preticanje na punoj liniji

preticanje na punoj liniji

Član
Danas sam preticao kamion na punoj liniji koji je isao veoma sporo i zaustavi me drot i ono standardno dokumenta vamo tamo, na kraju me pozove da izadjem upise u neki mali blocic(ime prezime registraciju ) i govori mi kolika je kazna i oduzimanje vozacke i tu ja njega pitam pa da se sta dogovorimo i na kraju me posalje kolegi i tu se ja s njim dogovorim dadnem cvaju on kaze nece nista pisati niti mi slati nalog na kucnu adresu i ja svojim putem nastavim.Sad me zanima da li je neko imao iskustva i da li ce mi poslati prekrsajni nalog iako smo se kao nesto dogovorili za cvaju.Unaprijed hvala
 
Član
Pa jesmo nije pisao nikakav nalog niti mi je bilo sta urucio da sam napravio prekrsaj nego ja kolegi dao cvaju i on kaze sve je uredu necemo nista pisati nego mi naupade da levati nece poslat na adresu ali eto jbg vidit cemo
 
BHT Ovisnik
ma jok,sta ti je,nece ti pisati, pisalo bi njegovo ime na nalogu, sto bi ti slao kad si ga podmitio,sam bi sebe zeznuo :)
 
Član
Ma opusteno, boli njih uho realno cim je tako lako cvaju uzeo :D meni su nedavno petobanku izbili zbog ogranicenja, na radar me uhatili kumio ih pola sata da me puste.. pa nikom nista :) :cool:
 
Član
pa ti si pocastio ovog sta te nije upisao, kardinalna greska ako u povratku u auto i onom drugom nisi dao cvaju.

PS: za predavanje na sud vezano za prekrsaj ''preticanje na punoj liniji'' pored tvojih podataka potrebni su mu i podaci vozila koje si preticao, sto bi znacili da u takvom slucaju morate biti obadvojica zausavljeni :)
 
Član
opet slucaj drugi kolega prosao kroz "zuto" ovdje u sarajevu levat ga zaustavio tamo vamo zna ovo onog ajd kaze nece mu nista pisati,lafo dogovorili se,nije proslo lupam pet dana dosla kazna i oduzimanje vozacke.....
a slazem se gore da mora zaustaviti i prethodno vozilo koje si preticao na punoj ....
uglavno dao si cvaju rijetko ima papaka da poslije cvaje opet pisu prijavu :)
 
Top