POLIRANJE VOZILA

POLIRANJE VOZILA

MTR

Član
jusuf je napisao(la):
Perfektno odradjen posao kao i uvijek :cool::cool::cool::cool::cool:

Ako moze jedno pitanje, da li se moze srediti poliranjem ili nekim drugim nacinom osim farbanjem parnica od kljuceva duzine oko 1m, mozda i vise?

samo lakiranje brate :icon_sad:

AnDel je napisao(la):
profesionalac si brate nema govora...iako lose je polakiran auto...

sad covjek je platio lakiranje, a dobio lose lakiranje i extra poliranje :icon_biggrin:
koliko dugo moze da se boja odrzi ovako polirana i jel ima nacina da se necim predje i zastiti bez da se polira ponovo nakon 6-12 mjeseci recimo :icon_question:

i meni bi trebalo ovakvo poliranje, jer nisam zadovoljan kako je auto polakiran, nesto slicno kao na ovom golfu, boja nema onaj sjaj ogledala....i napisi neke okvirne cijene, ili na pm, ako me put nanese tamo navratio bi da odradis i moje auto ;)


boja ostaje ista jer je ispod laka , lak kad se jednom sredi kako treba takav ce i da ostane a sve zavisi od toga kako se odrzava ( lose pranje ce ga opet posrat ) .
poslije poliranja je bitno ( najbitnije ) staviti dobar i kvalitetan vosak preko i gotovo .
Ovaj sto ja stavljam NE MOZE se skinuti niti najjacim deterdjentom i traje 12 mjeseci u najekstremnijim uslovima , sto znaci naredne godine uzet antisilikon , odmastit auto , preletit glinom i nanijeti vosak ponovo , i to je to ;)
 
Član
Auuuuuuuuuu :icon_mad::icon_mad::icon_mad::icon_mad::icon_mad::icon_mad::icon_mad::icon_mad::icon_mad:
 
objasnio si neke stvari,, svaka cast,, :cool: :cool:
najgore sto vecina ljudi ne zna da cijeni rad,, pa misle da je
to cas posla 2 sata i gotovo, bez po muke, a ustvari polirung
je vrlo zajeban i dugotrajan proces,, finesa za koju treba vremena
i zivaca, pozz
 
Član
ja odradi onog pezoa za kojeg sam ti govorio, crna je boja i napatio sam se pravo, ali sam ga odradio da valja, vlasnik prezadovoljan, ne znam koliko mozes ocjeniti rezultat na ovakvoj slici, ali evo pogledaj



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

isao sam dvicu,tricu pa onda vosak

htio sam da te pitam, imam neku semu za meguiars paste, jedan lakirer iz svedske mi ih moze dobaviti, jesil radio s njima vec prije, sta mislis ti o tome? On u svedskoj radi samo sa bojama na vodenoj bazi, i kaze da je bar kod njih meguiars ispred 3M-a
 

MTR

Član
ajmo dalje , drugaciji pristup : skidao covjek pticiji izmet i napravio zijan sa spuzvicom za pranje sudja - TO ODMAKNITE OD AUTA , ostatak standard za nase ceste , risevi , parnice , kruzna ostecenja od pranja.

ovdje se moze poceti i zavrsiti sa vodobrusnim P2000 i onda poliranje sa grubom pa nadalje , ovaj nacin ja ne preferiram jer mi poliranje onda duze traje zbog nejednakih riseva nakon 2000

znaci glina u ruke i opleti , nakon toga vuna + fast cut ( sa ovim izbjegavate slajfanje sa P2000 ) , odmah nakon toga Extrafina i nakon nje Ultrafina SE da ukloni holograme i to je to , naravno vosak na kraju da to sve lijepo usljasti

Prije

DSCN0549.jpg

DSCN0553.jpg

DSCN0557.jpg

DSCN0559.jpg


Poslije ( vec je bio sumrak pa su slike malo ... nako , nesta sam zajebo' na aparatu )

DSCN0573.jpg

DSCN0584.jpg

DSCN0585.jpg

DSCN0586.jpg

DSCN0589.jpg



ArminM je napisao(la):
htio sam da te pitam, imam neku semu za meguiars paste, jedan lakirer iz svedske mi ih moze dobaviti, jesil radio s njima vec prije, sta mislis ti o tome? On u svedskoj radi samo sa bojama na vodenoj bazi, i kaze da je bar kod njih meguiars ispred 3M-a


fino uradjeno , samo kako je ispred kad je vlasnik Meg'sa ustvari 3M koji njima daje komponente za neke stvari , Megs je jak samo do poliranja , znaci ona sredstva za pranje i tako te kerefeke
 
Član
Ne znam ja je li se njima kondor posere na auto pa ovako trljaju :icon_rolleyes:
Ja malo polijem sa slaufa i spane sve :icon_rolleyes:
Extra radovi kao i obicno ;)
 
Član
zato sam ja tebe i pitao oko toga, ovaj momak radi u VW service u svedskoj, malo mi je pricao kako stvari funkcionisu kod njih, i tako to, i izmedju ostalog mi je dao meguiers wax, koji sam odmah probao danas i cini mi se kao jako dobar. Kaze mi da oni tu paletu proizvoda koriste masovno u svedskoj, doduse oni nemaju ovih zajebancija kao ja i ti, ne izvlace parnice i slicno, samo poliraju nakon farbanja i nanose vosak radi zastite, nista specijalno
 
Član
Super fino :)
De nam bolan ufali malo to poliranje :) sto se radi, osim naravno da se boja ujednaci i sakriju sitne parnice i ostecenja, i da li se poliranjem moze zastititi i boja od izgaranja na suncu, da se prasina ne lijepi,jel auto lakse odrzavati, koji je efekat zimi i kad bi se auto trebalo polirati kako bi se produzila trajnost laka...??
Ono preventivno...
U mene se vec od pranja pokazuju sitne parnice, jer vecina nas misli da je auto lako oprati a vjerujem da nije :icon_question: Nekad moze osim lijepog izgleda nanijeti vise stete. Kojim samponom mogu postici da se auto lijepo sjaji ?
 
