multitronic problem pri kretanju

multitronic problem pri kretanju

Član
i tata bi sine :)
da navedem primjer mog audija, prilikom kupovine 2.0 modela nije bilo moguće uzeti s tronic i quatro pogonom, sad na novom fejsliftu od 2.0 190ps prijašnji moj 180 su ubacili stronic i dali mogućnost quatro pogona. već na 3.0 je to standard

ja znam čovjeka koji je u garanciji mijenjao dsg i stronic pa šta ?slično priča i sa mercedesom konkretno ml, to neznači da nevaljaju....

vozim taj multitronic vjerovatno novije generacije i nevidim ni jednu lošu stvar na njemu, održavanje je svakih 60.000 zamjena ulja i košta negdje do 300km u ovlaštenom, lanac i te skuter priče okači mačku o rep, fino je sve to usklađeno i sa modovima vožnje jako fino podešeno za sve oblike vožnje...

jedan od problema je što se nemože adekvatno provjeriti bilo koji automatic, i to je po meni najveći problem prilikom kupovine i na neki način sve je to lutrija...
 
Član
Upravo sam istog takvog Audija vozao u zadnjih pola godine , dok funkcioniše je stvarno fantastičan ,promjene stepena prenosa su bukvalno neprimjetne , vozao sam uporedo sa njim i Tuareg typ 7P5 , koji prilično grublje mjenja brzine , čak ima i prilično brz odziv na kick-down , ali tu postoji ono veliko ali , nagledao sam se problema sa istim tim Multitronicom , posebno u ovim starijim generacijama , pa tako što se tiče mene , neka hvala , posebno u ovim 10+ godina autima , ali ko voli , bujrum , ja nisam ljubitelj tih skupih škola...
 
Član
imam ponudu da mi covjek ubaci manuelni mjenajc sa 6 brzina,sve komplet mjenjac,struja i sve ostalo sto je potrebno za nekih 1200-1300KM,i ponudio mi je da moj mjenajc rastavi i proda u dijelove,dobio bih od mog mjenajca cirka 300-500KM.......
Pisao sam momcima u srebrenik za koje sam cuo da su extra majstori,traze mi 1000e za popravak......
e sad ziv neznam sta bi uradio
 
Član
imam ponudu da mi covjek ubaci manuelni mjenajc sa 6 brzina,sve komplet mjenjac,struja i sve ostalo sto je potrebno za nekih 1200-1300KM,i ponudio mi je da moj mjenajc rastavi i proda u dijelove,dobio bih od mog mjenajca cirka 300-500KM.......
Pisao sam momcima u srebrenik za koje sam cuo da su extra majstori,traze mi 1000e za popravak......
e sad ziv neznam sta bi uradio

Ako ce ti za te pare ubaciti i dobar zamajac i set kvacila i instrument tablu onda ti je to extra opcija, a najvise zbog eventualne dalje prodaje auta, svakako ce ti auto biti skuplje za tu cifru.
 
Top