Opel Vectra B dizel???

Opel Vectra B dizel???

Slabo poznajem Opela pa me zanima koji je najzahvalniji dizel motor u ovom autu, danas sam na pijaci gledao dvije Vektre B, jedna 1,7TD ima sve osim klime i jedna sa 2.0 dizel motorom ima i klimu ali malo jaca cjena od ove prve???
 
2.0 DTI je bolja, Lanac i više dijelova za nju, 1.7 je Isuzu motor dobar dok je ispravan kad se u*jebe niko mu kraja dokučiti. Trebaš vidjeti kod modela 2.0 i 2.2 da li je rađena bosh pumpa jer ona odilazi na cca 200 hiljada km, opet ovisno od vožnje servisa goriva i sl, revidiranje je poskupo ali kad se uradi rahat si opet toliko kilometara što se tiče same pumpe.
 
Cuo sam i neku pricu da u rezevroaru uvjek mora bit bar 10-15 litara goriva... Ne znam stvarno skoro nista o Opelovim dizelima al trazim sebi auto, prekopo sam pijace uzduz i poprijeko i te Vektre za cjenu koju traze mi izgledaju privlacno ali opet ne znam...

Za Vektru 1,7 TD 1996 godina, abs, servo, el podizaci, koza+grijanje sjedala, el podizaci uz par sitnica na eksterijeru za srediti trazi 3900 KM auto registrovano do 6 mjeseca... Ja imam pare al ne bih da mi se desi da za 2 mjeseca moram kupit pola auta itd...

Vektra fino ide, radio veoma tiho i mirno, ne lupa nista, ne trese, stvarno u finom stanju!

A opet ova druga nista bolja naizgled i s opremom, samo taj 2.0 dizel motor i trazi mi covjek 5100 km....
 
Član
druze a sto ne pogledas neku benzinku. jer ipak su opelovi benzinci mnogo provjereniji i bolji a sto se tice potrosnje nije neka preterana razlika veruj mi. imas motor 1.6 16v lepo ide a nije veliki potrosac. tim opelovim dizelima najcesce je problem bosh pumpa.
 
Član
2,0 uzmi i gas... manje ces imat glavobolja, a najveci i manje-vise jedini kvar je pumpa...kad drekne, odradis sebi i opet si miran
ja imam 1,7dti astru, sve super, osim sto je otisla elektronika pumpe, 400KM da se prelemi, 900KM nova (polovna, ali zamjena iste)
radio prvu varijantu i opet ide:icon_smile:
pregazila 40,000 kod mene bez nekih vecih kvarova osim navedenog
s tim da je taj 1,7td, koliko ja znam, stariji motor nego ovaj DTI kao u mene
 
Član
Ako uzimaš opela dizela sa 60,74 i 92 KW. gledaj da auto ima 100 hiljada ili preko 270 000 km na satu ;)

oni 1.7 DTI / DI su za samo malo lošiji motori, do prije 4-5 godina to su EXTRA motori bili, valjda ih sad pocelo stizat vrijeme,a svima je jasno kako nas narod održava auta, taj 1.7 cesto zna da miješa vodu i ulje ( otvori čep od vode i prvo ćeš morat talog ulja izvadit pa onda stavit prst u vodu ) , onda često im odlaze senzori na radilici. uglavnom ako mozes obiđi taj 1.7 motor ;)
 
To za gorivo nije istina, i ne znam od kud tim ljudima informacija. Ja imam 1.6 16v i mjenjao bih samo za 2.2 DTI kad bih želio, razlika u potrošnji vjeruj smiješna je, al' nebitno. Taj 1.7 inače kažu da je blesavo dobar motor, što se tiče performansi ali dijelovi za njega paši samo s 1.7. ne možeš konbinirati recimo kao 2.0 ili 2.2 tako da....sve je stvar lično izbora.

Inače vectrama su boljke zadnji seleni ili plivajuće čahure kako kome, do '97 je loša limarija, poslije pocinčani lim. Vrlo osjetljive na diranje i prepravljanje auspuha, sve što nije org ne stavljaj vrlo zanimljiva stvar, vjerovatno iz razloga što je zadnji lonac od jednu 3 metra :D

Display ako ne radi to je normala, ili ima mrtvih piksela, jednostavo loše napravljeni, vrlo su rijetki koji su ok....et ako te zanima još šta javi se pp ;)
 
Član
samo nastoj da ne bude u njima motor od isuzu-a. ako je opelov dizel ima bolji prolaz vec ovaj od isuzu-a. cuo sam lepe reci o motoru 2.0 dti 74kw. to je opelov a ima onaj 2.0 dti al je on 62kw ili tako nesto.
 
Znaci ipak kako sam pretpostavljao, bjezati od tih "uvoznih" motora.... I bio sam u dilemi dal da razmisljam jos malo ali po svemu sudeci ako budem uzimao opela to nece biti taj isuzuov motor....
 
Član
kod opela mnogo toga. 2.0 dti isuzuov motor mislim da je 82 ks ima problem sa turbinom i cesto odlaze dihtunzi glave. opet kazem motor koji je vezan za opel a drugi isuzu motori su skroz druga prica.
 
Ja najmanje znam sta mu fali, a da bih volio da znam vise, stvarno bih!!! Inace, vise ljudi misli lose o ovom motoru nego sto misle dobro, sve je to od covjeka do covjeka al nisam nacisto s opelom i pocinjem razmisljati da uopste batalim bilo kakvu kupovinu auta...
 
Član
kod mene je 1,7dti isuzu, al ocito, nakon 40-50 hiljada predjenih, ne znam nesto sto znaju ljudi po forumima koji se najcesce nisu ni priblizili tom motoru
govorim generalno, da se neko ne bi osjecao prozvanim
pouka: nadji ODRZAVAN motor ;)
 
Top