Pali lampicu od ulja

Pali lampicu od ulja

Alen-dB je napisao(la):
zdravo,

imam isti problem,otprilike.
radi se o golf 2 1,3 b

znaci kad se malo zagrije,pali se lampica od ulja i pocne da pisci/zuji.. ugasim motor,ponovo upalim i prestane..
malo sam zbunjen,pa ako ko moze pomoc..
hvala :icon_smile:

To bi mogao biti indikator od visokog pritiska ulja,posto kazes da prestane kad ugasis auto i ponovo ga upalis....probaj prvo njega zamijeniti pa vidi da lice se desavati ista
 
Član
isti problem imao na 1.3 isao majstorima niko nije znao sta je jedni kazu ovo drugi ono i zamijenim ulje i uljni filter sad nezz tacno koje je uglavnom oko cener je litar i dan danas nije se palila lampica ni zujalica sto znaci da je do ulja pogotovo na starijim motorima.
 
Član
arnes_c je napisao(la):
isti problem imao na 1.3 isao majstorima niko nije znao sta je jedni kazu ovo drugi ono i zamijenim ulje i uljni filter sad nezz tacno koje je uglavnom oko cener je litar i dan danas nije se palila lampica ni zujalica sto znaci da je do ulja pogotovo na starijim motorima.

vjerovatno ti negdje mijesa benzin i ulje pa ga razrijedi, vidi jel masno ulje, ako ti se opet desi
tako kod mene bilo na Polu 1,3b, crkla benzinska pumpa i pomijesao... obisao sve majstore, htjeli da pola motora mijenjam, ja nisam htio...odem liku kojeg i danas cijenim, izvadi sipku, pogleda, kaze nije masno, mijenjaj ulje...nikad se vise nije upalila
osjeti se pod rukama da nije "klizavo" ulje
 
Član
vjerovatno ti negdje mijesa benzin i ulje pa ga razrijedi, vidi jel masno ulje, ako ti se opet desi
tako kod mene bilo na Polu 1,3b, crkla benzinska pumpa i pomijesao... obisao sve majstore, htjeli da pola motora mijenjam, ja nisam htio...odem liku kojeg i danas cijenim, izvadi sipku, pogleda, kaze nije masno, mijenjaj ulje...nikad se vise nije upalila
osjeti se pod rukama da nije "klizavo" ulje
[/quote]

ma nemam ja problema sa mijesanjem ulja samo je to bio problem sto se lampica palila a nije ni b.pumpa bila isljucena da je crkla al srecom nije a da je pumpa crkla onda bi se lagano povecavao nivo ulja i auto odma zvuk promijeni i nije to to.:icon_smile:
 
Član
Naravno svi koima se pali lampica od ulja prvo sto morate pratiti je raste li nivo ulja,cim se ulje razrijedi pritisak naravno pada a nivo moze rasti zbog prodiranja vode (npr dihtung glave neispravan) ili benzina (pumpa,dizne cure) u karter.
 
Ljudi rjesen je problem.Skinuo karter,produvao uljnu pumpu i nikakvih problema vise nema.Moj rodjak ima GTI 8v MK3 i palila mu se lampica od ulja nekada,covjek zamjenuo ulje u autu i problem zavrsen.Dal je bilo ulje prerjetko ili do cega je bilo nemam blage uglavnom nepali lampicu vise.tako da prvo kao sto kolega gore kaze skinuti karter vidjeti kakvo je stanje,ocistiti pumpu pa onda dalje,a najbolje premjeriti pritisak ulja,moze biti da je do pecurke,to je boljka golfu.Pozdrav! ;)
 
Top