N97 i X1 vaša iskustva

N97 i X1 vaša iskustva

Član
Ako netko ima ove mobitele nek napiše kolko je zadovoljan, uskoro kupujem jedan od pa me zanima mišljenje korisnika.

bitne stavke:
- Office/pdf (full ili demo)
- GPS (rad bez gprs-a, tvornički na mobu šta ima full/demo)
- Kvaliteta izrade (jel se strgalo išta)
- Trajanje baterije
- Brzina
 
e posto sam ja imao i jedan i drugi mogu ti reci da ni jedan ne valja
prvo n97 od samog pocetka kad je izasao nije valjao nicemu znaci blokirao malo pa malo se resetovao itd ostale greske koje prate simbijan telefone toch screen mu je toliko neprecizan da ne mozes vjerovati i spor je do zla boga jedino u njemu sto valja je navigacija al zato surfanje za internet je ocajan i nakon malo koristenja touch mu se izlizao

x1 mi nije legla zbog operativnog sistema ali za razliku od n97 duze drzi bateriju kamera mu nesto losia od 97 touch mu je neki premekan uglavnom jeftiniji je od n97 i losiji je

moja preporuka je da uzmes nokiju X6 koja je slicna cijena sa n97 brzi je i ima 1g rama touch mu je izradjen toliko precizno cak i kad surfas i otvaras najmanje one precice a kvalitet zvuka se ne moze porediti sa ostalim telefonima

a ako bas imas para uzmi sebi iphone 3gs znaci ide sad i navigacija guta sve moguce fajlove surfa skoro kao i laptop i jos svasta nesto
 
Član
prijatelj mi ima x1 radio je update softwera nedavno, mob je predobar, dosta je brz i zadovoljan je njime, ja sam sebi planirao uzeti na ljeto nesto slicno, samo mislim da za takav tel ima preslabu kameru 3.2 mp ;)
 
Član
Imao sam obadva,i nijedan me nije odusevio.
n97 touch mu nije aman nesto,symbian baguje,jednom mi ispao odmah belaji nastali.Jednostavno ti ga nebih preporucio.
X1 mi je bolji zbog OS-a na njemu,i puno je izdrzljiviji od n97 sto se tice ispadanja i slicno.Mada ni on ne vrijedi pare koje se traze za njega.

A sve ovo sto si naveo da ti je bitno,najbolje je kod iphona,ne mora biti 3gs,moze i 3g sa par ubacenih software-a.
 
Član
N97 svakakvih problema kao sto cujes prije bi X1 ili kad vec ti je vazan office uzmi e neku seriju kao npr e71 nije ni skup a dobar i bez greske ja ga imam sad nekih 7 mjeseci nmg se pozalit naravno ima i gps i wi-fi oklop cvrst samo tako
 
Član
ma neću iPhone samo zato što ga svi imaju, nek imaju ovi što znaju išta o mobitelima, al kad vidim babe od 60 godina sa iPhoneom... il neke seljačine što fakat pojma nemaju uopće šta je wlan i slično... a furaju iPhone jer ono priča se o tom mobitelu...

Navodno su sa updateom firmwarea riješili neke od problema na prvim serijama n97/x1 , x1 mi se čini kvalitetniji..?

btw nevolim ove mobitele kao e71 sa hrpetinom tipki, sakrivena tipkovnica može proć.. to mi je prednost kod ovih sa TS jer ono možeš birat kako ćeš, kod x1 pogotovo kad ima još dovoljno tipki naprijed bez tipkovnice pa se TS može koristit samo za zaj*anciju i gdje je fakat koristan... a ekran velik u svih sa TS pa zato TS..
N97 mi ispada sad 1600kn, a x1 1900kn na ugovor tak da te cifre i nisu ono da ne vrijede tih para.

Onda valjda bolje ipak extra 300kn za X1, nema vip u ponudi ništa drugo što je približne cijene uopće i približno ima sve što ova 2 imaju a to je ono... sve...
 
Član
imam N97 i nemam ni jedan od gore navedenih problema ,cak sta vise prezadovoljan sam ! pdf je demo ,bar meni ,gps radi savrseno ,a sto se izrade tice meni je kao nov jos uvijek :D ,a baterija mi bude od 3-5 dana ,a sto se brzine tice meni je fakat brz ,i internet i sve opcenito u telefonu ,jednom mi je zastopao samo i to kod ulaska u poruke ,sto se mene tice ja bi ti ga preporucio:cool:
 
Član
Gledam sad po youtubeu hrpa ljudi ima problema sa gps signalom na N97, tebi radi bez da gubi signal svako malo?
Ako je pdf demo, jel ima kakvih mogućnosti da se stavi neki reader besplatno bez da se stavlja crackani firmware pa gubi garancija?
 
Član
znaci ja sam skinuo neke mjerace za auto koji rade preko gps i mogu ti reci da ga staalno koristim i nema nikakvih problema ,a imas ponudjen update za nju u telefonu ,i ja cesto udjem da vidim ,pa sam ja skino office neki ,imam word ,excell ,nesto kao power point ,ja to koristim ,to sam skinuo sa neta
 
Član
Imao sam dvije N97ice .

Prva je bila smece , znachi telefon fuj , TS odvratan iz 5og puta ubodesh neshto, raskliman slide GPS fata svake prestupne a na telefonu je bilo oko 5 sati razgovora (polovan).

A trenutno imam N97 koju sam kupio novu , telefon je super , TS normala ( ne moze se ni problizno porediti sa iPhonom , iPhone ima ubjedljivo najbolje TS na svijetu ) , slide super ne skripuce (iako ga puno ne koristim jer mi qwerty testatura nije potrebna) GPS ne gubi signal ( 30% jaci nego na N95), brzina mnogo zavisi od teme i procesa koji su ukljuceni , kad restartujesh telefon tj. kad nisu pokrenuti procesi ima oko 55mb rama i relativno je brz, trajanje baterije je iznenadjujuce , moze 3 dana sa normalnim koristenjem sto inace nije bio slucaj kod Nokija.

Et ako te jos sta zanima pitaj :)
 
Član
znači ti imaš na toj drugoj 2.0 firmware vjerojatno, ono u prvoj je bio 1.0 i prva verzija, sad u tom novom jesu stavili... možda.... office i pdf readere full?
 
Član
N97 je smiješan za X1 ak imaš novca uzmi X2...

Moja preporuku za uloženo dobivene je Samsung S8300.
 
Član
super je taj samsung al je crveni kad se slidea, malo sam preizbirljiv.. jbg.. X2 mi je preskup nije na nikakvim nižim cijenama za ugovore
 
Top