multitronic problem pri kretanju

multitronic problem pri kretanju

Član
U pitanju je Audi A4 b6 2001god sa multitronic mjenjačem sa 6brzina.

Problem je kada se auto zagrije,normalno držim kočnicu pritisnutu i ubacim u D,i on ubaci u brzinuli kada pustim kočnicu auto i dalje stoji,čak i kad dodam gas,tek kad se da jaci gas oko 1800/2000 obrtaja auto naglo trzne,cak se desavalo i da se ugasi od trzaja.
Ovo se samo dešava kada se zagrije dok je hladan kreće normalno bez problema,u R hoće uvijek i kad je vruć,znači problem je samo u D modu....
Ako imate neke brojeve od nekih majstor koji rade automatske mjenjace bio bih vam zahvalan
 
Imas dosta puta pisano o Super mjenjacu multitronic-u,uglavnom ako ga ne odrzajes sranje bude :)
Procitaj sta su drugi radili vecinom svi imaju isti problem
 
Član
Jarane vadi govna, evo ga kod mene u gepeku , samo sto je kod mene audi a4 2006 godina, isti simptomi kao kod tebe. Kod mene u mjenjacu je od ttih silnih udara pukla glavna osovina i lanac je potrosen, kao i variomati, 1500€ popravka , ja lagano za 1000€ ubacio rucni mjenjac
20160803_180018.jpg
 
Član
Kakav crni ovlasteni. Bio bi preko 10000

Mislim da je neko pričao dobar majstor da ima u Hercegovini. Posusje ili tako nesto
 
Član
Kad ljudi kažu " prošo jeftino, automatik, ništa ne troši..." :confused:
Na tvoj sarkasticni kometar...
Naravno da ce se polomiti kad pola ljudi u BiH pokusava da salta iz D u R ili P dok se jos auto krece, i pokusavaju da zapale gume na svakom semaforu. (ovo je iz ikustva, svjezeg)
Ne mogu da vjerujem da pola svijeta vozi i hvali automatika samo na balkanu taj isti automatik ne valja.
 
Nije do automatika,nego do odrzavanja istog,niti ga vecina odrzaje koji ga vozaju,a onda ga prodaju,pa neko drugi ima problema nakon 200-250 tkm...
 
Upravo to. Drug kupio BMW 3.0d automatik sa 260k na satu. Auto bilo prividno ok, iako jr znao da ga prethodni vlasnik nije sekunde pazio niti odrzavao. Vadio mu dusu, a ovaj nastavio isto tako. I nakon par mjeseci mjenjac krisno. I kaze mi: "Jbm ti BMW i automatik, prvi popravak i 2000KM"......
 
Član
ja nemogu bilivit da u bih nemože naći polovan mjenjač za vozilo staro 15g, i da to sve bude sređeno za cca 1500km
 
Član
ja nemogu bilivit da u bih nemože naći polovan mjenjač za vozilo staro 15g, i da to sve bude sređeno za cca 1500km
Vjeruj da majstori,a posebno auto otpadi silne pare uzese,navescu primjer golf 4 npr,znaci preskupi dijelovi po otpadima,pogotovo ko se ne razumije puno u to sto treba da kupi...jadi....

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока
 
Član
Na tvoj sarkasticni kometar...
Naravno da ce se polomiti kad pola ljudi u BiH pokusava da salta iz D u R ili P dok se jos auto krece, i pokusavaju da zapale gume na svakom semaforu. (ovo je iz ikustva, svjezeg)
Ne mogu da vjerujem da pola svijeta vozi i hvali automatika samo na balkanu taj isti automatik ne valja.
Ali jedna važna stvar , da se ovde radi o Multitronicu CVT mjenjaču, a ne o klasičnom hidrauličkom pretvaraču , smeću neopjevanom.
Ako se isti promjeni u garanciji na 70.000km , što se desilo poznaniku od moga oca na potpuno novom A4 b8 , dok je još u garanciji bio ,šta tek očekivati kad zađe u godine...
Generalno protiv automatika nemam ništa , kod novog ili vrlo mladog vozila poželjna opcija , ali kod ovih dobrano rabljenih (10+godina) i nije tako pametna kupovina.
Ovo naravno ne važi za Multitronic , on je još dok je u salonu promašena investicija.
I ne samo kod Audija , vrhunac primjene za CVT mjenjače je skuter ,u autu , daleko mu lijepa kuća.
 
Top