Octavia A5

Octavia A5

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Ispod 5litara???
...možda u manualu od auta tak piše a realnost je nešto drugo.
Jedino ako si non-stop na vanjskoj ruti...onda možda...al moraš bit vrlo oprezan s gasom..bez uključene klime..grijača zadnjeg stakla...
 
Član
Hehe, inace meni 90% porodice vozi skodilake. Evo ljetos se vracali iz ZG, od SL. Broda do Zenice, prosjecna 4.8. Dobro laze i board, ali i cesta je takva, malo se preticalo, uglavnom cetvrta/peta i oko 2000rpm. Nas 4 u auto, mladih/laksih, pola gepeka. A stariji su bili ispred ista oktavijana samo 2.0, nesto vise i preticali, potrosnja im bila oko 6.6 po bordu. Ali svejedno, 1.9 stvarno malo trosi, sa upaljenom klimom i vise tereta osjetno manje trosi nego ova moja 1.4 debeljuca bez klime...
 
Član
To uopće nije problem postići kad si na putu tj. na vanjskoj cesti, autobanu ili slično i kad je 90% peta . 1000 km bez problema...al u gradu..kreni stani ..to je čisti SF.
Meni je ovo apsolutni rekord..po BC-u ..prijeđeno 357km a ostalo za još 910(čak i 930 al nisam slikal) (1267 :icon_biggrin:) uz prosjek od 74km/h s petom oko 85%

al da me netko pita da zamijenim za ovakvu kao što kolega vozi..več bi se dobro zamislio ..pa nek troši i 2-3litre više nek moja :icon_smile:
 
Član
auto je skoro nov mora valjati a uz to je fin :cool::cool:
PS:pa kako ta nova auta sve im trosi gorivo upalis farove ode pola litre:lol: sala naravno pozz
 
Član
pa i slajdra u drugoj, tj pali se onaj ASR ako ne grijesim...
Beograd-Brcko, dva puta i gradska beogradska voznja i po brckom, 55 litara pun rezervoar, prosjecna potrosnja oko 5.3 sa klimom... sve zavisi opet od puta, ja sam sisao sa Jahorine u Sarajevo, potrosnja 1.3 oca mi :lol:
Auto-put 120 km/h potrosnja 4.2 to je rekord... a ima prostora za petero i gepek ogroman, a i nije to skoda sto je nekad bila, kod mene na motoru ispod, kad se skinu one plastike zastitne odozdo, ima VW znak ugraviran, tako da ko kaze da VW bolje i kvalitetnije auto od skode, (po meni) grijesi, jer je to jedno te isto :icon_biggrin:

Moj stari uzme par tih stvati od dodatne opreme, mada ja bih drugacije, jer se bez ovog bord kompjutera moze sve znati, mala je razlika sa i bez njega, a kosta cini mi se oko 3800KM...onda senzori za parkiranje 1200KM naprijed i nazad, a ja postavio samo nazad za 120KM, dosta se toga moze uraditi pored fabrike za dosta manje pare...

Ja bih jos na njega postavio 18'' neke fine fele, obrve na farove, zatamnio i prednju sajbu ( ovo je 30% zatamljenje - svijetla folija, i bas mu stoji :icon_biggrin: :), xenone, dvd player, poskidao nazad one oznake: octavia, tdi, skoda...sta ima vec..., naprijed stavio onu malu tablicu umjesto ove glomazne (tipa swica tablice), chip naravno sto kolega kaze oko 25-30%, blow-off ventil i ne znam ni ja sta jos...sta padne na pamet...

Poz svima ;)
 
Član
OggyBoy je napisao(la):
Zar je moguce da je toliko doplata za te sitnice:icon_question:

jeste brate vjeruj mi, to ove auto-kuce seru puno...
bord 3800KM
senzori za parkiranje 1200KM
kozni volan, mjenjac i rucna 250 KM
Siber je preko 3500KM ja mislim, mada nisam siguran
Kozna sjedisa nesto malo preko 4000KM

a jednom stari i ja otisli, htio on da kupi onaj nosac za bicikl, kad ono nosac oko 1000KM, a bicikl neki skoda 3500KM hahahahaha

a gotovo za sve ove stvari postoji druga opcija koje je jeftinija, kao sto sam ja uzeo senzore za 120KM i rade super, nosac za skije, bicikl i ostalo imaju oni magnetni po 200KM...itd...itd..
 
Član
Nije to toliko skupo, nego su ovi ovlasceni lopovi za te stvari i tu im je cist profit:icon_mad:
 
Član
a gle..origigi je origigi...i to košta.. a i traje duže nego replika ili zamjenski dio(npr. senzori)
Škoda je več davno odbacila pojam "jeftino", pogotovo A5 modelom i FL O2 modelom. :icon_smile:
al evo nakon par godina ..zadovoljstvo kupaca je garancija za to.:icon_smile:
 

DSA

Član
[/quote]

jeste brate vjeruj mi, to ove auto-kuce seru puno...
bord 3800KM

[/quote]


malo si pretjerao, al hajde, nije tvoj auto :lol:
 
Član
nisam ja siguran da je 3800KM,ali nemam ni razloga da izmisljam, toliko sam ja vidio-ili cuo da kosta...

A sto se zadovoljstva tice, moj otac je prije ove imao istu, samo 2006 godiste, samo druge boje...
 
Član
siber je 400-500 km max, bord komp-mislis onaj veci bord isto 300,400 km , panorama na tiguanu je bila oko 2 hiljade da na octaviji bude toliko.. ali nebitno..
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top