Ljetne gume (opcenito)

Ljetne gume (opcenito)

Član
Ja sam u dilemi između 3 gume u dimenziji 195 55 r15:
1. Continental contipremiumcontact 5
2. Goodyear EfficientGrip Performance
3. Dunlop bluresponse

Cjenovno su tu negdje u par maraka i nisam pametan šta da odaberem na kraju
 
Član
Evo da ja napisem o ovim sto sam uzeo
Tracmax f105
Presao sa njima vec oko 1300-1400km
Po suhom grip-a ima i na bacanje, iskreno bolja je od svih polovnih guma koje sam imao, pa cak i od continental koje su bile stare 3-4 godine i imale 5-6mm sare, ovo je iskreno. Sara jako mekana. Buke uopse i nema pa cak i na brzinama od 160-170. Na balansu svega 55g tegovi po felgi, dok je na kontinental bilo 60-70g na michelin za ne povjerovati 80g i prije na fordu na 15-skama i na ovim 16-skama oko 100g bilo, a na kumho 45g teg na balansu, znaci jako dobre.
Po suhom u krivinama imaju gripa i vise nego dosta. Gdje smotas tu i ide, nema veze je li se radi o vecim ili manjim brzinama, kao zakovan je za cestu. Slalom sam probao raditi po mokrom i suhom, mokro bez problema na 60km/h radi a na suhom sam probao na 7-80, i ide kao zakovan za cestu, gdje motas tu i ide.Po mokrom takodje grip imaju za mene super, puno puno bolje nego sto sam ocekivao, ocekivao sam da ce kumho biti bolji ali nije, cak su bolje po kisi se pokazale od kumho. Kocenje im je super a i to je za ocekivati jer je sara mekana. Potrosnja guma, ne goriva haha, za 1300km predjenih jos se nista nisu pocele trositi, cak i pipci (kao mali cepici, tacke gumene na sari) jos uvijek su tu, poceli su se trositi ali se jos vide i osjete pod prstom.
Na pocetku na vecim brzinama auto je nazad bilo kao spuzvasto, kao da vozim na zimskim gumama (balonima), ali nakon 300-400km predjenih taj osjecaj je nestao, sad su postale stabilne.
Nisam ocekivao ovoliko da ce dobre biti za ovu cijenu sto sam platio, mislio sam da ce biti neka srednja zalost ali su se pokazale totalno suprotno.. Proklizivanja vise nema po suhom kad se salta, hvataju cestu odmah bez imalo skripe i proklizavanja, dok je prihe toga bilo sa drugim gumama...
Cijena 92km po komadu 195/45 r16

Ulozeno/dobiveno je dobro, i vise nego dobro jer su prihvatljive bas a pokazale su se super i ja bi ih preporucio...

Ja ne vozim na stazama, ne divljam, za normalnog vozaca su super gume, pa i za vecih brzina.
To je moje iskustvo sa njima za sada, ja sam i vise nego prezadovoljan i u skorije vrijeme bi trebao jos dvije uzeti tako da budu sve cetiri na autu iste.
Nista vise polovne gume kupovati, ova je bolja sigurno os svake msrkirane polovne pa makar bila stara godinu i imala 6mm sare...
 
BHT Ovisnik
jel neko probao matador hectorra gume
Jesam ja, kupovao nove za bmw e46. Prve godine dobre (mada je veoma toplo bilo). Druge vec malo slabije, na toplom odnosno malo vrelijem asfaltu se mogu nositi,ali cim je malo hladnije veoma lose, klizaju. Malo malo pa mi blinka ESP, i to pri normalnoj voznji, na kisi isto tako. Planiram ove godine uzeti, tj u narednih par dana barum bravius 3.
 
Član
Nije meni bas tyre review pouzdan, dosta ljudi lupaju tamo. Recimo ovako
Nissan skyline r33 gts25t rotalla gume kaze lose klizu mu u 3-oj
BMW m3 e46 lose mu altenzo gume jer pobkisi klizu
BMW 535d sa 500Nm auto kosta preko 40 000 eura i kaze slabe mu nankang gume
Isto sava ima katastrofa ocjene kad pogledas, svi se nesto zale a svi voze jaka auto
Eh sada pitanje jedno, sta taj sa nissan skyline koji ima preko 300 konja trazi sa gumama od 40 eura po komadu, sta je on ocekivao, sta ovaj sa M3 ocekivao od gume koja je 40 eura po komadu ili ovaj sa 535d sa 300 konja i 500Nm, ili kad sam procitao ne sjecam se za koju gumu kad napisa mercedes AMG a guma neka tamo isto od 35-40 eura komad haha pa sta oni ocekuju, vozaju auta od min 30 000 eura i 300 konja minimum i sada hoce da ta guma bude kao michelin pilot sport... Pa brate koliko ti auto kosta i ima konja onda stavi odgovarajucu gumu... Dok sam evo nasao iz prve ruke recimo za rotalla f105 gumu gdje je covjek stavio na mazdu i testirao gume i na kisi i duhom i isao na stazu i covjek sve detaljno opisao i postavio slike, i onds opis slike i sve poslije kise grada otvorene i 20 min voznje na stazi i sve ukupno 5000 milja predjenih istim gumama, opisao fino utiske. Ali covjek nije natovario te gume na auto koje ima 300-400 konja i 500Nm pa onda vikao ne valja guma i poredio ih sa continental gumama i slicno, kome ne valja ima pirelli ima michelin continental pa kad ljohne pare imace i gume... Nije mi bas tyrereview pouzdan jer je i za moje gume sto sam uzeo ocjene su lose a gume su mi iste kao kod ovog na mazdi a utisci su mi isti kao i kod njega, totalna suprotnost od tyre review...
 
Član
to jeste, meni je nankang ns2 sasvim solidna guma za moj stil voznje... a na tyre review ima komentara ono tipa ako hoces da pogines uzmi nankang :D
 
BHT Ovisnik
Hectora 2 su u mene. Uzeo stari prije 2 godine 2 nove i prosle godine ja rasjeko vamo drugu i uzeo opet rekoh 2 nove da su iste. Al nisam zadovoljan pri imalo agresivnijoj voznji. Po vrucem se i mogu nosit. Ovaj tjedan bmwa uzimam sebi i mialim bravius 3 uzeti pa neznam zbog zadnje vuce gdje da prebacim ove matador
 
Top