Pomoc pri kupovini auto dijagnostike?

Pomoc pri kupovini auto dijagnostike?

Član
Pa najradije bih uzeo za sva eu vozila jer moze dobro doci za licnu upotrebu (bmw) onda kod starog (ford,golf) u firmi za neka vozila itd...
 
Član
Imas Delphi za oko 400 km,licenciran,nije kopija,imas VCDS on podrzava VW,Audi,Seat,Škoda,ima OBD za druga vozila ali vecinom osnovni rad,citanje brisanje greski,
Vcds original je isto oko 500-600 km kopija imas za 20 eura,
 
Član
Gledao sam po netu na piku najvise nudi se sve i svasta. Sad nzm software za vracanje kilometraze da li je poseban ili sastavni dio neke dijagnostike :)
 
Član
Za vracanje kilometraze mislim da je drugi uredjaj,sa ovom vcds mozes provjeriti koliko je u eepromu upisano a npr na satu manje kaze ali nemozes znati koliko puta je vracana km,u nekim slucajevima ako neiscita kilometrazu znaci da je nesto radjeno oko ecu,sata ili je brisao neko km
 
Član
Ma iskreno uredjaj za vracanje kilometraze mi i ne treba, treba mi dijagnostika koja moze da brise greska,ocitava stvarnu kilometrazu radi mjerenja razna its itd nekakva standardna dijagnostika za licnu upotrebu i tako ako nekome treba sta odraditi.
Ovdje sam postavio temu samo iz razloga sto znam da ima dosta tih kopija pa me zanima i gdje mogu uzeti original kad vec uzimam da uzmem sta treba :)
 
Član
Ako se odlucis za vcds ,nemoj kupovati ove prevedene verzije jer su lose odradjene,nemas pristupa nekim kontrolerima,i gledaj da nadjes 11.11.3 ili 11.11.0 one koriste original SW od ross-techa,ove novije su krakirane i nestabilne,ali najbitnije je da nesmjes na laptopu koristiti internet nikako,ili napravi 2 OS jedan za vcds bez mrezne karte, drugi za internet,
 
Član
Hvala na info svima, a kontao sam uzeti mozda cak i neki tablet za dijagnostiku, na piku ima more oglasa sa laptopom sa tabletom ovakva onakva mislio sam da cu lakse odabrati koju da uzmem. Par majstora mi je preporucivalo Delphi .
 
Član
I mene zanima isto imam namjeru uzeti neku dijagnostiku, naletio sam nekad davno na neki oglas sa laptopom i kablovima za dosta auta oko 700 KM + neki uredjaj za mogucnost chipovanja vozila 200 KM.. zanima me zna li neko nesto o tome i kako to fercera..
 
Član
autocom najbolja univerzalna kineska dijagnostika (to su ove po piku ) ... moras znati da autocom nikad nece raditi kao dijagnostika koja je namjenjena iskljucivo za jednu marku tipa mjerni blokovi, programiranja itd. Autocom-Delphi-Wurth koje mozes naci kod nas na piku i po ebay,amazon,alibaba itd itd je potpuno isto sranje drugo pakovanje, Licenciran delphi za 400 maraka je mission impossible tako da se ovaj kolega malo zbunio. Prilikom kupovine ovog interfejsa opet moras obratiti paznju jer nisu svi isti, to znaci da neki imaju oki cip ( guglaj da vidis sta je ) neki ne, wireles na uredjaju ti ne znaci nista zbog pracenja live parametara ali opet ti nisi mehaicar pa ti to nista i ne znaci. U svakom slucaju ulozeno-dobiveno ova kineska dijagnostika je odlicna kupovina itd itd itd guglaj dalje
 
Top