preticanje na punoj liniji

preticanje na punoj liniji

Član
Niko nije rekao da to ne radi.Prvi ja znam napraviti prekrsaj po tom istom pitanju ali znam da ako me policija vidi i zaustavi, znam zasto i znam da je to prekrsaj.
Jedne prilke na FB u jednoj grupi osiguravajce kuce, postavljena je slika raskrsnice i pitanje ko ima prednost.Od svih ucesnika, ne sjecam se tacno koliko ih je bilo ali procentulano njih 3% je znalo ko ima pravo prolaza.
ne sjecam se tacno rasporeda ali je bio autobus, kamion, motocikl auto. Motocikl je imao prvnstvoi prolaza kroz raskrsnicu a svi su raspravljali da li prevnestvo ima kamion ili autobus. Time se vidjelo da nitko ne zna pravila, da svi odlucju po logici sto je vece vozilo - ima prednost....
 
Super Moderator
Ako ce policija kazniti onog sto pretice vise auta, onda odma treba da zaustavi i ove ostale sto ne drze dovoljno rastojanje. Svaki put kad negdje idem tako se raja nabiju jedan iza drugog a niko nece preticati i voze tako 200km.. Ja bi mozda preteko al ne mogu jer su nam ceste takve kakve jesu i ne vozim auto od 200-300 konja pa da ja mogu njih 7-8 puknut odjednom. Mene da za to hoce kaznit odma na sud idem
 
Član
potp
Ako ce policija kazniti onog sto pretice vise auta, onda odma treba da zaustavi i ove ostale sto ne drze dovoljno rastojanje. Svaki put kad negdje idem tako se raja nabiju jedan iza drugog a niko nece preticati i voze tako 200km.. Ja bi mozda preteko al ne mogu jer su nam ceste takve kakve jesu i ne vozim auto od 200-300 konja pa da ja mogu njih 7-8 puknut odjednom. Mene da za to hoce kaznit odma na sud idem

potpisujem,svaka cast ;)
 
Ne znam za vas,ali meni dosta pomazu te linije kad ne poznajem dionicu dovoljno dobro i u 90% slucajeva se pokazu tacnim. Mnogi ce prije vidjeti onih 10%,jer mi smo takav narod,bitno je da nadjemo manu u necemu i trazimo svoja prava,a nismo duznosti ispunili,stavise ni osnove ZOBS-a ne poznajemo,a mi bi odlucivali gdje ce koja linija biti i koliko ce biti ogranicenje. Mnogima su nelogicna ogranicenja brzina,a ne pitaju se sta znaci kad se 2 automobila mimoilaze brzinom od 100km/h u trakama koje nisu fizicki odvojene,dijeli ih samo 1 ili 2m vazdusne linije. Sto kaze jedan stariji gospodin:"Ne znam gdje ova omladina ovoliko zuri sa autima,kad niko nista ne radi" :joyful:
 
Top