Pitanje za ford motor 2.0 tdci

Pitanje za ford motor 2.0 tdci

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Prodao sam ibizu pa sad trazim drugo auto. Razmisljam se o kupovini nekog forda ali prije svega me interesuje kakav je kod odrzavanja i generalno oko same kvalitete tog motora. Evo konkretno me interesuje 2.0 tdci sa 100kw motor posto upravo o takvom jednom pregovaram. Hvala unaprijed svima na odgovorima i pomoci.
 
Član
Auto je u globalu dobro,udoban,prostran i dobro ide za velicinu i snagu ;)

Sto se tice tog motora,problema ima sa diznama i zamajcem,znaci to je to..Ostalo je koliko toliko uredu ;)

Dijelova imas za to auto i sto se toga tice ima skoro na svakom Otpadu ;)
 
Član
znaci ipak ima problema ... imal sta da nema problema da znam sta da trazim, treba mi nesto pouzdano a da nije preko nekih 7-8 hiljada otprilike ...
 
Super Moderator
bas sam ti htio focusa predlozit i postavio bi ti ovog al sam mislio da se prodo jer je odavno na piku a i ne znam jel trazis karavan
mondeo je udobniji od focusa definitivno al mislim da ima i trapove skuplje..
ovaj focus je dobar jako, rijetka oprema, rijetke felge, samo pogresna dimenzija guma na ovim felgama! cini se u dobrom stanju al ne znas dok ne vidis
odrzavanje focusa nije skupo, dijelovi ovjesa su povoljni, jedino su lezajevi skupi. krajnica je 20-ak KM recimo al orginalna ce trajat bez problema 200 000km al eto ne zna se nikad.... meni je majstor slomio orginalnu krajnicu i kupio sam zamjensku i vec je drugi put mijenjam a orginalna na drugom tocku jos uvijek je ko nova. jos sta se meni pokvarilo je spona sto ide na letvu al i to nije skupo
mana je sto nema homokineticki nego je sistem kriz/salica il kako god to da zoves, i to i auta od puno manje konja bez problema rasklapaju. simptomi su da malo lupi kad saltas brzine i kod pustanja i davanja gasa napravi tup udarac, kao luft u prenosu. to je polovno 150KM
to ti je to otprilike, cijena je ok :)
 
Član
Danas većina auta ima problem sa diznama, a zamajac je potrošni materijal.... Evo kod mene je kupljen sa 210 000km, tad mu je tek otvaran mjenjač, bio originalni set kvačila, mikroremeneje i vage, na jednoj strani na 210 000 tek, druga strana tek na 270 000km, vodena pumpa originalna također na 270 000km, a za održavanje, odeš fino u motorex ili negdje i raspitaš se, mada ja sve dijelove na arizoni uzimam, najpovoljnije. Komplet mikroremenje od SKF-a imaš u Sa, to uradiš i miran si mnogo km. Sve u svemu, kod mene je prešo već 70 000km ( na loži da napomenem, kad ima probleme sa diznama) bez kvarova, sem potrošnog materijala.

Ovog fokusa znam, to je od jednog školsko, dobar je atuo ;)
 
Član
i ja sam htio uzet mondeo isti motor , i odustao , ne mislim da je loše auto međutim po mom nekom ukusu relativno skup auto za odrzavati , ovom zamajac otisao bio al sve ostalo extra raspitam se za zamajac 1.100KM znaci 1/5 auta , nisam mehanicki podkovan al znam da imaju problem s zamajcem i dizne. inace za te pare extra auto
 
Član
Za 407-icu je plivajući 1300 km, za bmw e60 2200 km. To su boljke svih modernijih dizelaša, a ne ford mondea. Vozite benzince onda
 
Član
za bmw x3 2006 godina 2.0 dizel 100 kw zamajac 460 km, a za fokusa tdci 85 kw 2003 godina 630 km. Lukov i jedan i drugi. Eto toliko o fordovom odrzavanju
 
Član
Nakon svih odgovora ovdje i nakon poduzeg razgovora sa majstorom, definitivno odustajem od forda. Sad se razmisljam o mercedesu a klase produzena verzija, seat ibiza noviji model od moje il neko drugo slicno auto. Hvala u svakom slucaju svima na odgovorima. Ja cu samo rec da je katastrofa tesko naci auto autom ovdje kod nas!!!
 
Član
Nakon svih odgovora ovdje i nakon poduzeg razgovora sa majstorom, definitivno odustajem od forda. Sad se razmisljam o mercedesu a klase produzena verzija, seat ibiza noviji model od moje il neko drugo slicno auto. Hvala u svakom slucaju svima na odgovorima. Ja cu samo rec da je katastrofa tesko naci auto autom ovdje kod nas!!!

Mercedes a klasa zamjena alnasera 150 KM samo ruke, ili bilo kakvo servisiranje oko motora zahtijeva njegovo djelimično vađenje ili popuštanje sto naravno košta. tako da ti ni njega nebi preporucio. mislim ok je to auto kome se sviđa i ko je zarctao da samo to hoce .
 
Član
Najbolje ti je onda uzmi SDIa kao sto ti je neko rekaa,boru SDI,ali ko ce to voziti..

Ja bih gledao nekog passata naci,mada sva novija auta su tu negdje..

Kad skontas mozda i jest bolje recimo uzeti mondea 2003 nego passata 2001 god.
A passat jos vise para,neka i promijenis nesto na mondeu,recimo zamajac,mora u to vremena nesto i na passatu otici ;)

Do tih para mozes naci BMW e46 2001.god 320d , mada su oni na turbini,diznama i bosh pumpi isto losi,lafete 100KM jedna polovna bez ugradnje i cesto idu,ali promijenis cahure..

Ne mozes pametan biti ;)
Benzinac nije los onda u tom pogledu,sve zavisi koliko vozis i kako vozis na kraju :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top