Pomoc pri izboru tableta

Pomoc pri izboru tableta

Član
Trebam i vase misljenje, hocu da kupim neki tablem dvoumim se izmedju Nexus 7" i Samsung 7" i da li sam pogrijesio sa velicinom. Samsung 10" se uklapa u moj budzet i mogao bi ga uzeti ali ovaj Nexus 10 je preskup.

Takodje bi trebao predlog za neki jeftiniji djetetu da kupim?
 
Član
Zavisi sve šta želiš da radiš i za šta da koristiš tablet.

Nexus 7 je odličan hardverski i moći ćeš igrati sve što je trenutno aktuelno, bez problema. Moraš kupiti bar 16GB verziju jer nema ekspanzije.
Nema kameru nazad, tako da zaboravi na ozbiljnije fotografisanje. On ti je najbolji ako prije svega čitaš, želiš se igrati, surfati, gledati filmove, i da ti je lako nositi ga uvijek sa sobom.

Samsungov Nexus 10 je više za one kojima zapravo treba nešto ozbiljnije, u smislu nekad nešto i napisati itd. On ima i zadnju kameru, ali je dosta teži, veći i ne možeš ga uvijek nosati sa sobom. Nexus 7 recimo moze stati u veći džep, ali 10-ka ne može.

Ja imam Nexus 7 i najviše me oduševio ekran. ;)
 
Legend
PRESTIGIO
koristio sam njihov telefon i mogu reci da sam ODUSEVLJEN
made i cyprus, cudo su napravili
http://www.prestigio.ba/products/personal-computers/Tablet_PC

sretno kako god ;)
 
Samsung uzmi sebi samo ja ne bi isao na 10" , ja ga sad imam i malo je prevelik za nosanja sto mi smeta , ne bi isao vise od 7", a dijetetu imas da uzmes onaj bas djeciji bijeli tablet ovako 190km mislim da je. AKo imas para za dobru marku onda i uzmi ja sam pogrijesio sa Arnovom a ona nije daleko od prestigia
 
Član
uzmi samsung 7" jer obicni nexsus pored toga sto nema zadnju kameru nema ni 3g konekciju sto je pomalo glupo.. samo napisi koji model samsunga? ;)
 
Član
Pa ja sam najvise zagrijan za nexus i to 7 al sve kontam da necu pogrijesiti. Neznam da li je dosta ova od 16gb?

SpeedeyG2 je napisao(la):
uzmi samsung 7" jer obicni nexsus pored toga sto nema zadnju kameru nema ni 3g konekciju sto je pomalo glupo.. samo napisi koji model samsunga? ;)
U pitanju je GT-P3113, ta kamera mi i nije toliko bitna a obzirom da ovaj model samsunga nema utor za SIM to bas i nije toliko bitno... ili jest?

Little Dragon je napisao(la):
Samsung uzmi sebi samo ja ne bi isao na 10" , ja ga sad imam i malo je prevelik za nosanja sto mi smeta , ne bi isao vise od 7", a dijetetu imas da uzmes onaj bas djeciji bijeli tablet ovako 190km mislim da je. AKo imas para za dobru marku onda i uzmi ja sam pogrijesio sa Arnovom a ona nije daleko od prestigia
Jel 7"-mica zgodnija!? da mi je kod nekoga da vidim kako izgleda 10" u rukama cisto da se mogu orjentisati,
U medjuvremenu sam odustao od kupovine za malog.. mogu kupiti uvijek nekog kineza da se igra ako bude potrebe. U autu moze na mom gledati crtice i slicno.

.nOKe je napisao(la):
PRESTIGIO
koristio sam njihov telefon i mogu reci da sam ODUSEVLJEN
made i cyprus, cudo su napravili
http://www.prestigio.ba/products/personal-computers/Tablet_PC
sretno kako god ;)
gledajuci karakteristike na ovom sajtu ovo je bas bezveze, bez uvrede :)
Kenane, koja je cijena ovog uredaja?
 
Član
A iPad :icon_question: 450-500 KM :icon_question: nenadjebiv touch, baterija 10 sati gledanja filmova i provjeren kvalitet :icon_question:
 
Mrva je napisao(la):
Pa ja sam najvise zagrijan za nexus i to 7 al sve kontam da necu pogrijesiti. Neznam da li je dosta ova od 16gb?

