POLIRANJE VOZILA

POLIRANJE VOZILA

nisam bukvalno ribao neko nasapunjao auto pa onom spuzvom ga oprao , pa sam ga i ispolirao al nemam masinu pa sam rucno se mucio da probam al nista , posro se levat za Bajram mora da je baklavu jeo
 

MTR

Član
d1abl0 je napisao(la):
Franki je napisao(la):
Pa 3m imas kupit u skoro svakoj prodavnici boja i lakova. Samo sto ne mozes sa njim radit jer nemas dovoljno znanja, a i to se radi strojno.
Probaj sa hoby programom tj Sonax, imat ces dobre rezultate, ako vec nemas neki majstora u gradu. Jer bolje ti je da sam to sredis, nego da das auto nekome tko ne zna radit sa masinom pa da ti sjebe sve.

Ne razumijes ti mene,znaju oni da rade ali nisu profesionalci...urade oni ok ali ne pripreme auto po mojoj zelji...

Da ima 3m uzeti u svakoj prodavnici boja i lakova sto bih ja pisao ovde i smarao vas dzabe.

Ukratko ako ko moze da mi kupi taj quick detailer i glinu i da mi posalje,platicu ja i vise ako treba jbt :icon_eek:

Imas kod Duleta u prodavnici sve sta ti treba ( ona prodavnica boja i lakova ide se prema njoj malo uzbrdo nekom djadom , samo pitaj ko ima Mobihelov mixer u radnji , svi znaju jbg ) uglavnom negdje ovaj mjesec trebam radit prezentaciju 3M-a upravo u Mrkonjicu kod nekog od lakirera pa cu mu reci da malo prosiri ponudu 3M-a
pozz

Tiburon je napisao(la):
trizex je napisao(la):
MTR ti si doktor.

Potpis ;)

hvala ljudi , a Triza cojce' pa dje se nalazis , nidje te ;)


Franki je napisao(la):
Pa 3m imas kupit u skoro svakoj prodavnici boja i lakova. Samo sto ne mozes sa njim radit jer nemas dovoljno znanja, a i to se radi strojno.
Probaj sa hoby programom tj Sonax, imat ces dobre rezultate, ako vec nemas neki majstora u gradu. Jer bolje ti je da sam to sredis, nego da das auto nekome tko ne zna radit sa masinom pa da ti sjebe sve.

ima kod nas i 3M hoby program koji je kvalitetom jaci od sonaxa za 50 % , a cijenom povoljniji , uglavnom :

http://autocare.3meu.eu/content/index.php?display=appearance-products&accesscode=&source=carcare&countrycode=eu


enesss je napisao(la):
neke poslove od svih ovdje ubacenih ,,..... ljudi bi lakirali auto , a ti to sredis da je kao novo lakirano ....
svaka cast po ne znam ni ja koji put , nije stvar samo ni u 3m-u sto je kvalitet u pitanju, ovdje tvoje iskustvo radi posao , dzabe sve kad ne znas sta radis ,
samo naprijed ovim tempom druze ;)

aaaa brate ja na tebe skroz zaboravio , a kad je Gradiska bila :icon_cry: , haj ako si jos za onaj vosak bice kolega sa mnom iduce hefte pa ti moze ponijet , i on je gore sa tvog kraja ;)

i de ponovo posalji broj jbg nedje sam te zagubio :icon_biggrin:
 
Član
djordjep je napisao(la):
Taj Mišo iz Kozinaca je radio kod Subotića , ali je otanak je za taj posao.
Mislio sam na Subotića , stvarno radi extra , ali jbg. kad se niste mogli dogovoriti...
Kod njega je vazda frka od ovih švercera što spremaju auta za pijacu.

Znam da je radio kod njega, nije jedini vise ih je on promijenio .. Nije da se nismo mogli dogovoriti, nego jednostavno ne volim kad mi petlja laze, kao i kod svakog drugog posla ako si pretrpan poslom nadjes neki slobodan termin ne mora to biti za 5-10 dana neka bude za mjesec, a ne ja sam njega ganjao pola godine da mi to uradi nije mi bila zurba, a on za tih 6 mjeseci nije mogao izdovojiti 2-3 dana koliko mu vec treba da to uradi, i na kraju mi je vise dopiizdilo i odem kod drugog covjeka ..
 
Član
MTR je napisao(la):
d1abl0 je napisao(la):
Franki je napisao(la):
Pa 3m imas kupit u skoro svakoj prodavnici boja i lakova. Samo sto ne mozes sa njim radit jer nemas dovoljno znanja, a i to se radi strojno.
Probaj sa hoby programom tj Sonax, imat ces dobre rezultate, ako vec nemas neki majstora u gradu. Jer bolje ti je da sam to sredis, nego da das auto nekome tko ne zna radit sa masinom pa da ti sjebe sve.

Ne razumijes ti mene,znaju oni da rade ali nisu profesionalci...urade oni ok ali ne pripreme auto po mojoj zelji...

Da ima 3m uzeti u svakoj prodavnici boja i lakova sto bih ja pisao ovde i smarao vas dzabe.

