Problem sa strujom kod prskalica farova-P307

Problem sa strujom kod prskalica farova-P307

Član
Jel neko moze da mi pomogne, imam sledeci problem na Pug 307. Kupio sam drugi motor za prskalice farova, jer je moj bio 'zakovan'. Promjenim motoric, ali opet ne radi. Uzmem ispitivac, vidim ne dolazi nikako struja na dzek od motorica. Provjerim osigurac, vidim nije do njega. Provjerim kablove od samog motorica do osiguraca (metodom otpora) da nisu negdje presjeceni/istekani, sve ok. Uradim reset BSI-a, opet nema struje.

E sad ovako, na ovoj slici, kablovi br.1 i br.2 na drugoj strani idu na motoric, a ovdje vidite gdje ulaze. Na njima NEMA STRUJE. Osigurac oznacen na slici je osigurac od motorica prskalica i on je ok, na njemu imam struju.
CAM00444.jpg


Do cega moze biti, jel ima neko neku ideju? Dal je moguce da rucica od brisaca ne 'pali' prskalice, da je do nje ili je jednostavno neko prije iskljucio prskalice farova preko dijagnostike. Sta drugo moze biti, jel zna neko?

Unaprijed se zahvaljujem na odgovorima!
 
Član
Moguće je i jedno i drugo. Pališ li svjetla kada testiraš? Koliko znam, moraju svjetla raditi da bi prskalo.
 
Član
Palim, palim. Upalim svjetla i rucicu brisaca prema sebi povucem. Tada prska sajba, rade brisaci i trebale bi prskalice farova jednom da odrade svoje.. ali kod mene ni znaka :/
 
Član
Ne znam onda šta bih ti rekao, dalje bi trebao da vidiš na dijagnostici da nije neko ugasio, jer sva dodatna oprema se može ugasiti.
 
Član
Evo isao sam danas, pa guzva bila neka, pa cu sutra opet na dijagnostiku.. i ja se nadam da ce biti 'samo' ugaseni, da nije nesto riknulo.
 
Član
Jesi siguran da treba 3 puta? Evo probacu danas cim dodjem s posla, nisam tako probao. Meni rece kolega koji ima isto prskalice na 307, samo svjetla da upalim i da povucem rucicu kao za prskanje sajbe. Radice kaze prskalice za sajbu i brisaci koliko drzis, a prskalice za farove samo jednom odrade svoje i gotovo.
 
Član
kod mene nisi morao to 3 puta, dovoljno je samo jednom ali malo duze ( 4-5 sekundi) zadrzati rucicu i ovi izadju i odrade
 
Član
Probao sam duze vremena da zadrzim rucicu, al cisto cu probati prije nego sto odem na dijagnostiku ovo 3 puta uzastopno ;)
 
Član
Probao sve moguce kombinacije danas, nece pa nece. Dijagnostika tek u subotu, guzva kod majstora :(
 
Član
Ljudi, problem i dalje aktivan :banghead:
Isao sam na dijagnostiku (Peugeot Planet 2000) i sanse nema da aktiviram prskalice. Pise mi 'nije aktivno', a sanse nema da se aktiviraju preko dijagnostike direknto. Jel zna neko u cemu moze biti problem? Ne znam vise sta da radim..
 
Član
Pa jesi probao da ih aktiviraš, tj. da izabereš u dijagnostici da su prskalice prisutne kao oprema?
 
Član
Probao je ovaj majstor. Prisutne su kao oprema, ali jednostavno se ne mogu aktivirati. Nije ni njemu jasno sta i kako, mada on kaze da bi moglo biti da je nesto vrisnulo u onoj kutiji od osiguraca, jer se ne cuje nikakvo okidanje, tj. relej da cakne kada on pokusa da ih aktivira preko dijagnostike. Nisam pametan vise..
 
Član
E ne znam ni ja druže. Najbolje da to neki dobar električar pogleda, da ispita te releje.
 
Top