Pali lampicu od ulja

Pali lampicu od ulja

Ljudi imam golf GTI 16v PL motor.prije 2 mjeseca mi je palio lampicu od ulja,ali samo na visokim obrtajima.ja tako vozio kontam da je do pecurke.nakon nekoliko dana auto mi prolupa.ja skinem karter ima sta i vidjeti,uljna pumpa se zacepila od opiljaka lezajeva.uradim radilicu,novi lezajevi i upalim auto turirao,stimao nista.izadjem na cestu da probam auto mi upali lampicu.nekad mi se zna desiti da se upali na sekundu,zapisti i odma ugasi.koce mu znati sta je.nisam pritisak mjerio.bojim se da nebi opet isti posao morao raditi,pa ako ima ljudi dobre volje da mi pomognu nekako.
 
Član
jeli ti se desi nekad da se upali negdje na 2000 obrtaja,i kad das malo gas da se ugasi ili ?? ovo te pitam,jer kod mene je ta situacija,a i kod mene je PL verzija..
 
Član
_nerko_ je napisao(la):
jeli ti se desi nekad da se upali negdje na 2000 obrtaja,i kad das malo gas da se ugasi ili ?? ovo te pitam,jer kod mene je ta situacija,a i kod mene je PL verzija..

uljna pumpa kole imo sam ja kr-a isto se desavalo isto mislio da je pecurka al kod mene nije prolupo oslabio pritisak na pumpi to im je mana zamjeni pumpu i vozi dalje za obojicu vazi ;)
 
Sutra mjerim pritisak ulja,pa cu vidjeti do cega je,da se nepatim vise vako.Josh mi treba da opet prolupa pa se onda mogu slikati.
 
Član
Jeli se to ikada dogadja na hladan motor ili iskljucivo na vruc i nakon turiranja.Kod mene se dogadjalo na vruc motor i posebno dolazilo do izrazaja nakon zesce voznje.Svi malo jaci 16v motori vole malo gusce ulje koje zadrzava vecu gustocu na vruc motor tj ulje visoke gornje gradacije na toplo,dakle ne smatrajte guscim uljem 15W-40 nego 10W-50 ili kao sto sam ja nasuo 10W-60 i rijesio taj problem.To su gradacije ulja koje se sipaju obicno za voznju utrka ,meni su se na KR u palile lamice,nasuo 10W-60 i nista a inace cak tvornicka propisana gradacija je 20 W-50 za nov motor tako da me to nimalo necudi sto onda ta gradacija pase starijim 16v motorima.Na ideju sam dosao zbog slicnih iskustava na VWvortex forumu.Najprije izmjeri pritisak ali kod mene je bio u redu pa opet ista stvar dok nisam nalio ovo ulje.
 
evo htjedoh otvorit temu upravo sad,kad ugleda ovo.naime radi se o istom slucaju,nakon zesce voznje,i to kad je motor pod visokom temperaturom,kad stanem,stisnem kvacilo upali se lampa od ulja i pisti,dodam gas ili krenem dalje prestane.a radi se od mk3 tdi motoru
 
Član
Isto sranje i kod mene kako kod tdi kolege. kod mene je 1.3 benzinac. majku mu neće moj da prolupa da ga se kutarišem, a sto posto je do pumpe ulja, jaran mi imao iste simptome, i do uljne pumpe je bilo
 
Skini karter i ocisti ga dobro kao i uljnu pumpu...ali najbolje ti je da ju zamjenis novom...nemoj tako vozati prolupat ce ti opet.tako sam i ja skurio jedan 16v;)

GTI FAN je napisao(la):
Jeli se to ikada dogadja na hladan motor ili iskljucivo na vruc i nakon turiranja.Kod mene se dogadjalo na vruc motor i posebno dolazilo do izrazaja nakon zesce voznje.Svi malo jaci 16v motori vole malo gusce ulje koje zadrzava vecu gustocu na vruc motor tj ulje visoke gornje gradacije na toplo,dakle ne smatrajte guscim uljem 15W-40 nego 10W-50 ili kao sto sam ja nasuo 10W-60 i rijesio taj problem.To su gradacije ulja koje se sipaju obicno za voznju utrka ,meni su se na KR u palile lamice,nasuo 10W-60 i nista a inace cak tvornicka propisana gradacija je 20 W-50 za nov motor tako da me to nimalo necudi sto onda ta gradacija pase starijim 16v motorima.Na ideju sam dosao zbog slicnih iskustava na VWvortex forumu.Najprije izmjeri pritisak ali kod mene je bio u redu pa opet ista stvar dok nisam nalio ovo ulje.

