Lucidni (kontrolisani) snovi...

Lucidni (kontrolisani) snovi...

Član
neki dan sam malo listao 9gag i naletim na jedan post koji me nevjerovatno zainteresovao pa rekoh da podjelim sa vama jer je meni pravo zanimljivo ali mi se nije dalo probati... evo post ako nekoga zanima...
http://9gag.com/gag/3340430

poslije citanja posta mislio sam da je zajebancija pa hajd reko da vidim sta ima na google i nadjem da je to zapravo moguce, cak sam nasao i jednu epizodu koja je bila na discovery...


uglavnom radi se o tome da prevarimo nase tijelo, da nas mozak misli da spavamo ali da to ne radimo...

najbolje radi kada smo umorni... moramo leci i ostati mirni... mozak ce pokusati da provjeri jesmo li budni i spremni za spavanje na razne nacine, cesanje, prevrtanje, blinkanje itd... uglavnom moramo to sve ignorisati i lezati mirno bez apsolutno ikakvog pomjeranja sa zatvorenim ocima naravno... poslije nekih pola sata mozak dobija informaciju da smo zaspali ali ustvari mi smo budni... kada otvorimo oci pocinju halucinacije a ukoliko zatvorimo oci pocinju snovi koje mozemo da kontrolisemo i sto je najbolja strana ovoga... mozemo da radimo sta hocemo jer znamo da je to san... losa strana ovoga je da smo paralizovani prilikom svega toga tj da ne mozemo uraditi sa tijelom nista da to sprijecimo...

prema komentarima na raznim stranicama vidio sam da su mnogi probali i da su mnogi uspjeli ali da su mnogi od njih imali ruzno iskustvo jer nista lijepo im se nije desilo prilikom "halucinacija" ... ja sam mislio da probam ali poslije komentara bas mi se i ne radi to...

eto rekoh da podjelim s vama ovo, i ako neko nesto zna o ovome??
 

OmO

Član
RE: Lucid, Wild Dreams...

Ne vjerujem bas u ovo, ali cu probati.. Al nisam siguran da li cu izdrzati svih 20-30 min.. da ne zaspem :D
 
Član
RE: Lucid, Wild Dreams...

OmO je napisao(la):
Ne vjerujem bas u ovo, ali cu probati.. Al nisam siguran da li cu izdrzati svih 20-30 min.. da ne zaspem :D

ima na google puno instrukcija kako i sta treba... bas detaljno, ja sam ovdje ukratko napisao... javi je li uspjelo.. :icon_smile:
 

OmO

Član
RE: Lucid, Wild Dreams...

Ma evo trazim na netu, gledam na yt, da mi je da znam kako se mogu probuditi ako mi ovo ikako uspije :)
 

OmO

Član
RE: Lucid, Wild Dreams...

Ja odo probati, al ozb.. :D Ako zaspem *ebaji ga, javim vam sutra aBd jesam li lijepo spavao :lol:
 
Član
RE: Lucid, Wild Dreams...

GOLF TZ je napisao(la):
...da su mnogi uspjeli ali da su mnogi od njih imali ruzno iskustvo jer nista lijepo im se nije desilo prilikom "halucinacija" ... ja sam mislio da probam ali poslije komentara bas mi se i radi to...

šta je reć'? prpa,a? :D
 
Član
RE: Lucid, Wild Dreams...

Shelby je napisao(la):
GOLF TZ je napisao(la):
...da su mnogi uspjeli ali da su mnogi od njih imali ruzno iskustvo jer nista lijepo im se nije desilo prilikom "halucinacija" ... ja sam mislio da probam ali poslije komentara bas mi se i radi to...

šta je reć'? prpa,a? :D

prpa brate, prpa... :D neda mi se eksperimentisati sa mozgom...
 
Član
RE: Lucid, Wild Dreams...

:lol::lol: ajd probat cu i ja...ovo ce biti super ako budem mogao kontrolirati svoje snove:D:D:D
 
Član
RE: Lucid, Wild Dreams...

GOLF TZ je napisao(la):
Shelby je napisao(la):
GOLF TZ je napisao(la):
...da su mnogi uspjeli ali da su mnogi od njih imali ruzno iskustvo jer nista lijepo im se nije desilo prilikom "halucinacija" ... ja sam mislio da probam ali poslije komentara bas mi se i radi to...

šta je reć'? prpa,a? :D

prpa brate, prpa... :D neda mi se eksperimentisati sa mozgom...

razumijem te,ni ja ne smijem :lol:
 
Član
RE: Lucid, Wild Dreams...

ma cisto sumnjam da ovo radi ali eto, rekoh da podjelim s vama... meni je nekako zanimljivo...
 
Član
100 puta sam u snu provalio da je san ali se nisam probudio i mogao sam da kontrolisem san. Ili se u snu probudim iz sna i onda je kao stvarno ali je i dalje san, e to je gadan trip :)
 
Član
dellas je napisao(la):
100 puta sam u snu provalio da je san ali se nisam probudio i mogao sam da kontrolisem san. Ili se u snu probudim iz sna i onda je kao stvarno ali je i dalje san, e to je gadan trip :)

cesto mi se isto desava , totalno se sjebes u tim pokusajima da se probudis jer znas da je san, a tesko ide a uvijek je neka jebena situacija, nesto kao u filmu inception :cool::icon_biggrin:
razliciti nivoi sna :)
lako bi ja da ***** kim kardashian nebi ni pokusavao da se budim :)
mislim da je ovo moguce, cak da mi se desavalo da kontroliram san bas nekako nakon 20-30 min poslije lijeganja, ali ko ce biti siguran sta je sto , sta je stvarno sta ne , nisam obracao paznju na to...jebena zavrzlama :cool:
 
Top