Problem Chipovanje PD 85 kw motora, pomoc

Problem Chipovanje PD 85 kw motora, pomoc

pozdrav
rijec je o 1.9 TDI PD 85 kw, 115 ks motoru golf 4, (250 000 km)
naime drug je isao kod Srdjana na chipovanje i imamo problem,a vec smo namontirali:
- Frontalni IC u branik (kupljen sa ebaya) 50x20x15 cm
- Hibridni turbo (koji je donedavno na istom motoru u VW Bori (chipovanoj ...itd) davao 222 ks na valjcima)
- Dizne 96 kw postavljene

Problem je u tome da bez obzira na Hibridni turbo, na ispravne (mjerenjem) dizne od 96 kw, Frontalni ic, povadjene katalizatore i lonce) , remapirano nanovo ne moze da izbaci VISE od 150 ks???
problem se javlja u sljedecem, na 1.1 bar motor ima 150 ks, te kada se POVECAVA pritisak turbine, snaga motora pocinje opadati, bez obzira sto je gorivo pojacano da kazem "do maximuma".

motor pali odlicno, ne pusi, radi odlicno, ne trosi ulje (jedino skoro je mijenjana bregasta (nova postavljena) i dihtung glave promjenjen i to je to
Srdjan ne moze da sazna gdje je problem i nije nailazio na slican problem, stoga je na nama da poksuamo saznati
p.s je li neko zna kolika treba da bude kompresija na ovom motoru?
unaprijed hvala
11291239_10206662076888616_525797596_n.jpg
 
Poslednja izmena:
Član
Treba provjeriti stanje motora, mada je to trebalo uraditi prije tuninga. SM nije mehanicar, vec tuner. Ako je postojao najmanji problem sa autom ( motorom), manifestovace se prilikom dizanja snage.
@DraganBI01 Koga preporucujes kompetentnijeg od SM-a na ovim prostorima za ove stvari ?
 
Ta snaga bi trebala da bude OK , ali s obzirom da si nabacio druge dizne , drugi turbo , IC , i sta jo rece i ja se nebi slozio sa 150 hp.
Po meni bi bilo najbolje da ti provjeris tu boru sto si skino s nje turbo da nisi sta izostavio ? Mozda ima jos nekih prepravki i podesavanja prije SM-a.. Pitaj vlasnika bore , i vjerujem da ce ti se problem ukazati.
(naravno, i motor provjeriti )
 
ISTI MOMAK, je radio sve prepravke i na bori i na golfu 4, znaci svaki dan smo zajedno, zajedno sarafamo, razmjenjujemo itd,
i znaci, identican IC, cijevi, turbo hibridni sa te bore ,koji je uz srdjanovu mapu izbacio 222 ks (sa skoro nimalo dima, zatim je podignuto na 237 ks sa mnogo mnogo dima , (ali na boru je postavljen neki dan jos jos veci turbo,te skinut ovaj i namontiran na golfa prijatelju
dizne provjerene ispravne, pumpe goriva ispravne, (znaci svo vrijeme auto ima crn dim iza kad se dobro stisne) ,
znaci nema nikakvih razliciih prepravki, a plus svega, na fabrickim diznama 85 kw BI MORALO da sa hibr, turbom i FMIC om izbaci skoro 180 ks (i srdjan tvrdi)
znaci, nema gresaka nikakvih na dijagnostici,
na oba auta skinuti katalizatori itd..
samo eto preko 150 ks auto nece da proizvede bez obzira na sva moguca podesavanja i mapiranja, povecanjem pritiska turbine preko 1.1 bar snaga samo pocinje slabiiti, i sto se vise poveca vise slabi, zaista zbunjujuce, (znaci zatvaranjem ventila turbine, turbina puni 1.3, 1.4 bara ali autu snaga onda spadne ispod 150 ks, na 130, 120 ks a pokazuje d aje pritisak 1.3 1.4 . totalno nelogicno ,
sumnjamo na mozda nizu kompresiju nego sto je potrebno (mozda stanje motora-neidealno) , te ne znamo da li bi mogla zezati bregasta koja je nova postavljena a kupljena na koridoru (arizonaa) 400 kM, komplet set?? ili mozda zacepljen vakum ventil turbine pa da zeza, ? ajde ga znaj,,,
hvala momci n apomoci
 
Poslednja izmena:
Član
jedna zanimljiva stvar što kažeš da sa povećanjem pritiska turba snaga opada, meni to liči na eventualnu "rupu u sistemu" odnosno možda ti je neko crijevu šuplje, ili prilikom montaže niste neko dobro stegli pa je kod prvog testa negdje "zinulo" ja bih krenuo od toga, pregledaj kompletan sistem da ne pušta negdje zrak, jer rekao si nam da i dimi a to je obično znak da imaš neki falš zrak (ako pretpostavimo da je turbo ok)
 
jedna zanimljiva stvar što kažeš da sa povećanjem pritiska turba snaga opada, meni to liči na eventualnu "rupu u sistemu" odnosno možda ti je neko crijevu šuplje, ili prilikom montaže niste neko dobro stegli pa je kod prvog testa negdje "zinulo" ja bih krenuo od toga, pregledaj kompletan sistem da ne pušta negdje zrak, jer rekao si nam da i dimi a to je obično znak da imaš neki falš zrak (ako pretpostavimo da je turbo ok)
da, ima dima crnog dosta, znaci u principu ima goriva dovoljno no zraka fali, no kad se poveca odnos zraka gubi snagu , bas ali bas nelogicno,,
sutra mjerimo kompresiju, pa cemo pregledat i sva crijeva ponovo
hvala svima
 
Cuo sam veceras da je rijesio problem kaze da ide sljedece sedmice kod SM.
ne ppusta nigdje zrak, kompresija OK,
na turbinii prestao raditi vakum ventil , zamjenjen je pa ce ponovo srdjanu , (no sad hoce li to biti rjesenje vidjet cemo, mene i dalje buni to sto pritisak u sistemu interkulera bude 1.6 bari i na tom pritisku ima max 130 ks,(i nije mi jasno KAKO MOZE MIJENJATI PRITISAK TURBINE AKO NIJE ISPRAVAN TAJ VAKUM VENTIL UOPSTE,,, inace na 1.1 pritisku ima 150 ks, cak sto vise sa pojacavanje goriva do maximuma na opet 1.1 bar nagura skoro 170 ks (169) ali sa gomilom crnog dimaa.)
i da, tek veceras sam saznao da SM zapravo prepravlja postojece mape, tj samo racunarski mjenja parametre na vec postojecoj mapi, a mapa na golfu ovom je vec prethodno radjena (vec je imao oko 150 ks na fabrickom ic, diznama i fabr turbu) , tako da, vidjet cemo uskoro sta ce biti
bit cete izvjesteni :D
 
Super Moderator
pa kako ce drugacije raditi nego prepravljati postojece mape. kad se tako nesto radi na autu onda se mora uraditi takva custom mapa, jer nije ni za jedan setup ista mapa, mora se sve to uskladit sto bolje da bi se dobili zeljeni rezultati :) nadam se da ce to biti dobar poso kad se odradi
 
Top