preticanje na punoj liniji

preticanje na punoj liniji

Član
kolega,kazna za preticanje na punoj linije je 40 km ukoliko nisi nikoga ugrozio a ako jesi o cemu odlucuje mrs. polismen onda ide oduzimanje dozvole i malo veca kazna,a dali ce ti poslati sta na kucnu adr. to zavisi od njih dali su bezobrazni ili ne.imao slucaj prije 1mj...
 
Član
Ma kakvo ugrozavanje nigdje auta nije bilo sa suprotne strane a kamion isao 10-15 km/h i prestizao bmw a ja za njim i tako nas obojicu zaustavi a ni taj iz bmw-a nije se zadrzao kod njih duze od 2 min garant i on mi sta dao :D a eto valjda nisu toliko bezobrazni da salju na adresu iako sam im dao to da se pocaste
 
Član
kolege puna linija je ko prolazak kroz crveno na semaforu
1. Preticanje kolone 200 KM, 2 kaznena boda i dva mjeseca vozacke
2. Preticanje na punoj 200 KM, 2 kaznena boda i dva mjeseca vozacke
3. Preticanje na pruznom prelazu 200 KM, 2 kaznena boda i dva mjeseca vozacke
 
Član
kolege puna linija je ko prolazak kroz crveno na semaforu
1. Preticanje kolone 200 KM, 2 kaznena boda i dva mjeseca vozacke
2. Preticanje na punoj 200 KM, 2 kaznena boda i dva mjeseca vozacke
3. Preticanje na pruznom prelazu 200 KM, 2 kaznena boda i dva mjeseca vozacke

nisam znao da se kolona ne smije preticat na isprekidanoj lini o_O
 
Član
sta je sa preticanjem traktora,freza i slicno na punoj liniji??Ja sam jednom zbog preticanja kamiona na punoj najebo,klepili mi pedesetku i hajd zdravo......
 
Član
Pa eto brate moj klepili su i meni cvaju i ja prezadovoljan :-D samo me hvata nervoza da debili neće na adresu poslati ali kontam nisu valjda glupi pa dao sam mito neće valjda sebe povaliti :-D
 
Član
Ma nista ne smijes po zakonu, trebas se vratiti u svoju traku i hajd opet. Glupost, to valjda da ne bi bio previse brz u toku preticanja, jel ako zaganjas kolonu od 5-6 auta, tu ti je brzina odmah veca bar 50-60 od ogranicenja. Govorim o voznji sa pristojnim autom, ne G2D :D
 
Najtezi prekrsaji u saobracaju su prolazak kroz crveno i preticanje na punoj liniji.. razumijem ja kad neki kamion ili traktor ide 20-30 km h pa ga preteknes ali i tada je rizik da neko ne naleti iz drugog smjera jer gdje je god puna ili dupla puna linija tu je nepregledno za preticanje ... a kako nisi vidio muriju jbt pa te odmah zaustavise o_O
 
Super Moderator
Ma vala kod nas su na glupim mjestima i jednosmjerne ulice, i ogranicenja naopaka nekakva i te pune linije... Ja preticem na punoj iskren da budem kakva god da je linija ne zanima me ako je pregledno.. Tipa nekakva ogranicenja od 40 u sred sume gdje nema kuca ni ljudi kakva su to pravila
 
Član
imo sam slican slucaj,nisu htjeli ni crvenu uzeti.Jbt kaki su to policajci nece da se pocaste sa 50 km.
I sad nemg registrovati auto dok ne skupim jos 50 :)
 
Član
Ocigledno da nisi ucio testove, da si ucio i citao, znao bi da se kolona ne smije preticati.
A to jesu li kupio vozacku ili ne, nije bilo pitanje.
Tvoja sramota sto ne znas. I ko fol cudimo se sto se desavaju udesi....
pa sta bi ti uradio kad naidjes na trojicu koji voze 40 na sat. uz to je izmedju njih rastojanje po 2 metra a ogranicenje 70
 
Top