i druga bočna cijev, napravili smo i zavarili nosače prednjih amortizera:



savijene i povarene su i cijevi koje dodju iznad glave:



imali smo i supervizora koji je nadgledao radove i bez čije pomoći nidokle ne bismo sitgli :cool::cool:

i tu su radovi stali ostalo je još da se izvare nosači za motor i mjenjač, nosači za zadnji trap, montiraju papučice, kočnice, uglavnom ima jos posla.
Ako neko zna gdje ima dijelova za peglicu, treba nam zupčanik prve brzine, ovaj kod nas je skroz poderan, tako da neće još dugo.
 
Član
nema razloga da se odustane dosta je posla odradjeno, što je najbitnije imamo cijevi sto su potrebne za zadnji dio, jedino će problem praviti taj zupčanik prve brzine, probali smo navarivati zube, pa ćemo vidjeti, al čisto sumnjam da će držati.
 
Član
svaka cast na radu. kad ste skratili duzinu jos bolje izgleda. gledam onu sliku prije kracenja, pa reko sta je ovo ovako dugacko. extra ce biti kad se zavrsi
 
Član
na jednoj od zadnjih slika izgleda ko veeelika kolica za kupovinu:lol:

ali na kraju je za sada super
 
Član
E jbga ja sam nedavno rastavio peglicu sa rodjakom i prodali je na otpad. I motor od pegle ide u to vase cudo?
 
Član
pogledajte možda gdje u vašoj mahali ima pegla da leži.
od pegle ide sve osim sjedišta, pretpostavka je da će biti dosta lakši od pegle, tako da je ovaj motor za početak sasvim dovoljan.
 
Top