Mercedes Benz w123 restauracija

Mercedes Benz w123 restauracija

Član
sreckone je napisao(la):
Koliko su kostali limarski radovi, varenje,farbanje itd sa materijalom, sve skupa ?

To me kostalo 2100... Ako mislis srediti w123,obavezno spremi jos 1000 maraka vise nego sto mislis da ce ti trebati,jer uvijek bude nekih sitnica neplaniranih i uvijek ces reci "pa ajd da i to popravim kad vec radim" tako da se lako nakupi ta hiljada viska :icon_biggrin:
 
Član
Imam jedan mali update,pa reko da to podijelim sa vama :cool:
Sakupilo se nekih dijelova zadnjih par dana uz pomoc kolege sa foruma Enke (hvala jos jednom ;) ) Poceo se sredjivati malo enterijer tako da je promijenjena ona odvratna ispucala intrument tabla koju vise nisam mogao ocima da gledam,onda volan koji je bio izlizan i zadnji tepisi... takodje je opran i tapacirung krova.
evo slika ;)

PRIJE




NOVA




















U planu je jos i detaljno ciscenje kao i poliranje dijelova motora,cim me malo popuste obaveze na faxu :cool:
 
Član
Ma nista kolega samo uzivaj :)
Mercedes ti je prelijep.
Najbitnije zdrav s limarijom eh kad bi moj takav bio :D
Znaci ovi dana cemo radit poliranje :)
 
Član
tvrdoglavi je napisao(la):
odlicno,samo ne ide ti race rucica mjenjaca u jedno ovakvo auto,trazi original ili nesto old school ;)

Da naravno,u potrazi sam za nekom finom old school rucicom :icon_biggrin: Ne bih originalnu njegovu,mnooogo mi visoka...

Maestral je napisao(la):
Ako se nevaram bio si u Brčkom na TS :icon_question: :123:

A da,bio sam ;) Evo jedna slicica od staraca,ja i ljuboje :cool:



 
Član
Evo ga konacno jedan update koji ocekujem vec nekoliko dana :cool:
Original Lorinser old school volan... Malo je ofucan,u stvari malo vise,ali uskoro ide na presvlacenje i vracanje starog sjaja. I ovaj put se moram zahvaliti clanu <<enkoo>>,hvala brate moj ;) Sledeca stavka na spisku je neka fina rucica mjenjaca...



 
Član
Sta je ovo,vise se izgleda ne komentarisu Mercedesi samo Golfovi...
Jel valja volan,jel ne valja,dal da ga ostavim,dal da ga bacim,recite nesto...
 
Allex, nemoj da se uzbudjujes tako ti je to :lol: Dobar je volan ali po meni bolje stoji w201/w124 jer im je unutrasnjost nekako "spicastija" ne znam kako da se pravilno izrazim :lol:, moje misljenje, za 123-ku je bolji onaj njen;)

baj d vej, svaka cast samo naprijed :D
 
Član
Ovaj je malo manji od originalnog i ima deblji obruc,tako da bolje nekako lezi u ruci. A treba ga vidjeti uzivo,jer je 1000 puta ljepsi nego na slikama. A plus je i veoma veoma slican ///AMG volanu koji je isao u w123,a jos je i marke Lorinser koji je takodje tjunirao w123 tako da mi je to nekako bas fin detalj... :cool:

ee da,sta da radim sa ovim drvenim dijelom??? dal da i njega presvucem u kozu ili da ga lakiram u crno,pa da mi ide uz crnu instrument tablu :icon_question: :icon_question:
 
Top