Opel Vectra B dizel???

Opel Vectra B dizel???

lauda_bc je napisao(la):
druze a sto ne pogledas neku benzinku. jer ipak su opelovi benzinci mnogo provjereniji i bolji a sto se tice potrosnje nije neka preterana razlika veruj mi. imas motor 1.6 16v lepo ide a nije veliki potrosac. tim opelovim dizelima najcesce je problem bosh pumpa.

potpis :)
opelovi benzinci su bas dobri..recimo 1.6 16v ce uz laganu nogu na gasu trosit do 6-7 litara
sto se opet tice dizela..ako bas hoces..gledaj 2.0 DTI..ili pak 2.2 DTI- mada kod 2.0 odlazipumpa na nekih 200xxx ..dok kod 2.2 zna opet otici elektronika..
i jos nesto..kad su u pitanju 1.7 dizzeli..sve u svemu..taj iz 96' 1.7 TD je opelov motor..i nije toliko los..nema zajebancije oko elektronike..i u sustini je mnogo bolji od 1.7 DTI isuzu..
i mene puskom ne bi natjerali da kupim 1.7 DTI...jer sam imao..i pakao prosao :D
et..
 
Član
ja ti odgovorno tvrdim da uzmes 1.6 16v benzinac i neces se pokajati. 10 godina stari vozi auto s tim motorom a i ja sam sebi kupio opet auto s tim motorom. nije velik potrosac uopste
 
Ja sam to sve cuo za taj benzinac al jednostavno ne mogu da povjerujem u to.... Mada cu razmislit, inace Vektra je usputna stanica, cilj mi je bio uzeti Venta ili Pasata 4 ali ljudi zacjenili krsine i odustanem.... A ovi na piku su mi opet podaleko i sumnjivi....

Inace imam Citroen Xsaru coupe 1,9 TD 1998 g.p.(klima, el podizaci stakala, el retrovizori, maglenke, podesivi servo volan, UV zastita na staklima) i dogovorim se s komsijom koji je trazio sebi auto da ga sacekam do 1 aprila za kredit i da njemu prodam auto, pa sad dok to cekam ja trazim sebi nesto sa 4 vrata do nekih 5000 KM plafon...


Mada sad postoji i opcija da odustanem od prodaje i ulozim malo u Xsaricu!
 
Član
druze ja ti pricam iz iskustva jer imam ta auta tj dva auta s tim motorima. jedno vozamo 10 godina a drugo sam uzeo prosle. sad hocu da prodam vectru i da uzimam mladju bar 2001god al opet istu. ne bi drugu uzimao sto se tice motora
 
Član
Taj 1.6 16v će ti trošiti litar više u Vectri,nego što troši u Astri recimo_Ovaj motor što je kod mene,1.6 8v u kombinaciji s relativno laganom Astrom F nije nimalo bezobrazan za potrošnju,ali k'o i svaki,kad se dere,budi spreman točiti malo više.Opela dizela,ja kao veliki zaljubljenik u tu marku bih uzeo samo u jednom slučaju,a to je da znam od koga auto kupujem,tj.da znam da je održavano kako treba.
 
Top