Problem sa strujom kod prskalica farova-P307

Problem sa strujom kod prskalica farova-P307

Član
Drug jesi li probao da u voznji duze drzis upaljene prskalice sajbe odnosno rucicu kojom palis prskalice? Kod mene na fabiji nece da rade dok vozilo stoji. Ali cim krenem mogu da koristim prskalice farova.
 
Član
Haha.. e svasta :D Nisam probao u voznji, jesam sa upaljenim autom. Valaj ako tako prorade imas pice :D
 
Član
Haha probaj. Ja lad sam tek kupio auto mislio isto tako da su crke ili sta vec. Kad ono moze samo u voznji. Ajd javi ako uspijes sta :)
 
Član
E ovako ljudi.. bio sam u servisu i majstor mi rece da mi je crko relej za prskalice farova koji je integrisan u BSI-ju, tako da sad nesto moram improvizovat.
Kontao sam izvesti kabal sa motorica od prskalica sajbe, pa kad njega aktiviram da mi se tada aktivira i prskalica farova. E sad, da to ne bi tako cesto prskalo, kontao sam na taj kabal staviti kakav vremenski relej, koji bi ukljucivao prskalice farova nakon recimo 5s od prskanja sajbe.
Da li postoji takav vremenski relej za 12V i gdje se moze naci, kakav je.. svaka pomoc bi mi dobro dosla ;)
 
Član
Relej je integrisan u BSI, tako mi rece majstor u servisu.. tako da bi to bila komplikacija mijenjati ili mijenjati citav BSI, sto se ne isplati jbg zbog takve gluposti.
 
Član
A ništa onda, mogu ti ja pitati za relej ovdje u Sarajevu, ali ti ne mogu obećati kada, tek kada budem usput prolazio pa da svratim.
 
Član
Ma ne moras se citati, pitacu ovog jednog elektricara.. valjda mi on objasni sta da radim. Hvala u svakom slucaju..
 
Top