Problem elektronika vrata...

Problem elektronika vrata...

Član
Nije nista strasno, ali me nervira, kada otvorim vrata ne pali osvjetljenje unutrasnjosti, i kada zelim da zakljucam auto iznutra odbija da zakljuca vozaceva vrata...
 
prekidac koji registruje orvorena zatvorena vrata.....

zavisno od auta, ili je na sasiji ili u bravi.....
 
Član
zen_3dom je napisao(la):
prekidac koji registruje orvorena zatvorena vrata.....

zavisno od auta, ili je na sasiji ili u bravi.....

Trazio sam ga, samo se bojim da nije u bravi smjesten, a ona skupa u PM...
 
jbg kod novijih auta je to obicno mikroprekidac u bravi, ako vozas leon ne bih znao gdje je, znam da je u golfa 4 isto u bravi mikroprekidac....

navodno kad ode mora se brava mjenjati, a opet su ga neki uspijeli vratiti u zivot sa WD40,,,,
 
Član
Ma isto je to sve, ee zbog toga bravu ne zamjenih nema sanse, jedino ostaje to da se proba sa WD-om...Hvala puno
 
Član
moras zamjeniti bravu na vozacevim vratima, nema ti druge jer se sve u njoj nalazi i zakljucavanje i prekidac koji pali osvjetljenje kad vrata otvoris
 
Član
Pih kakvi ste vi ljudi.... samo bi da menjate i kupujete nesto novo... :smajli04: Pa ja kad bih tako radio, mene pasce nebi imalo za sta da ujede, nebi dinara im'o u dzepu!!! Nego, dok je jos koji dan ovog lepog vremena, treba ti sat do sat ipo da to sve sredis. I nemoj odmah da se hvatas za WD-40 nije on carobnjak, nego pripremi krstasti safciger, garnituru torex safcigera i lemilicu i na posao. U tim bravama postoji mikroprekidac koji sluzi da signalizira kada se otvore vrata, a to sto odbija da zakljuca vozaceva je drugi kvar koji se nalazi u samoj bravi... Ustvari popuste lemovi, na tebi je samo da ih popravis.
Kod mikroprekidaca postoje dva moguca kvara: da drzi svetlo non-stop upaljeno (slomio se i usla voda u njega - mora da se menja) i da ne pali svetlo nikako (iskrivio se i sklizao sa ekscentricnog grebena koji ga dodiruje - samo se vrati na svoje mesto i to je to). Popravio sam ih bar 100 komada. Taj problem imaju skoro svi VAG modeli 1995 - 2005.
Ako ne bude kasno, slikacu ti prvi sledeci koji mi bude dosao sa tim problemom, a bice siguro za par dana.
 
Član
Ee hvala puno, i ja sam nasao par tema po netu gdje ljudi skidaju to i potreno je popraviti hladne lemove. Kod mene kada otkljucam daljinskim upali se osvjetljenje unutrasnjosti i kada dam kontakt to se ugasi, znaci to funkcionise kako treba, e sada kada mi je auto upaljeno i kada otvorim vozaceva vrata ne pali osvjetljenje, i uz to je problem kada hocu da u voznji zakljucam vrata na dugme u toku voznje sva vrata zakljuca a vozaceva zakljuca i odmah otkljuca. A ako te ne bude mrzilo nije problem slikaj, pa vidjecu sa drugom da mi to sredi kada bude imao vremena, nije mi ni hitno, ipak bolje je probati napraviti nego platiti 100-150 eura za novu sto mi ne pada na pamet. Pozdrav
 
Administrator
to kod zakljucavanja iznutra se isto desava i meni... cim zakljucam odma se otkljuca samo...
ajd dule poslikaj to pa da napravimo ;)
 
Član
Probacu da nadjem u toku dana neku neispravnu bravu pa cu da vam pokazem u cemu je problem i kako se pravi.
 
Top