Passat TDI prešao 2,616 km sa jednim rezervoarom goriva

Passat TDI prešao 2,616 km sa jednim rezervoarom goriva

Član
John i Helen Taylor su uspjeli postaviti novi rekord tako što su prešli 2.616,9 km sa jednim rezervoarom goriva vozeći svoj VW Passat TDI sa američkim specifikacijama.

Rekord Taylorovih je bolji od prethodnog, koji je iznosio 2.456,8 km pređenih sa jednim rezerovarom dizela. Taj rekord je postavljen VW Passatom sa evropskim specifikacijama, koji je pokretao 1,6-litarski BlueMotion motor.

Taylorovi su putovali u svakodnevnim uvjetima, a sa sobom su vozili i 54,4 kg prtljaga. Uprkos izazovima, oni su prosječno trošili 2,8 litara dizela na 100 pređenih kilometara.

"Veoma smo uzbuđeni zbog novog rekorda. Passat TDI je bio savršen automobil za putovanje. On nudi mnogo prostora u unutrašnjosti i dovoljno prostora za prtljag, a bio je dovoljno štedljiv kako bi nam pomogao da postavimo novi rekord", izjavio je John.



Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

http://www.klix.ba/auto/passat-tdi-presao-2-616-km-sa-jednim-rezervoarom-goriva/120509021#1
 
Član
marshal je napisao(la):
nek predje s nasim gorivom i nasim cestama

Po njihovim putevima od 5 traka u jednom pravcu.
Moj prijatelj neki dan sa E klasom iz Njemacke dosao i kaze autoputem potrosnja 5.0 a ide ko lud. Zamisli na sta bi spala kad bi ga stedio
 
Član
Jetta TDI je napisao(la):
marshal je napisao(la):
nek predje s nasim gorivom i nasim cestama

Po njihovim putevima od 5 traka u jednom pravcu.
Moj prijatelj neki dan sa E klasom iz Njemacke dosao i kaze autoputem potrosnja 5.0 a ide ko lud. Zamisli na sta bi spala kad bi ga stedio

druze sve to stoji,al recimo ja licno kad uzmem pola od djevojke i kad naspem na razlicitim pumpama znatno osjetim (nekad bolju nekad slabiju vucu) auta,eh sad uzmni da je kod nas gorivo kakvo treba,ja znam stariji covjek kad dolazi iz holandije bmw tamo sipa 95 ovdje kad dodje mora nasuti 100 odn 98 da ga pojaca kaze lose gorivo,znas sve ima svoje
 
sve je ook u nekom smislu ljudi al sto jest jes ja vozim smarta dizela pa ne trosi tako malo znam da ovi novi motori trose malo i uvjerijo sam se al za ove sve km predjene malo je hmmm :icon_rolleyes: jer znam covjeka koji je testiro pasata kod nas u bosni jelah sarajevo 5 osoba u autu i vozeno normalno i da mu je uzeo 4,5 do 5 litara ipak ljudi cuda cine al taj sigurno nije :123: pa mu je uzeo 2.8 litara
 
Član
dado...c::: je napisao(la):
sve je ook u nekom smislu ljudi al sto jest jes ja vozim smarta dizela pa ne trosi tako malo znam da ovi novi motori trose malo i uvjerijo sam se al za ove sve km predjene malo je hmmm :icon_rolleyes: jer znam covjeka koji je testiro pasata kod nas u bosni jelah sarajevo 5 osoba u autu i vozeno normalno i da mu je uzeo 4,5 do 5 litara ipak ljudi cuda cine al taj sigurno nije :123: pa mu je uzeo 2.8 litara

drug ja pola kad vozim spustim mu potrosnju 4.2 l otvorenog puta,sarajevo travnik,al opet kazem dosta utice kvalitet goriva
 
Član
moj merc jedva predje 600 km sa rezervarom , heheh , moracu ga mjenjat , nije da se zajebavam al stvarno sam razmisljao o ovim novim stedljivim autima ,jer cijena goriva je paprena , kad sam doso litra je bila 5 kruna , sad je 15 ,za dvi godne bice 20 koda gledam , a ovi bluemotion su pravo setljivi kako vidim .

a u ovu brojku se moze povjerovat je vidite da pise da je prije bio rekord 2.456 a sad 2.616 , nije velika razlika;)
 
Član
mozes zamislit ovog sretnika , auto mu trosi 3 litre a litar kosta dolar (1.70) otprilike , jebote natanka i vozi se citav mjesec za 60 dolara :lol:
 
Član
Kod mene zena vozi Jettu 1.6 D 40kw i trosi 100KM mjesecno :)
Ide na posao, obavlja sve sto joj je potrebno i prelazi oko 700mk gradske voznje

Kod mene zena vozi Jettu 1.6 D 40kw i trosi 100KM mjesecno :)
Ide na posao, obavlja sve sto joj je potrebno i prelazi oko 700mk gradske voznje
 
Član
I prosle godine su naki isto presli sa jednim rezervoarom 2.545,8 km

http://auto.blog.rs/blog/auto/vesti/2011/07/27/i-zvanicno-sa-jednim-rezervoarom-2.545-8-km
 
BHT Ovisnik
Jetta TDI je napisao(la):
marshal je napisao(la):
nek predje s nasim gorivom i nasim cestama

Po njihovim putevima od 5 traka u jednom pravcu.
Moj prijatelj neki dan sa E klasom iz Njemacke dosao i kaze autoputem potrosnja 5.0 a ide ko lud. Zamisli na sta bi spala kad bi ga stedio

vidis to sam i ja primjetio,meni je bio prosjek kada sam gonio volva iz njemacke prema ovamo,prosjek mi bio 6.5-7,sve autobahn,brzina 140-180,prosjek neki taman je bio 160,sve to utjece na potrosnju:icon_smile:
 
Top