Lov i Ribolov

Lov i Ribolov

Član
Kod mene citava porodica svi ribari od starog, dida ,pradida pa njegove brace i neznam ti nija vise ... al izgleda da se to ukida od moje generacije , jednostavno nisam ti ja za ribe , jednom stari gazio Sanu i kako je izlazio tako mu se zmija omotala oko pojasa ( struka ) ... jbt kad nisam umro tad sam vec odlucio da u ribe vise necu ...

Vrhunac tog dana je kad sam uhvatio klena i krenuo da ga pustim ( kontam ajd prva riba mi a nije velika puno ) cucnem ja i lagano drzim ga kad zmija prodje ...


Jednostavno imam fobiju od zmija i to je to ... riba i to gdje su zmije mene nema :D



Mogo bi u bazenu pecat:D
 
Član
a tu i tamo odem na ribu većinom lovimo na lampu idemo po noći jedan upravlja pentom drugi na pramcu ostima gađa (veće)ribe ili jegulje i naravno gajba pive u sredini :lol:
 
Član
OggyBoy je napisao(la):
Ajmo i koju lovačko-ribolovačku priču.:D

Evo jedne lovacke stvarne uzivo sam je cuo,odprilike ovako je isla,idem ja kroz sumu,puska napeta kao i zrak,nozem ga mozes sjeci,cujem dahtanje iza kamenjara,gudin brat bratu 150-200 kila ori kamenje hropoce,kad odjednom iskoci,opalio sam dvije patrone iz moje izovke ali ta neman samo otrese glavom i slombra niz kamenjar ma bilo je 250 kg u njemu........Drugi lovac mu dobaci.....Burazeru to mora da je bio Pink Panter :lol:
 
Član
ova je najjača lovačka :lol:
[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=VdKRVnOOXyI[/video]
 
Član
Svaka cast za TOP listu neadrealista .... to se cijeni ;););)


Evo jedne price : Ovaj moj bivsi dajdza ( sto mi je mahnuo kalupe ) ... on ti je lovac ,al smotan je ko sajla , i jebiga covjek u lovackom drustvu vec par godina al nikad nist da uhvati , vecinom se to zavrsi na cuganju . I ovi njegovi lovci jednom ubiju lisicu i uhvate je i namjeste kao ono ona (lisica) stoji , i zvat ce njega poslije pola sata kao hajmo na taj i taj teren ... i otisli su oni kao onaj jedan govori dajdzi : MUCOO en lisica pucaj , on naciljao i puca jednom ona i dalje stoji , puca drugi put i pade lisica ... i zavrsio se taj lovacki dan , naravno poslije toga se ide u kafanu .. Popili su oni dosta i govori jedan od tih lovaca kao ajmo svi za MUCU on je danas ubio lisicu , idemo da nazdravimo i nazdrave oni kad ce jedan isto kaze : De nam Muco reci kako si je ubio , kak si je skonto .. Ustaje dajdza mrtav pjan, njih za stolom 20 plus osoblje kafane i jos par gostiju , muzika se smanjila i pocinje ... " idemo mi kroz grmec , hodamo trazimo i prva potraga nista 0 bodova , a meni dopizdilo bolan nema ni zivotinje da prodje , kad odjednom vidim ja u jednom sumarku rep , kontam garant lisica , i ( a on je uzeo ono imitira pusku stavio na rame ) ja opalim , prepadne se ona , ode lijevo ( pomjera se lijevo) ode desno ( isti slucaj ) bogami kad sam ponovo opalio nema nje vise , ne mrda , gotova , KAPUT " ...... a svi ovi 20 lovaca su znali za to da su mu namjestili lisicu ...


jooj haus je to kad se uzivo isprica al eto :lol::lol::lol:
 
Ova manja zavrsila u corbi i nesto na tavulji,a velika je podijeljena a glava otisla prijatelju kao suvenir (6,2kg)...Ovo je od prosle godine nisam ove imao neke ulove..
 
Član
i ja se bavim ribolovom, ono za svoju dusu. Kad sam ovdje kuci uvijek pecam na plovak, nikad dubin, nesto ne preferiram takav vid ribolova, jbg nekako mi to penzionerski. Druga je prica kad odem na jezero, cesto sam na Borackom jezeru lovio sarana, mada i gore mi je draze otici na obliznju rjecicu i na ribic klena ganjat:cool::cool:

7135_1222624494181_6003585_n.jpg


ovo mi je jedan od najdrazih ulova, slika iz mladjih dana:icon_smile:
 
Član
pecanje mi je iz djetinjstva velika zanimacija:icon_biggrin:,nema vece uzivancije pogotovo na lijepom mjestu al samo na rjekama:D,al zadnjih godina slabo,ne znam gdje bi se moglo naci fino mjesto za pecanje i na kojoj rjeci u mojoj blizini a i stap sam davno slomio pa moram novi nabaviti:icon_evil:
 
jusuf je napisao(la):
Pecal ko na Snijeznici?

Pecao sam ja prije i bio clan R.D. "Saran Snijeznica",ali daleko mi je,inace mi je djedovina u snijeznici pa i kraj jezera(dio koji se zove "jabuke" kod "malog neuma") tamo imam oko 5 duluma zemlje koji dijeli samo obalni pojas od jezera...Abd. i tamo bude makar cetiri kolca pokraj jezera da se ima gdje nociti ;)
Evo ribe koju je bivsi ribocuvar u snijeznici (sahbaz) upecao,i njom se upisao u rekordere za vjestacka jezera na prostorima evrope, 24kg...
 
Top