Presvlake za "GOLF VII" Made in Goražde

Presvlake za "GOLF VII" Made in Goražde

Član
Ja mislim da oni najljeni, koji i ne rade, blate sve okolo, svi im krivi, oni nebi ni za 1000 KM radili... znam takvih koliko hoces, familija ih izdrzava..

Zive po onoj Narodnoj: Bolje Šnita u hladu, nego čitav Hljeb na Suncu!
 
Član
U bih se pravi dosta kvalitetnih stvari, iskoristi se samo radna snaga i izvoz...čim skoči cijena radne snage stranci papa.... a druga stvar jestel se zapitali koji kadar tu radi? veliki br ljudi je tu sa zanatom i osnovnom školom...itd...to je ta cijena kadra u bilo kojoj firmi....itd..
 
OggyBoy je napisao(la):
Ili ne shvatate ili ne želite da shvatite.:icon_confused:

Ljudi, stranci dolaze jer im naša banda dozvoljava da nas izrabljuju. Strancu nije mnogo ni 1000KM dati platu radniku, jer u inostranstvu MORA dati i duplo, ali naša govna im dozvoljavaju da nas izrabljuju za 400, 500KM i da radiš kao crnac.
Meni lično je drago što se nešto radi i kod nas i što će svijet vidjeti da imamo potencijal, ali ne treba im dozvoljavati da nas toliko omalovažavaju i podcjenjuju, to je poenta priče.

na trzistu se sve cijene regulisu na osnovu ponude i potraznje, pa tako i plate. velika ponuda radne snage (tj veliki broj nezaposlenih) pa ovi koji traze radnike mogu da daju male plate. kada bude ovakih na stotine firmi, pa kad radnici budu birala gdje zele da rade, tada ce i plate rasti. to je jednostavno tako, i valja se pomiriti sa tim. a jbg sad, svaki problem mozemo svaliti na drzavi.
ni meni komsinica neda zato sto nemam mocno auto, a nemam mocno auto zato sto mi drzava nije obezbijedila dobro placen posao, i ja sad trebam ici psovati tihicu i ostaloj gamadi, zato sto mi komsinica neda? :D
 
Član
Bilo kako bilo oni su zaposlili 1000 ljudi koji su do jucer sjedili kuci i imali zaradu 0 km... Poznajem mnoge ljude istog razmisljanja da nebi radili za 500km...traze taj neki "bolji" posao a u sustini mole boga da ga nikako i ne nadju...sve dok im ludi roditelji daju pare...
 
Administrator
aServis je napisao(la):
U bih se pravi dosta kvalitetnih stvari, iskoristi se samo radna snaga i izvoz...čim skoči cijena radne snage stranci papa.... a druga stvar jestel se zapitali koji kadar tu radi? veliki br ljudi je tu sa zanatom i osnovnom školom...itd...to je ta cijena kadra u bilo kojoj firmi....itd..

Isto ovo sam naveo na nekoj strani prije... To je standard za tu skolu tj. kadar.
 
Član
pioneer_09 je napisao(la):
OggyBoy je napisao(la):
Ili ne shvatate ili ne želite da shvatite.:icon_confused:

Ljudi, stranci dolaze jer im naša banda dozvoljava da nas izrabljuju. Strancu nije mnogo ni 1000KM dati platu radniku, jer u inostranstvu MORA dati i duplo, ali naša govna im dozvoljavaju da nas izrabljuju za 400, 500KM i da radiš kao crnac.
Meni lično je drago što se nešto radi i kod nas i što će svijet vidjeti da imamo potencijal, ali ne treba im dozvoljavati da nas toliko omalovažavaju i podcjenjuju, to je poenta priče.

Neko je dao ljudima priliku za posao i zaposlio toliki broj ljudi. Ako su svi prijavljeni, onda on ne daje samo radniku 500 KM već na to plaća i dodatne troškove penziono, socijalno ili šta već. Tako da su i to lijepe pare opet na tu količinu.

Vama, nekima, bi izgleda bilo bolje da ta 1000 ljudi ne radi nego da ima ikakvu platu.