Ukratko ako ko moze da mi kupi taj quick detailer i glinu i da mi posalje,platicu ja i vise ako treba jbt :icon_eek:

Imas kod Duleta u prodavnici sve sta ti treba ( ona prodavnica boja i lakova ide se prema njoj malo uzbrdo nekom djadom , samo pitaj ko ima Mobihelov mixer u radnji , svi znaju jbg ) uglavnom negdje ovaj mjesec trebam radit prezentaciju 3M-a upravo u Mrkonjicu kod nekog od lakirera pa cu mu reci da malo prosiri ponudu 3M-a
pozz


-------

Jutros sam vidio tvoju poruku i otisao kod Dule i kaze covijek nema pojma sta je clay bar ili glina....nikad cuo za to :)

Ali nema veze,vidjecu ja sa jednim likom iz Mostara da mi posalje ;)
 
Član
Juče sam ostavio auto na poliranje u Inter autu , ostavim auto oko osam ujutro i odem kući kažu nazvat će me kada bude sve gotovo.
Poziv dobijem oko dva sata poslije podne kažu gotovo ti je auto.
Odem dole kad imam šta i vidjeti auto je u gorem stanju nego što sam ga ostavio.
Hauba prednji dio na sebi ima mnogo više oštećena na laku haj to i mogu razumijeti prednji dio izložen stalnim udarima kamenčića i sl. ali mi nije jasno otkuda sada po cijelom krovu auta sitne bijele tačkice koje apsolutno nisu bile tu prije poliranja kao da mi je neko istresao šleper šljunka po krovu.
Kažem šefu (Žuna ga zovu) šta je ovo sada, pa kaže to je od udara kamenčića što mi nikako nije jasno, hajde par tačkica ali na hiljadu tačkica mi ne ide u glavu.
Ov slike ispod su slikane sa haube prednja strana što mi je i prije poliranja bilo al ne u ovoj mjeri sad ih ima mnogo više ali ove sitne bijele tačkice su mi sada po cijelom krovu što prije nije bilo.Interesuje me da li je ovo normalno ili je u pitanju još jedan fušeraj i nestručnost.

6r7dkg.jpg
ma8394.jpg
 
Član
Platio sam 100 km a slikat cu danas još slika.

evo slike krova sve ove bijle tačke nisu prije bile sad su po cijelom krovu po gepeku ima primjetio sam

2d1k9x1.jpg
2w5oolw.jpg


Ovo predpostavljam da nisu auto očistili kako treba i sve one tačke prljavštine ili nečega drugog koje se nisu mogle skinuti običnim pranjem su sada zamijenila oštećenja na laku.
 

MTR

Član
to ko da je neka smola ili sta vec pa se pasta pofatala po njoj , jbg ja im ne bi platio ili bi vratio auto nazad
 
Član
imao sam jedan ovakav slucaj, popravljao sam posao drugog "majstora", isto se ovo desilo, usla je pasta u ostecenja na laku, i sto mtr kaze na neku smolu se pofatala pasta, sranje zivo. Ne bih ja platio marke za ovakvo sranje,ovo je cista kradja
 
Član
Sutra ću otići i reklamirati nema mi druge .

ArminM je napisao(la):
imao sam jedan ovakav slucaj, popravljao sam posao drugog "majstora", isto se ovo desilo, usla je pasta u ostecenja na laku, i sto mtr kaze na neku smolu se pofatala pasta, sranje zivo. Ne bih ja platio marke za ovakvo sranje,ovo je cista kradja

De mi reci Armine da li se ovo može popraviti, ja im ponovo ne bi povjerio auto ovo što su uradili je sramota.Išao sam na tu opciju, Inter auto ne vjerujem da ce sfušeriti kad ono obrnuto.
 
Član
aroctr je napisao(la):
Sutra ću otići i reklamirati nema mi druge .

ArminM je napisao(la):
imao sam jedan ovakav slucaj, popravljao sam posao drugog "majstora", isto se ovo desilo, usla je pasta u ostecenja na laku, i sto mtr kaze na neku smolu se pofatala pasta, sranje zivo. Ne bih ja platio marke za ovakvo sranje,ovo je cista kradja

De mi reci Armine da li se ovo može popraviti, ja im ponovo ne bi povjerio auto ovo što su uradili je sramota.Išao sam na tu opciju, Inter auto ne vjerujem da ce sfušeriti kad ono obrnuto.



tesko mi je ovako sa slika ocijenit ali mislim da se moze rijesit, opet pitanje je da li oni to znaju rijesit. Da mi je vidjet kakvo je auto bilo prije nego li si im ga odvezao
 

MTR

Član
par djerida u zadnjih 15-ak dana :

Octavia , lose farbanje prednjeg kraja , pa se moralo brusit i jebavat , na kraju to ispane' ovako

Photo0620.jpg

Photo0622.jpg

Photo0625.jpg


suske suske baci ili se nauci radit :D

Photo0627.jpg


e ondaaaaaaa , 2 X Iveco Stralis , kolega kupio pa hadje da i to spletemo' , godinu dana stajanja na placu ucini svoje :

prvi :
Photo0603.jpg

Photo0606.jpg

Photo0608.jpg

Photo0609.jpg


drugi juce zavrsen :
Photo0628.jpg

Photo0630.jpg

Photo0631.jpg


Avdija A3 od naseg Ese , fenomenalan momak , :cool::cool: :

Photo0612.jpg

Photo0613.jpg

Photo0616.jpg
 
Član
rodjo mislim da si najjaci sto se tice ovog zanata kod nas...
ovo mi je jedna od omiljenih tema :cool:
 
Top