Ljetne gume (opcenito)

Ljetne gume (opcenito)

Član
Ma ja sam gledo polovne neke ovih dana pa traze i za dvije bolje polovne 200 KM jest marka al je dot starij jos 100 KM i nove nankang, opet novo je novo :D

A da se nekad naletit i na polovne dobre prosle godine sam uzeo dvije kontinental 215 45 17 za 130 KM skoro 7 mm sare bilo al tesko da uspijem opet sta tako naci :icon_rolleyes:
 
Član
Kupljene Vredestein Ultrac Cento, prvi utisci prezadovoljan, guma je pretiha, cijena odlicna u svim dimenzijama, kome trebaju gume, do save na stup raspitajte se, mislim da necete pogrijesit, odlicne cijene i ljudi znaju svoj posao ;)
 
dado307 je napisao(la):
Kupljene Vredestein Ultrac Cento, prvi utisci prezadovoljan, guma je pretiha, cijena odlicna u svim dimenzijama, kome trebaju gume, do save na stup raspitajte se, mislim da necete pogrijesit, odlicne cijene i ljudi znaju svoj posao ;)

ma meni vrag ne dade da odem u Savu , ovo ostalo je sve go lopov i ološ , prvo odem u Gumu Pro na Stupu , unutra dva balavca nemaju dvadeset godina , biće fejsbukče svaki na svom kompjuteru , ja im samo smetao kad sam počeo postavljat pitanja,vidim neću da smetam momcima ,nek ašikuju :icon_evil: , odem do Makbela , tamo na blagajnu , imaš li ove one ...što sam vidio na netu da reklamiraju , uglavnom imaju lijeve gume tipa Sava i Sportiva na stanju ostalo tj čitaj skuplje po naruđbi ...jedva mi Uniroyal rainexpert pronađoše i to i kod njih na akciju kupiš 4 , platiš 3 ....i sad ih oni momci montiraju i ja hajd da ne smetam , kad u neka doba završavaju , ja slučajno pogledam kad na prednjoj alu felgi od suvozača hvali onaj poklopac u sredini , ja zagalamim gdje mi je poklopac , a oni fol evo tu je ,spao , ovo ono , skroz ofirno, mater im kokošarsku , mislili neću pogledat strana od suvozača ...da mi maznu čep s felge eto na šta je to spalo ,fuj
Ovo je bilo prvi i zadnji put da odem negdje drugo osim Save na Stupu
 
Član
za sve koji trebaju malo veće-skuplje gume ja preporučujem Lašiča u Sloveniji, ja sam sebi prošle godine uzeo bridgestone potenza 235 45 17 po cijeno od 104€ po komadu, to su bile najskuplje gume u ovoj dimenziji, ovdje je nigdje nema ispod 450 KM... znači duplo je jeftinije nego kod nas, isplati se otići gore i kupiti gume, meni je još bilo usput tako da nisam računao ni trošak puta, sve 4 gume su me došle 850 KM sa montažom...
naravno ovo je cijena kada vratite porez, ali sve je to vrlo jednostavno jer je to 10 minuta udaljeno od HR granice, tako da sve možete uraditi za sat-dva i naravno morate otići gore sa nekim "kalošama" koje ćete baciti

evo link pa pogledajte cijene, gledate neto cijenu

http://www.vulkanizerstvo-lasic.si/products.aspx?view=search#filter=tires&vehicleType=1&width=225&profile=45&diameter=17&type=1&sort=price&
 
Član
GTI TDI je napisao(la):
za sve koji trebaju malo veće-skuplje gume ja preporučujem Lašiča u Sloveniji, ja sam sebi prošle godine uzeo bridgestone potenza 235 45 17 po cijeno od 104€ po komadu, to su bile najskuplje gume u ovoj dimenziji, ovdje je nigdje nema ispod 450 KM... znači duplo je jeftinije nego kod nas, isplati se otići gore i kupiti gume, meni je još bilo usput tako da nisam računao ni trošak puta, sve 4 gume su me došle 850 KM sa montažom...
naravno ovo je cijena kada vratite porez, ali sve je to vrlo jednostavno jer je to 10 minuta udaljeno od HR granice, tako da sve možete uraditi za sat-dva i naravno morate otići gore sa nekim "kalošama" koje ćete baciti

evo link pa pogledajte cijene, gledate neto cijenu

http://www.vulkanizerstvo-lasic.si/products.aspx?view=search#filter=tires&vehicleType=1&width=225&profile=45&diameter=17&type=1&sort=price&

bavio sam se i tom mislju, da sam imao kakve bezveze gume otisao bih bez razmisljanja, ali imao odlicne zimske koje bi mi pravile problem u gepeku i na zadnjem sjedistu kad bih se vracao...
@Sarajlija071 i ja bezveze svratio do save, i prodjoh "dzabana" u mojoj dimenziji, s nekakvim popustima, akcijama dosle me 235-40-18 1100 maraka sa montazom i svim, na ADAC testovima "preporucljive" odmah iza Goodyear F1, inace moja dimenzija ispod 400-450KM komad jako tesko naci kvalitetnu gumu...
 
Član
NeverMind je napisao(la):
znaci koliko moram platiti tamo i kako ide ovo za povrat?

tamo odeš namontiraš gume i platiš cijenu sa porezom, vratiš se do granice oni ti udare pečat, onda opet nazad do lašiča i on ti da pare od povrata, a on se sa tim dalje zajebaje...
@dado -- druže kupiš kaloše za 50 KM, odeš na njima i gore ih baciš ;)
ali ta cifra koju si ti dobio je takođe jako povoljna, dobar je to popust, tu je negdje
 
Član
NeverMind je napisao(la):
ja vala imam kalose za bacit se ubile ...

drug odleti do save nista te ne kosta, u tvojoj dimenziji su ja mislim vredestein al neki drugi model, takodjer dosta nagrada pokupile, kazu jako dobre, pa raspitaj se ako hoces...
@GTI-TDI zato i kazem, dok bih dosao do gore, gorivo cestarine ovo ono, a sumnjam da bih bolju marku uzeo za istu cijenu, gledao sam malo i cijene, malo zvucnije marke bi me dosle i skuplje od ovih, a s obzirom da se ne vozim puno, bitno mi je bilo da je dobra guma, da nije neka lijeva, i da nije preskupa... tako da mislim da sam obavio dobru kupnju ;)
 
Član
dado307 je napisao(la):
NeverMind je napisao(la):
ja vala imam kalose za bacit se ubile ...

drug odleti do save nista te ne kosta, u tvojoj dimenziji su ja mislim vredestein al neki drugi model, takodjer dosta nagrada pokupile, kazu jako dobre, pa raspitaj se ako hoces...
@GTI-TDI zato i kazem, dok bih dosao do gore, gorivo cestarine ovo ono, a sumnjam da bih bolju marku uzeo za istu cijenu, gledao sam malo i cijene, malo zvucnije marke bi me dosle i skuplje od ovih, a s obzirom da se ne vozim puno, bitno mi je bilo da je dobra guma, da nije neka lijeva, i da nije preskupa... tako da mislim da sam obavio dobru kupnju ;)

vala cu odletit da vidim moram bar dvije uzeti ...
 
Član
Sportiva,uzeo je jednom i nikad vise brzo postane tvrda,proklizava itd, sava isto se lose pokazala tigar da negovorim, vec 2 sezone imam hankook v12 i extra su mi se pokazale po mokrom, sad kad uzimao probati cu sa uniroyal rainsport cujem da je i to lijepa guma ;)
 
Top