Mercedes C200 CDI, Avantgarde

Mercedes C200 CDI, Avantgarde

Član
Pravo da ti kazem meni nije.
Sto se tice vanjskog izgleda auta, meni su oba lijepa. Svako ima nesto svoje:icon_smile:

Mercedes je ugladjeniji u voznji po losim putevima jer Insignia ima FlexRide sasiju i 18ke gume pa malo vise osjeca neravnine od njega. Inace po udobnosti za duza putovanja su tu negdje. Insignia ima profilisana premium sjedista pa je malo ljepse za sjedit, ali ni u Mercedesu nece ledja zaboliti.;)
Sto se motora tice Insignia je malo jaca od njega i oko 200KG teza ali osjetno startnija i ima bolja ubrzanja, mirniji rad motora..

Potrosnja je sledeca:
Mercedes:
Grad: do 11lit
Otvoreno: 6.2lit (90% njegove voznje je autoput)
Kombinovana:7.2lit

Insignia:
Grad: 8.5lit
Otvoreno: 5.9lit (najcesce gradska i medjugradska voznja)
kombinovana: 7.6lit


Insignija ima dosta bolju opremu od njega tako da mi je ona tu interesantnija.:D
 
Član
Blizi se vrijeme novog servisa pa sam kontao i ulje u mjenjacu mijenjati.
Zna li neko na koliko Km bi se to trebalo raditi.:icon_question:
Mjenjac je automatik/tiptronic 5 brzina
Auto ima skoro 90.000Km
 
Da se navozas prijatelju,auto je odlican..Kod mene je w 203 serija znaci starija i prezadovoljan sam s njim..Ako bude love i ja sam u planu uzeti nesto takvo..zara auto..:cool:
 
Član
Odlican Merc svaka cast.....ja sam skoro gledao takvog ali je bio 280 Benzinac a nije htjeo uzeti mog Bmwa u racun :( cuvaj ga :D

i svaka ti cast da nisi prebio tog manijaka sto ti je izgrebao auto -.- nezz ja bi poludio da meni tako nesto uradi......:icon_mad:
 
Član
Hvala hvala....

Nemam ja njega sta prebijati jer je njega zivot vec dovoljno ubio. Kamere u garazi su snimile sve sta se desilo tako da ce dobiti kaznu i meni ce nadoknaditi stetu lakiranja. Al to je njegov problem:lol:
 
Vidi u servisu ili proguglaj sto se tice mjenjaca koji su mu intervali. S tim se ne bih zezao, a svakako i filter valja zamijeniti u njemu. Jeste da kosta, ali makar nece biti kvara ;)
 
Član
Od ovog ovlastenog servisa u B. Luci nema goreg, tako da ce se negdje na drugom mjestu raditi servis. A i njih da pitam kad se mijenja rekli bi svako 15 dana, samo sto vise para da ti uzmu.
U servisnoj mu pise malo nelogicna cifra intervala, nesto preko 150.000Km, al nisam siguran. Pogledacu opet pa cu napisati.
Google bratko slabo pomaze, obisao sve mercedes forume domace sad cu morat i stranjske. Neko je valjda mijenjao ulje mjenjaca.;)

Dragone vrlo rado bi ja to uradio, ali i da ga prodam to ne bi bilo dovoljno para ni za jos jednu ovakvu insigniu a kamo li za OPC:D
 
Top