Evo covjek ima toliko posla i toliko ljudi. Pa najveci domaci trgovacki lanac u BiH Bingo ima zaposlenih puno vise nego taj jedan prevent, i ljudi kazu plata nije neka. A opet se veliki broj ljudi koji su bez posla bore da udju u jedan Bingo i da dobiju tu posao, jer nemaju gdje drugo raditi. A danas nije lako doći i zaposliti se u jedan Bingo kao što je to nekad bilo.

U Visokom je zaposleno oko 2500 ljudi i niko ne namjerava da napusti, plata kolika god da je bolja je nego da sjede kuci, osigurani su od prvog dana, placen prevoz i topli obrok!
 
Član
ovako e sad jedno pitanje, firma zaposljava 1000 ljudi, od tih hiljadu imamo bar nekoliko inzinjera, je li njemu plata 500-600:D...
 
Član
pa klasika kao u svakoj firmi direktor ima direktorsku platu, i ostali ljudi visokog kadra imaju solidnu platu, a šefovi koji se zovu mjastori ili majstorice (šef jedne trake) ima isto veću platu ova buranija nema...

Jedan proizvod je podijeljen na dosta pod faza bukvalno svaki radnik utiče u razvoju...i kad pogledaš za 1 - 10 cm šava po proizvodu da neko ima veliku platu...de ba..

Ta osoba ako neradi recimo u preventu radila bi u nekoj sličnoj firmi gdje su plate isto male i tako to ide u krug...
 
Član
Ljudi back to topic! ;)

znaci vratimo se Golfu VII i presvlakama, a zaboravite ovo oko plata, i drzave
 
Član
prevent izrabljuje svoje radnike maximalno, a ovo radno vrijeme 8 sati, samo cu se nasmijat :icon_confused: vjerovatno se radi blizu 12 sati, i subota i nedelja.. ali u svakom slucaju, meni je jako drago za nova radna mjesta..
 
Član
Astra je napisao(la):
prevent izrabljuje svoje radnike maximalno, a ovo radno vrijeme 8 sati, samo cu se nasmijat :icon_confused: vjerovatno se radi blizu 12 sati, i subota i nedelja.. ali u svakom slucaju, meni je jako drago za nova radna mjesta..

a informacije su od ?
 
Član
mali od amidzine komsinice, strinine teticne, cuo kad je neko u tramvaju u bihacu spomeno ;) standardna nasa bosanska, nista nam ne valja. bolje sjediti kuci i kukati kako nema posla, nego podici guzicu i zaraditi koji dinar...
 
Član
sub3r je napisao(la):
Astra je napisao(la):
prevent izrabljuje svoje radnike maximalno, a ovo radno vrijeme 8 sati, samo cu se nasmijat :icon_confused: vjerovatno se radi blizu 12 sati, i subota i nedelja.. ali u svakom slucaju, meni je jako drago za nova radna mjesta..

a informacije su od ?
za prevent si fuloo drug mi tu radi neki je sefic necega nesto provjerava i ima platu oko od 1100km jest da radi u smjenama od 8h i30m stim da ima pauzu od tih 30min jesu mozda nocne smjene teske al skontaj 1100km svaki mjeec,. a plata obicinim radnicima je oko 600km stim da su svi ti il sa srednjom il osnovnom a naravno ima i vecih i to da ih izrabljuju pa jedino se radnici ne izrabljuju u drzavnim institucijama i na budzetu tamo je malo drugacije,.,
a sta je to izrabljivanje radnika jesil dosao da radis da se zahebavass

nego imal gdje kupit ovih presvlaka il sve izvoz
 
Član
mislim da se ne moze kupiti, to sve ide vani u vw ;)

a upravo to sto kazes, dodje raja pa konta sve 4 u zrak i neko ce mu davati platu. bas covjek sto radi kao sef proizvodnje govori, dodju oni koji nigdje nisu radili i kojima je mrsko raditi i zale se, a pitaj nekoga ko je navikao raditi kako je...
 
Top