Presvlake za "GOLF VII" Made in Goražde

Presvlake za "GOLF VII" Made in Goražde

Član
OggyBoy je napisao(la):
akka je napisao(la):
OggyBoy je napisao(la):
akka je napisao(la):
OggyBoy je napisao(la):
Samo me interesuje kolike su plate radnicima, imaju li bar 500KM?

Zavisi , 500-600km

Slabo.:icon_sad:

Ma dobro za pocetak firme i nije,jer prije 2 god ova je firma brojala 150 radnika dok sad 1000 ..

Dobro, to jest, samo neka ide na bolje, ali je problem kad firma krene bolje, privatnik postaje sve prokletiji i radnika ne zna nagraditi za to što mu je stvorio, već samo gleda da ga izrabi do kraja.

Da,to je zalosno :/
 
Član
bio sam juce u preventu, kako rekose niko nema ispod 600KM + svi imaju obezbjedjen prijevoz. ljudi jedini u svijetu proizvode presvlake za golf 7, uz to rade i golf 6 i 6 plus. takodje rade i zastitne rukavice, cini mi se da je spomenuto oko 4000 pari rukavica DNEVNO, a od toga 90% se izvozi u EU. cak su ih i kinezi poceli kopirati, postoje na trzistu falsfikat preventove rukavice.

objekat se nalazi u industrijskoj zoni u vitkovicima, kad se pogledaju objekti pored koji su skroz razvaljeni, dobro je da uopste nesto radi. od jula kad je zvanicno otvoren objekat, uposlili su preko 250 novih radnika. koliko god ta plata bila slaba, mislim da uveliko pomazu ljudima sa tog kraja da koliko-toliko normalnije mogu zivjeti. ;)
 
Član
emir_89 je napisao(la):
bio sam juce u preventu, kako rekose niko nema ispod 600KM + svi imaju obezbjedjen prijevoz.

E ovo je već fino čuti, ali samo da nije kao kod drugih, a da je to u stvari prosječna plata.

Tako je u nekoj firmi prosječna plata 800KM, ali niko od radnika nema više od 500, ali zato direktori i šefovi imaju mnogo veće plate koje poboljšavaju prosjek.

Tako ispada da pola ljudi jede meso, pola kupus, a u prosjeku svi jedu sarmu iako neki mesa i ne vide.;)
 
Član
Na područiju tz jedna firma isto pravi presvlake za audija tt, one napucane, plate isto nisu velike jel kako kažu imaju solidne plate za taj sektor poslovanja
 
kad bude bilo stotinu ovakvih fabrika koje zaposljavaju svaka po hiljadu radnika onda ce biti i vece plate i radnici ce moci da biraju gdje da rade. a do tad cemo imati izbor, raditi za siću ili gladovati...
 
Član
Bas mi drago zbog ovog. Samo naprijed!

btw: Radim u Tekstilnoj industriji, Austrijska firma, radim na rukovodecem mjestu, i kod nas su plate "prosjecne", kako u Administraciji, tako i u Proizvodnji. Ali ako gledamo samo na Tekstilnu industriju, onda je firma gdje radim u samom vrhu, sto mi je drago. Jer Tekstilna industrija je jedna od najsiromasšnijih, kako kod nas, tako i u svijetu.


pozz
 
Koliko su razvikali ovu firmu, to je za nepovjerovat, evo sad se otvorila i jedna poslovnica u travniku, koliko sam cuo da je katastrofa, nisu bez razloga to u BiH poceli, ljudi rade od 7-19h, a norme ogromne, da crknes, pa ti ako hoces hoces, a plate su ako se dobro sjecam oko 500km, ako i toliko.. :icon_rolleyes:
 
Član
SoundLunatic je napisao(la):
Koliko su razvikali ovu firmu, to je za nepovjerovat, evo sad se otvorila i jedna poslovnica u travniku, koliko sam cuo da je katastrofa, nisu bez razloga to u BiH poceli, ljudi rade od 7-19h, a norme ogromne, da crknes, pa ti ako hoces hoces, a plate su ako se dobro sjecam oko 500km, ako i toliko.. :icon_rolleyes:

vecini je san da se uvale u prevent...nazalost... doduse, to su sve oni sa trogodisnjim skolama, pa ako ne mogu naci posao u struci, daj sta das...
u principu, bolje da se radi, kako-tako, nego nikako... sve dok ljudi budu trcali da rade na takvim mjestima, nece bit povecanja plata
 
Član
SoundLunatic je napisao(la):
Koliko su razvikali ovu firmu, to je za nepovjerovat, evo sad se otvorila i jedna poslovnica u travniku, koliko sam cuo da je katastrofa, nisu bez razloga to u BiH poceli, ljudi rade od 7-19h, a norme ogromne, da crknes, pa ti ako hoces hoces, a plate su ako se dobro sjecam oko 500km, ako i toliko.. :icon_rolleyes:

u ovom preventu rade od pola 8 do 4 cini mi se, a druga smjena od 4 do 12, u tome imaju 2 pauze i prijevoz nakon posla. uglavnom "normalno" radno vrijeme u pitanju. sad kakve su plate, to bog sami zna, ali je lik rekao 500-600KM pa na gore...
 
koliko sam ja shvatio ovdje u travniku je najgore, puno ljudi koje ja znam je islo u zenicu na obuku i vec su kao primljeni na posao, al ih jos nikad nisu zvali da dodju raditi, primili su u prvoj turi taj neki odredjen broj koji radi bukvalno non stop, ubise se ljudi od posla, a ove ostale nece da zovu, ovi sto rade, rade za sve. :icon_rolleyes:
 
Član
ja znam da su juce ovako govorili, jedino ako nije supljak, ali sumnjam da je tako :icon_biggrin: vjerovatno da plate nisu nesto bog zna sta, ali jbg bolje ista nego da nije nikako pokrenuto, pa da raja sjedi kod kuce i gleda u plafon...
 
Član
ja sam cuo od cure koja je menadzer ljudskih resursa u preventu gorazde da je govorila o smjenama 7:30 - 16:00 i druga smjena 16:00-24. a covjek koji je sef postrojenja je u "neformalnoj prici" govorio plate su od 500-600KM pa gore. jbg da je toliko crno, sumnjam da bi 1000 ljudi radilo. ajd ok da neki gazda u nekoj piljari tako maltretira zaposlene, ali ovo sumnjam, mada ne garantujem za sta ne znam 100% provjereno.
 
Top