Lezaj ili nesto drugo ?

Lezaj ili nesto drugo ?

Član
Ako si danas radio, kako znas da ti snosi gume? Pa da ne znam ti ja kakav da je nagib za jedan dan ne moze snijeti gumu nikako, mogu cviliti, tresti se citavo auto od loseg nagiba i smijera tockova, i okom da bude vidljivo koliko su tockovi uvuceni ili izvuceni, ali za 1 dan ne moze snijeti gume i da ti to okom vidis, pa i da si presao 3-400km za jedan dan... ti ces tek nakom mjesec dana vidjeti da li ti snosi gume ili ne...

Prije mi je los bio ,nisam ga radio , gume je trosilo , ista huka bila , danas nasao i vidio da su krajnice zemjenjene , kontao da je radi toga ,promijenio , stavio nove , i isto opet , spura uradjena dobro , tockovi su bili usli unutra previse bili , vidilo se od oka to bilo...
Jedino da je otisalo lezaj i kad mi se pocela guma trositi , pa da je to ostalo isada iako je uradjen raspon i sve...
 
Član
U mene zvuk gume imaju isto kao da je lezaj otisao i svak mi kaze jeli u tebe ovo lezaj otisao sva 4 lezaja nova :D
Pa zato sam ga to i pitao jer gume mogu da huce ako su lose, pogotovo gume sa usmjerenom sarom hoce da huce ne bi rekao da je lezaj otisao, asimetricne su najbolje sto se tice buke, najmanje je proizvode.
 
Član
U mene zvuk gume imaju isto kao da je lezaj otisao i svak mi kaze jeli u tebe ovo lezaj otisao sva 4 lezaja nova :D

NE huce sve gume , samo kad vozim desno se cuje bas puno , kao da je oderalo do kraja :D , a inace da huce fabricki , nisu toliko , to mi se desavalo i ljetnim i sada na zimskim , ta huka , nema sta , sutra mijenjam desni lezaj , iako po logici kad se mota desno trebao bi biti lijevi ali ne mora znaciti da je on....
 
Član
NE huce sve gume , samo kad vozim desno se cuje bas puno , kao da je oderalo do kraja :D , a inace da huce fabricki , nisu toliko , to mi se desavalo i ljetnim i sada na zimskim , ta huka , nema sta , sutra mijenjam desni lezaj , iako po logici kad se mota desno trebao bi biti lijevi ali ne mora znaciti da je on....

Pokusaj skinuti tocak i zavti svaki ako je bilo koji otisao morat ces ga cuti.
 
Član
NE huce sve gume , samo kad vozim desno se cuje bas puno , kao da je oderalo do kraja :D , a inace da huce fabricki , nisu toliko , to mi se desavalo i ljetnim i sada na zimskim , ta huka , nema sta , sutra mijenjam desni lezaj , iako po logici kad se mota desno trebao bi biti lijevi ali ne mora znaciti da je on....
Kad ides u desnu krivinu i bruji tada, prednji lijevi lezaj je los, ako ides u lijevu krivinu i tada samo bruji onda je prednji desni lezaj los.
 
Član
Kad ides u desnu krivinu i bruji tada, prednji lijevi lezaj je los, ako ides u lijevu krivinu i tada samo bruji onda je prednji desni lezaj los.

Nije tako , moze biti da je desni kao sto je u mene slucaj , problem sam mislio da je rijesen..
Promijenio sam i zadnji lijevi ali nije do njega uopste bilo , malo se cuo..

Jucer skinuo desni lezaj i imao sam sta da vidim, potrosena glavcina bila i lezaj los , stavio novi lezaj i drugu glavcinu i montirao opet isto , mozda sekundu manje ali se cuje opet dobro..

Ostaje mi jos lijevi sada da mijenjam ili da je opet do desnog tocka , sve se provjerilo , zglob,krajnice,aksijlni,jedino do poluosovine da bude sada ??.
 
Član
Promijenio danas i remen od alternatora , sada me i tu neki zvuk muci , do sada sam uvijek rahat bio sa autom :D
Moram opet sutra na kanal i gledati sta kako :banghead::banghead:
Dosta mi je brujanja , jos sada i klepetanje i zujanje :sorry::sorry::sorry:
 
Član
Probaj ti promjeniti majstora..

Nije to toliko lahko , ljudi nemaju veze pojam raspona i podjele volana..
Ovaj covjek sigurno zna jer ima preko 35god.iskustva , radi mjenjace za kamione i sve ,

Ali najvise mi je , sto je golf , sta bi da je neko drugo auto i neki veci problem ,
ima onda vlasnik da poludi kad mu se pocnu neke stvari desavati..

Znaci iako sam promijenio lezaj i glavcinu novu stavio slicno mi se desava , zujanje i brujanje u kabini , raspon je uradjen ekstra , auto ne vuce ne trese..
 
Član
Da tebi nije koji nosac motora ili mjenjaca otisao i onda se naslanja i prenosi vibracije jer je propao... Jesi njih provjeravao?
 
Top