Polovan automobil do 16000?

Polovan automobil do 16000?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Unaprijed da kažem, izvinjavam se na dugom tekstu. Dug je jer sam pokušao biti što detaljniji da bih vam olakšao posao.

Pozdrav, nov sam član, malo pišem (nikako :icon_biggrin:) ali dosta čitam teme po ovom forumu, najbolji ste!

Uglavnom, došlo je vrijeme da se kupi polovnjak neki, prvo mi je auto, studiram još uvijek.

Prvo sam razmišljao o nekim modelima do 10000 KM, 10ak godina stari (znači 2003. godište)... Tu u opcije ulaze 307, Astra, Focus, Civic, C4, Megane.

E sad druga opcija mi je povećati budžet ali uzeti malo novije auto, 2005-2007. godište, novije je ipak bolje. Što se tiče ove druge opcije gledao sam Golf 5.

Tražim od auta da bude prvenstveno pouzdano (ne bih baš da idem od majstora do majstora više puta mjesečno), da me neće ostaviti na putu kad krenem nekuda. Da ako dođe do kvara bude lako (čitaj: brzo i efikasno) popraviti.
Vozio bih ga uglavnom po gradu, 1-2 puta mjesečno malo duže relacije (na selo - sa sela, oko 100-150km u jednom pravcu), i 1-2 puta godišnje dugačke relacije (more, 400+ km).
Dizela bih uzimao. 5 vrata. Bitna mi je udobnost. Tražim uglavnom hatchback (ne znam kako se kod nas to prevodi, malo auto? :icon_confused:), mada bih razmislio i o nekim sedanima ako bude dobrih prijedloga. Što se tiče motora ne bih išao ispod 90ak konja, da se baš preticanje ne računa u satima... :icon_mad:

Od gore navedenih sviđa mi se Citroen C4, izgledom mi izgleda totalno futuristički... e sad tu se javljaju nedoumice jer svuda čitam da ima dosta problema.
Čini mi se da nekako Golfovi pa za njima Civic i 307 imaju (naj)manje problema.

Šta mi vi preporučujete u oba cjenovna ranga? U prvoj opciji (do 10k) koje je najpouzdanije? Koji su problemi sa modelima koje sam nabrojao? Koje mi automobile preporučujete u opciji sa većom lovom (do 16k)?

Unaprijed hvala!
 
Hm, mogao bih i to pogledati... Ali opet, nekako mi Dačija, Rumuni, sve mi to nekako kao šala zvuči (bez uvrede ako neko vozi/voli), kao igračka...
 
Član
Po čemu je Golf pouzdaniji od Civica i 307:icon_question:
Kakve to probleme ima C4:icon_question:
Za te pare možeš uzeti auto kakvo poželiš, ni Gnojfa, ni 307, ni Šljivika ni bilo šta slično ne bih ni gledao, može se uzeti mnogo komforniji i bolji auto, a što kaže George, Sandero je NOV i ODLIČAN auto, a još najnoviji Stepway izgleda fenomenalno.
Ako ti je bitna udobnost, pouzdanost i odličan automobil, ja bih C5 uzeo, a za te pare možeš i fenomenalnog BMW-a E46 uzeti.
 
Čeprkajući po različitim forumima (ne samo ovom), nekako je uvriježeno mišljenje da je "gnjof" auto svih auta, drago mi je što ovdje ne misle svi tako!

Za C4 sam čitao negdje probleme o otpadanju nekakve plastike, nešto tako, ne sjećam se. Može biti da su ovo sve rekla-kazala priče.
Mogu nabrojati najčešće spominjane probleme za modele koje sam naveo (307 - problem sa elektronikom :icon_rolleyes: itd.).

Uglavnom ispunila su mi se očekivanja, zahvalan sam što na bhtuningu mogu čuti drugačije mišljenje (otvoreni umovi).

EDIT: postavio sam temu da bih vidio različita mišljenja, samo nastavite! ;);)
 
Super Moderator
Hoces li Audi A3 sportback, 2005 godina crna boja 17'' felge, 2.0TDI motor, bosch dizne, BOSE muzika, trokraki kozni volan sa onim tipkicama itd, auto utegnuto maksimalno znaci isto novo, 162000 km presao
 
Super Moderator
A za 10 000 druze kupis focusa mk2 a ne onog starog, dobar golf petica ti je 13 000 itd
 
"Tražim od auta da bude prvenstveno pouzdano (ne bih baš da idem od majstora do majstora više puta mjesečno), da me neće ostaviti na putu kad krenem nekuda. Da ako dođe do kvara bude lako (čitaj: brzo i efikasno) popraviti."

Malo si preambiciozan. Nemoj me pogresno shvatiti, znam da je teska situacija, i da se tesko pare zarade, i da svako zeli najbolje sto moze uzeti ali ti ipak kupujes polovno auto. Ni sa novim nisi siguran, moze se desiti kao mom stricu, neka fabricka greska na oktaviiji i sa samo nekoliko hiljada predjenih km mu je otisao motor radili generalno. Bio je pod garancijom, i sve je sredjeno ali je ostao u kvaru na putu kada je krenuo na odmor. Nikada ne znas sta kupujes, moze ti potrajati dugo a moze da te zajebe samo tako. Ovo je vec hiljadita tema o kupovini auta, ali opet naglasavam nema skupog i jeftinog odrzavanja nego dobro i lose odrzavano auto. Vidim napisa da ti je bitna udobnost, pa udobnost i to narodno auto ne mogu nikako u istu recenicu. Onaj ko ti kaze da je Golf udoban budi siguran da se nije vozio ni u jednom drugom autu a pogotovo u nekom francuzu. Stoji ono da su za francuze malo skuplji dijelovi, ali ta su auta su u startu jeftinija, tako da ko ne plati na mostu plati na cupriji. Ali mogu i svabska auta udariti dobro po dzepu ko i svaka, zajebi te price i jeftina odrzavanja. Drugu je na Golfu 5 otisao komp, osurio ga dobro. Sve zavisi na kakvo auto potrefis.

Nisam neki poznavalac Forda ali evo npr

http://www.pik.ba/artikal/8057779/ford-mondeo/

2008, 90K na satu, mislim da je sasvim solidno auto i neki best buy za te pare. Jos bi pogledao neku bolju 407icu sa manjom kilometrazom ili pak C5. Za te pare mozes uzeti i solidnu bmw 3, a4, c klasu ali su oni koju godinu stariji u odnosu na ove gore. Imas dosta auta u tom cijenovnom rangu, opet ti trazis i sta se tebi svidi ti postavi ovde i pitaj za mane i vrline, a ne ovako da ti svako svoga konja hvali.
 
Nešto mi je čudno Fordić jeftin za takvo godište/kilometražu. Pežo puno prešao. A i 407 je nekako čudan, nizak, izgleda ki bijesan ker :lol::lol::lol:

edit: šta je sa Fiatom, Bravo ili Stilo??? Kako oni stoje sa kvarovima, koliko su pouzdani itd.

http://www.pik.ba/artikal/8319495/fiat-bravo-1-9-mjt-emotion-90-000km/
 
Ja poredjenja :icon_rolleyes::icon_rolleyes: Kupi ba Golfa i namiri se za zivota. Kakav ba Fiat, da nema njih majstori ne bi imali posla. Samo DAS AUTO! ;)
 
Administrator
Blago tebi kad ti ko student možeš kupiti auto od 16000 KM :lol:

Odnosno možda se raspituješ za starog:D

Pa 100 tema ima koje auto kupiti za neke pare
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top