Samo 10-40 kvalitetnije marke tipa mobil,castrol...i nemas frke ja nakon generalke livam mobil iz svabije i poslije 10tisuca ne fali ni kap a ulje cak ni ne bude potpuno crno i vec kao smedjkasto;)
 
Član
skoro jedan motor otisao 1.6 isto tako podpritisak iz kartera zezao palila se lampica , izbio na trecem klipu sletio dolje i razbio blok odma do vodene pumpe , prema tome nije za igru ne pali se dzaba lampica .
to je moje iskustvo tak neznam dal je vezano s ovim :D pozzzz
 
Član
dzinn16v je napisao(la):
Skini karter i ocisti ga dobro kao i uljnu pumpu...ali najbolje ti je da ju zamjenis novom...nemoj tako vozati prolupat ce ti opet.tako sam i ja skurio jedan 16v;)

GTI FAN je napisao(la):
Jeli se to ikada dogadja na hladan motor ili iskljucivo na vruc i nakon turiranja.Kod mene se dogadjalo na vruc motor i posebno dolazilo do izrazaja nakon zesce voznje.Svi malo jaci 16v motori vole malo gusce ulje koje zadrzava vecu gustocu na vruc motor tj ulje visoke gornje gradacije na toplo,dakle ne smatrajte guscim uljem 15W-40 nego 10W-50 ili kao sto sam ja nasuo 10W-60 i rijesio taj problem.To su gradacije ulja koje se sipaju obicno za voznju utrka ,meni su se na KR u palile lamice,nasuo 10W-60 i nista a inace cak tvornicka propisana gradacija je 20 W-50 za nov motor tako da me to nimalo necudi sto onda ta gradacija pase starijim 16v motorima.Na ideju sam dosao zbog slicnih iskustava na VWvortex forumu.Najprije izmjeri pritisak ali kod mene je bio u redu pa opet ista stvar dok nisam nalio ovo ulje.

Samo 10-40 kvalitetnije marke tipa mobil,castrol...i nemas frke ja nakon generalke livam mobil iz svabije i poslije 10tisuca ne fali ni kap a ulje cak ni ne bude potpuno crno i vec kao smedjkasto;)



Sipao sam i Mobil i Castrol 10w 40 ali ista stvar,ulje kao da mu postane prerijetko kad se ugrije motor,od kada sam nasuo 10w 60 nikakvih problema.
 
GTI FAN je napisao(la):
dzinn16v je napisao(la):
Skini karter i ocisti ga dobro kao i uljnu pumpu...ali najbolje ti je da ju zamjenis novom...nemoj tako vozati prolupat ce ti opet.tako sam i ja skurio jedan 16v;)

GTI FAN je napisao(la):
Jeli se to ikada dogadja na hladan motor ili iskljucivo na vruc i nakon turiranja.Kod mene se dogadjalo na vruc motor i posebno dolazilo do izrazaja nakon zesce voznje.Svi malo jaci 16v motori vole malo gusce ulje koje zadrzava vecu gustocu na vruc motor tj ulje visoke gornje gradacije na toplo,dakle ne smatrajte guscim uljem 15W-40 nego 10W-50 ili kao sto sam ja nasuo 10W-60 i rijesio taj problem.To su gradacije ulja koje se sipaju obicno za voznju utrka ,meni su se na KR u palile lamice,nasuo 10W-60 i nista a inace cak tvornicka propisana gradacija je 20 W-50 za nov motor tako da me to nimalo necudi sto onda ta gradacija pase starijim 16v motorima.Na ideju sam dosao zbog slicnih iskustava na VWvortex forumu.Najprije izmjeri pritisak ali kod mene je bio u redu pa opet ista stvar dok nisam nalio ovo ulje.

Samo 10-40 kvalitetnije marke tipa mobil,castrol...i nemas frke ja nakon generalke livam mobil iz svabije i poslije 10tisuca ne fali ni kap a ulje cak ni ne bude potpuno crno i vec kao smedjkasto;)



Sipao sam i Mobil i Castrol 10w 40 ali ista stvar,ulje kao da mu postane prerijetko kad se ugrije motor,od kada sam nasuo 10w 60 nikakvih problema.





Imeni je dok sam livao ovaj nas mobil 10w-40
Vjeruj mi da ova nasa ulja ajmo reci markirana nemaju veze s kvalitetom...
Ako ikako mozes naruci iz njemacke ili svice vidjet ces ogromnu razliku....
 
Član
evo ja upravo ocistio karter,ali bio je poprilicno cist,i pumpu propuhao na kompresoru,i nasuo skoro litar novog ulja..I testirao sam maloprije,sad za sad lampica se nije palila...
 
Član
zdravo,

imam isti problem,otprilike.
radi se o golf 2 1,3 b

znaci kad se malo zagrije,pali se lampica od ulja i pocne da pisci/zuji.. ugasim motor,ponovo upalim i prestane..
malo sam zbunjen,pa ako ko moze pomoc..
hvala :icon_smile:
 
Top