Lezaj ili nesto drugo ?

Lezaj ili nesto drugo ?

ne moze ti biti do krajnice, niti do spone,vec samo lezaj ili kineticki, (pored vanjskih kinetickih moze biti i unutrasnji kineticki, pa tako da ti gledaj sta ti je preostalo sve za isprobat..(u nekim rijetkim slucajevima i Preduga poluosovina moze biti - pitaj majstora da li ti je nekad slucajno zamijenio poluosovinu- mnogima je mrsko skidati zglob pa znaju postaviti kompletnu poluosovinu sa oba zgloba i to zna stvarati uzasan zvuk brujanja)
i ne znam mozda ti mjenjac pjeva il nesto? (provjeri ulje u mjenjacu )
 
Član
Vibracije samo mogu biti od losih lezajeva i nosaca motora ili mjenjaca i da motor prenosi vibracije na sasiju... Kineticki ne vibrira i ne proizvodi zvuk vibracije, on samo kucka kad ode kad pocnes da motas cuje se tak tak tak tak... Krajnica, kugla, cahura-selen samo lupa...
 
Član
ma ja mu kazem uzmi bmw, a on se uhvatio VW :D:D

Ma imao sam ja i BMW(e36 i e46),Audi 80 , jos dva Golfa 2 , Renault-a scenica :D neki dan ,
ali je ovo ipak uvijek ostalo auto za mene :p,

sto se kvara tice poluosovina nije sigurno mijenjanja..

Znam da mi se desavalo i prije nego sam ga spustio , glavicnu bio pojeo prijasnji lezaj skroz ,
Ja sumnjam da je kriv rukavac , ne znam sta drugo ??
Da znam da sam udario , naletio gdje ili slicno bilo bi dobro :banghead:
 
Član
ne moze ti biti do krajnice, niti do spone,vec samo lezaj ili kineticki, (pored vanjskih kinetickih moze biti i unutrasnji kineticki, pa tako da ti gledaj sta ti je preostalo sve za isprobat..(u nekim rijetkim slucajevima i Preduga poluosovina moze biti - pitaj majstora da li ti je nekad slucajno zamijenio poluosovinu- mnogima je mrsko skidati zglob pa znaju postaviti kompletnu poluosovinu sa oba zgloba i to zna stvarati uzasan zvuk brujanja)
i ne znam mozda ti mjenjac pjeva il nesto? (provjeri ulje u mjenjacu )

STo se tice mjenjaca u neki dan u Sarajevu isto kao da si naslutio na to , nisam jos siguran u to , ali moze biti da je propjevao :D ,

ali je ovo vamo skorz drugi zvuk ( desna krivina ga ubi a i pravo kad se ide samo manje )
 
Član
Nisam jos stigao uraditi desni tocak , nema majstora , drugi je zauzet a kod ostalih mi se ne ide jer cu onda opet morati spuru raditi u svog majstora ;D
Nije ni bitno to toliko sada :D , sljedece mi se desava :

Auto je pocelo da pjeva , znaci kao zujanje neko , najvise u trecoj i petoj brzini i u leru pogotovo , kad dodam gas dosta manje u brzini , najvise se cuje u leru..

Ima li nade da je druk lezaj ili oprugice na lameli ili je mjenjac za promijenu ? :D
 
Član
Vjerovatno neki ležaj u mjenjaču. Provjeri imaš li dovoljno ulja.

To cu abd sutra uraditi , ako fali nasuti cu , ali ako ne fali , novi mjenjac ubaciti ?
Moze li biti da je do druk lezaja ili orpugica na lameli , znalo mi se desavati ujutro nekada kad je bas hladno kad saltam u drugu iz prve da ono lose ubaci , mozda je to sto ga fali malo..
 
Član
Znaci ovako , promijenio sam desni lezaj , bio je otisao i proklizao u glavcini..
Sada se opet nakon mjesec dana ne moze ostati u autu , opet sumnjam na taj desni..

Ali i kada sam ga promijenio , huka nije potpuno bila prestala..

Sta moze biti uzrok ovoj huci , je li moguce da spona napravi ovaj kvar jer je od passata 3 i skracena je te desna krajnica je isto od passata 3 ???

Ali opet je lezaj stradao 99% , kako ??..
 
Top