Lov i Ribolov

Lov i Ribolov

Član
Ljudi kakvi ste vi sa ovim sportovima

evo ja prvi u posljednje vrijeme ribolov opasno

Dubinka i Plovak

Bosna
Spreca
Jezero Modrac
Par privatnih ribnjaka

Uzivanje u prirodi bas se nekako poustim odmorim od onih gradskih buka i necistog zraka
 
Član
Volim i jedno i drugo.:cool:
Cale mi je lovac i uz njega sam to zavolio.:icon_smile:
Redovan sam sa njim kada je neka akcija;)
Najcesce lovimo divlje svinje , ostalo manje vise..;)
 
Buna u Blagaju. Ali ima samo male ribe pa od 20 riba 18 vratim u vodu. Ja pretezno ljeti idem i hvatam na povrsinsku spravu, jer ne znam na drugu.
 
Član
ribolov bas volim, a nikako vremena uganjat a modrac mi pred nosom heh..
Sta ima od privatnih ribnjaka gdje se moze pecat u okolini Tuzle, osim Spionice?
 
Član
u okolini tuzle imas dosta finih mjesta kao npr jezero smoluca, jezero kop sicki, bistarac, malo dalje pelegicevo, ramicko jezero banovici, trestenica itd itd :D
 
Član
ja sam ribolovac u 16 :lol::lol: volim to imam dosta oipreme, idem samo na pastrmku, musicarim pomalo, ne volim na ceku smorim se ;);)
 
meni dosadilo vise,svako malo odem na ramicko jezero imam tamo vikendicu 300m od vode...fuuujjj.... :D

U zadnje vrijeme iskljucivo Smudj i stuka na 101 nacin... ;)
 
Član
e moj nermine:lol:
kad ti skroz dosadi, ako htjednes kome prepisat vikendicu javi hehe
 
Član
Na moru zivim ali nisam ljubitelj ribolova a lovac jesam i polozio sam lovacki ispit ima jedno 12 godina ;)
 
Član
Lov... od malih nogu jos... i ostacu mu vjeran jos dugo...
Priroda, setnja, uvijek dobro drustvo... sta vise ?
Nego, mogli bi razdvojit teme o lovu i ribolovu ... mozda?
Dobar pogled svima :)
 
Član
Definicija lovca: skupina naoružanih ljudi koji kroz šumu idu u birtiju.:icon_biggrin:

Nekako mi kod nas, ovako na prvu, lovci djeluju ko seljačine, kojih nije briga ni za životinje ni za okoliš, pa sam se tako pridružio lovcima u njihovim druženjima i tako sam se uvjerio da sam malo pogriješio, ima tu svakakvih ljudi, kao i svugdje, i razveselila me činjenica da ima stvarno velikih ljubitelja prirode i životinja. U lov idem rekreativno, odnosno idem radi ekipe, i roštilja, pušku ne nosim nikad.

A ribolovac sam od 6-og osnovne, stari me zarazio, lovim uglavnom na površinsku, i to kad odem u Ramu, voda je ko stvorena za toga. Na neretvi sam malo lovio na podvodnu, ali nemam živaca... O ekipi na Ramskom i Jablaničkom jezeru da nepričamo, zabacimo i cijelu noć se jede i pije, valjda je to ta čar lova i ribolova :D
 
Član
ja samo ribolov.. stari mi je lovac al nije me nikad lov toliko privlacio... ribolov volim jer mogu fino da se opustim uz rostilj i dobru ekipu... :)

inace pecam na ovom jezeru, tu imam vikendicu koja je udaljena od jezera tek toliko da sa terase zabacim dubinku... :) moze se finog Sarana upecati...

294177_10150450989469922_849759338_n.jpg


takodjer pecam i na manjoj rijeci Jadar (pritoka rijeke Drinjace)... ta rijeka je na granici opstine Srebrenica i Milici ... dole gdje su ljudi slabo ima ribe, ali kada se ode u kanjon te iste rijeke gdje nema civilizacije tu bgm ima potocne pastrmke koliko hocete... isao sam i na Drinu ali nista me ne opusta kao jezero... ;)
 
Član
ODlicno vidim ima nas mogli bi nekakv temu napravit lagano

kao npr ko je kad gdje isao slike neke , ulovi i tako to

GOLF TZ- prelijepo, a koje je ovo jezero,nesto mi nepoznato izgleda ???
 
Član
@daBu- jezero Perucac ... proGooglaj... ;) slabo ko zna za njega... :icon_smile:

evo jos jedna pičkr... lagano zabaci se dubinka... sjedne se na terasi i posmatra se... :D

p4092201.jpg


;);)
 
Top