Lucidni (kontrolisani) snovi...

Lucidni (kontrolisani) snovi...

Član
akka je napisao(la):
@ dellas I meni se vise puta desavalo da kontrolisem snove ,,npr sanjam nesto i onda u tom momentu shvatim da sanjam nesto i onda kontrolisem

Ili druga situacija , vise puta u stvarnom zivotu nesta se desi i imam osjecaj da sam to prije sanjao,kao da se to prije negdje dogodilo

nisi jedini,i meni se to desava
 
mahe007 je napisao(la):
akka je napisao(la):
@ dellas I meni se vise puta desavalo da kontrolisem snove ,,npr sanjam nesto i onda u tom momentu shvatim da sanjam nesto i onda kontrolisem

Ili druga situacija , vise puta u stvarnom zivotu nesta se desi i imam osjecaj da sam to prije sanjao,kao da se to prije negdje dogodilo

nisi jedini,i meni se to desava

i meni takodje vrlo cesto
 

OmO

Član
déjà vu pojava, označava psihološku pojavu koja se izražava u smislu da se nova situacija već dogodila, viđena ili u snu doživljena.

Desilo mi se ovo u skoli prije par dana :D
 
Član
daj deja vu efekt kad vidis nesto i kontas da si to vec vidio je neka fora kao da mozak prebrzo obradi vidjene podatke i zbuni sam sebe. Kontas da je to bilo nekad prije a ustvari dogadja se ispred tebe u stvarnom vremenu i prostoru. Imao sam jednu knjigu neznam tocno kako se zove bas o tim deja vu situacijama
 
kako vec spomenuh ranije, kada ne spavam puno (2 dana npr) tada mi se javlja taj deja vu osjecaj. velika psihicki umor..
 
Al de ja vu je kritican... eto meni se nedavno desilo, znaci u glavi mi prodje slika, i vec sam znao sta ce se desiti, iako je do tog desavanja ostalo jos nekih 10tak minuta, desilo se sve isto u potpunosti... Cudan je ovaj mozak :D
 
Član
Meni u zadnje vrijeme kad krenem spavat i kad ono tek zaspem trzem se i probudim. Valjda nesto pocnem sanjat ali nesjecam se nista, samo se okrenem i nastavim spavat. Sta to moze bit ko ce znat
 
Top