SpeedeyG2 je napisao(la):
uzmi samsung 7" jer obicni nexsus pored toga sto nema zadnju kameru nema ni 3g konekciju sto je pomalo glupo.. samo napisi koji model samsunga? ;)
U pitanju je GT-P3113, ta kamera mi i nije toliko bitna a obzirom da ovaj model samsunga nema utor za SIM to bas i nije toliko bitno... ili jest?

Little Dragon je napisao(la):
Samsung uzmi sebi samo ja ne bi isao na 10" , ja ga sad imam i malo je prevelik za nosanja sto mi smeta , ne bi isao vise od 7", a dijetetu imas da uzmes onaj bas djeciji bijeli tablet ovako 190km mislim da je. AKo imas para za dobru marku onda i uzmi ja sam pogrijesio sa Arnovom a ona nije daleko od prestigia
Jel 7"-mica zgodnija!? da mi je kod nekoga da vidim kako izgleda 10" u rukama cisto da se mogu orjentisati,
U medjuvremenu sam odustao od kupovine za malog.. mogu kupiti uvijek nekog kineza da se igra ako bude potrebe. U autu moze na mom gledati crtice i slicno.

.nOKe je napisao(la):
PRESTIGIO
koristio sam njihov telefon i mogu reci da sam ODUSEVLJEN
made i cyprus, cudo su napravili
http://www.prestigio.ba/products/personal-computers/Tablet_PC
sretno kako god ;)
gledajuci karakteristike na ovom sajtu ovo je bas bezveze, bez uvrede :)
Kenane, koja je cijena ovog uredaja?





Dodji bujrum do mene iznjet cu ti ja svoj 10" pa pogledaj
 
Član
zlajaaa je napisao(la):
A iPad :icon_question: 450-500 KM :icon_question: nenadjebiv touch, baterija 10 sati gledanja filmova i provjeren kvalitet :icon_question:
Sad sam Nexusu pisao.. cijena mu nije losa ali taj iOS nesto ne volim
 
Član
Mrva je napisao(la):
zlajaaa je napisao(la):
A iPad :icon_question: 450-500 KM :icon_question: nenadjebiv touch, baterija 10 sati gledanja filmova i provjeren kvalitet :icon_question:
Sad sam Nexusu pisao.. cijena mu nije losa ali taj iOS nesto ne volim

Ne znam druže, razmisli.. Ja sam ga koristo par puta i odličan mi je.. a 7" ne bih, pomalo je to, 10" je mjera, a veličina je nešto poput A5 sveske, malo manje (naravno kada se otvori :D )
http://www.pik.ba/artikal/4508016/ipad-1/
http://www.pik.ba/artikal/4716052/ipad-1-16gb/
http://www.pik.ba/artikal/4737711/apple-ipad-1-16gb-wi-fi-cover-case/
 
Član
prodam ti ja svoj prestigio 5080 pro za 250KM... kupljen prije 3-4 mjeseca, jos 20-tak mjeseci garancije ima :D
bez packe... sva oprema i to :D mislim, taj sto hoces djetetu kupit :D
inace ga ne bih prodavao, al hocu bolji telefon i neku foto-opremu pa mi treba love :)
 
Član
Ja ne bih kupovao iPod jer nema bas mnogo servisa u BiH da servisiraju Apple proizvode.. Mozda 5-10 u cijeloj BiH.. Ja sam bio dobio iPhone 3GS davne 2009 :lol: pola BiH sam obisao i nisam nasao nikog ko bi to uradio, i na kraju nadjem nekog telefon je bio kod njeg 10-15 dana a trebalo samo da se promjeni touch (ja se malo bio naljutio :lol: ) , a tada je 3gs bio nov i niko se nije usudjivao da dira a kamoli ja danas svako sam sebi to odradi, i posle toga sta god treba da popravim radim sam... Procackam malo youtube i to je to.. Ali htio sam da kazem da je bit u tome sto ce se malo servisera odluciti da otvaraju bilo to iPhone ili iPod ili iPad idr. i oni koji to uradi mnogi kad vide o cemu se radi vrate ti i kaze "Ja ovdje nista ne mogu da uradim" ;)
 
Top