Član
Pa normalno da se zastiti boja od svega. Kad je dobar vosak na njemu sve klizi sa laka.
A swirlovi su ti se pojavili zato sto peres spuzvama i upadne prljavstina u spuzvu.
Peri sa dvije kante i rukavicom za pranje auta.
U jednu kantu stavi sampon, a u drugu cistu vodi i svako malo ispiri tu rukavicu u cistoj vodi. Znatno ce ti se smanjit swirl marks ;)
A sto se tice sampona kupi Sebi sonax extrim sampon za pranje, ako kod vas nema nesto bolje.
Kod nas slabo ima ista osim sonaxa tako da pogledaj izbor kakav je, jer taj sampon moze biti minimalno godinu dana, a kosta 10 km ;)


http://i634.photobucket.com/albums/uu68/Mini_Filip/Svastara/photo-26.jpg
Ovako izgleda ta rukavica, ja danas citav Mostar obisao i nigdje je nema za kupit

Samponi
http://i634.photobucket.com/albums/uu68/Mini_Filip/Svastara/photo-28.jpg

Krpa za brisanje, moze i jelenska
http://i634.photobucket.com/albums/uu68/Mini_Filip/Svastara/photo-29.jpg
 
Član
Franki je napisao(la):
Pa normalno da se zastiti boja od svega. Kad je dobar vosak na njemu sve klizi sa laka.
A swirlovi su ti se pojavili zato sto peres spuzvama i upadne prljavstina u spuzvu.
Peri sa dvije kante i rukavicom za pranje auta.
U jednu kantu stavi sampon, a u drugu cistu vodi i svako malo ispiri tu rukavicu u cistoj vodi. Znatno ce ti se smanjit swirl marks ;)
A sto se tice sampona kupi Sebi sonax extrim sampon za pranje, ako kod vas nema nesto bolje.
Kod nas slabo ima ista osim sonaxa tako da pogledaj izbor kakav je, jer taj sampon moze biti minimalno godinu dana, a kosta 10 km ;)


http://i634.photobucket.com/albums/uu68/Mini_Filip/Svastara/photo-26.jpg
Ovako izgleda ta rukavica, ja danas citav Mostar obisao i nigdje je nema za kupit

Samponi
http://i634.photobucket.com/albums/uu68/Mini_Filip/Svastara/photo-28.jpg

Krpa za brisanje, moze i jelenska
http://i634.photobucket.com/albums/uu68/Mini_Filip/Svastara/photo-29.jpg

Ima ti rukavica u plinara u centru 2,ja sebi jucer kupio 12KM ,al' nije ta od vune vec sa mikrovlaknima, ovakva:http://www.niveta.hr/za-domacinstvo/images/734.jpg
 

MTR

Član
mlada sestica ( nije M , to je samo nako' zalijepio , doduse ima M-paket ), srednje zapustena ali sam isao total cijelu proceduru uz dodatno brusenje pojedinih dijelova , problem je slijedeci , bila je crna pa je onda radjena u mat komplet , pa mu se onda nije ni to svidjelo pa je vratio staru boju ali... radio je srednje los majstor pa je bilo kerefeka okolo naokolo , narandjina kora ( previse ) , praske , pa je onda na haubi vjerovatno pomijesao komponente u bazi koje ne idu zajedno i to je sve fino pocelo da izlazi napolje prema laku iii ajoj sj.bo sam se

ev ga

@Armin : zao mi je sto nisam gore radio pa da vidis malo kako i sta , ali bicu ja u Zv iduce sedmice pa cemo se cuti

Photo0522.jpg

Photo0523.jpg

Photo0527.jpg

Photo0529.jpg

Photo0531.jpg

Photo0532.jpg

Photo0533.jpg


tako je bilo , eh sad puno ciscenja glinom , pa brusenje na pojedinim mjestima sa 1500 pa 3000 :

Photo0534.jpg

Photo0538.jpg


zastita i ostalo

Photo0546.jpg

Photo0539.jpg


slajfenzi

Photo0541.jpg


i.....

Photo0561.jpg

Photo0562.jpg

Photo0563.jpg

Photo0564.jpg

Photo0565.jpg

Photo0567.jpg

Photo0568.jpg

Photo0571.jpg

Photo0572.jpg

Photo0573.jpg
 
Član
majstor ostaje majstor nema govora

Meni je drago da si se ti mene sjetio, bit ce prilike pa cemo radit skupa ako Bog da. A kad stignes ovdje samo se javi, ja bih trebao za Italiju da idem, ako bude moj br nedostupan znas da je onda to to. Ali mislim da cu bit tu ;)
 
Top