Lov i Ribolov

Lov i Ribolov

Član
Yellow je napisao(la):
Definicija lovca: skupina naoružanih ljudi koji kroz šumu idu u birtiju.:icon_biggrin:

Nekako mi kod nas, ovako na prvu, lovci djeluju ko seljačine, kojih nije briga ni za životinje ni za okoliš, pa sam se tako pridružio lovcima u njihovim druženjima i tako sam se uvjerio da sam malo pogriješio, ima tu svakakvih ljudi, kao i svugdje, i razveselila me činjenica da ima stvarno velikih ljubitelja prirode i životinja. U lov idem rekreativno, odnosno idem radi ekipe, i roštilja, pušku ne nosim nikad.

A ribolovac sam od 6-og osnovne, stari me zarazio, lovim uglavnom na površinsku, i to kad odem u Ramu, voda je ko stvorena za toga. Na neretvi sam malo lovio na podvodnu, ali nemam živaca... O ekipi na Ramskom i Jablaničkom jezeru da nepričamo, zabacimo i cijelu noć se jede i pije, valjda je to ta čar lova i ribolova :D

Koja ekipa sa Jablaničkog ? :)

Ja isto ove godine aktivan pravo, skoro iz dana u dan odem malo da pecam... malo na Neretvu, malo na Jablaničko... ako koga put nanese neka se javi.

Čekam ovo evropsko da prođe, pa onda na noćnu zaredat 2-3 noći, tu je šaran, samo ga treba naći :)
 

MTR

Član
u autu vazda stapovi , redovno svratim dole na Grabovicu zabacim koji put i ope' hajmo za poslom
 
Član
napravis marinadu(ako neznas kako, reci), namezes ribu i ostavis 15tak minuta, a u tom napravis fin zar, al NE prejak, mora se polako pec, i stavis ribu na resetku i cekas dok se ne zapece na toj strani, kad se zapece okrenes je i jos malo dopeces i gotovo nema tumbanja ribe, barem ja teko radim :=)
 
Član
Kolege sto se tice saranskog ribolova sve sto vas zanima mozete pronaci na sajtu koji ja uredjujem
www.carpteam-explorer.com ;)
 
Član
Grga je napisao(la):
napravis marinadu(ako neznas kako, reci), namezes ribu i ostavis 15tak minuta, a u tom napravis fin zar, al NE prejak, mora se polako pec, i stavis ribu na resetku i cekas dok se ne zapece na toj strani, kad se zapece okrenes je i jos malo dopeces i gotovo nema tumbanja ribe, barem ja teko radim :=)

I poslije tog, kad odstoji u marinadi nekih 15tak min, i hoćeš da je pečeš... onda je u sitno kukuruzno brašno uvaljaš i pečeš... nema šanse da zagori.
 
Član
Iiiii ? lovi li iko na Jablaničkom zadnjih dana ? ja prije 2 noći išao da isprobam na šarana za ovu godinu, od 9 do 12 bio naveče... nigdje ništa... slijedeću sedmicu aBd. do jutra ostat, najbolje radi poslije 2-3 ujutru ;)
 
Top