Koje ulje koristite? Savjet, prijedlog?

Koje ulje koristite? Savjet, prijedlog?

Član
Fol je što Ina i nije najjeftinije ulje, govorim za ova sintetička 5w ulja... 50% skuplja od elfa npr.
 
Član
U mene komsija u pasata 6 2.0 tdi 103 kw vec 5 godina sipa 10w40 ulje. Nikad nije ni dizne ni turbinu mijenjao
 
Član
Ja u subotu u 2.4JTD nasuo Optimu Magnum 5w40 pa cemo vidjeti kako se ponasa, dosadilo mi da razmisljam da li je original ili nije.
Na jednoj od pumpi vidim Castrol ulja i pola njih na cepu ima ugravirano "Castrol" a pola nema, zatim neke imaju sjajne markice sto kao predstavljaju original a neke ne, ja onako gledam i kontam sta je u njima...Seleniu sam sipao prije ali ne znam ko je ovlasteni zastupnik i da li uopste postoji za BiH pa i tu ne znam sta sipam a placam je bas skupo.
Sve to je presudilo da se okrenem nasim uljima koja su 100% original pa bila to Optima, INA, FAM sasvim je svejedno :)
Ja sam se odlucio za Optimu jer rodjak vec odavno u 1.9JTD sipa Optimu HCpower 10w40 (1l - 8.5KM) i kaze da mu se bolje pokazala nego Selenia TD 10w40 (1l - 15KM), ja sam ipak presao na sintetiku 5w40 jer ide zima, cijena za litru Optime je 12.5KM a dok je Selenia 22-23KM
 
Ja kada sam kupio nov Hyundai IX35, prvi servis nasuo original Shell Helix ultra ulje u servisu iz bacve, drugi servis, isto, treci servis naspem ja svoje kupljeno Shell Helix Ultra, cetvrti servis naspem Gasprom G-Energy, peti servis naspem PETROL ulje (sva ulja 5w40 sintetika), i nisam primijetio nikakvu razliku u radu motora, potrosnji i slicno. Bas nikakvu.
 
Član
Ja kada sam kupio nov Hyundai IX35, prvi servis nasuo original Shell Helix ultra ulje u servisu iz bacve, drugi servis, isto, treci servis naspem ja svoje kupljeno Shell Helix Ultra, cetvrti servis naspem Gasprom G-Energy, peti servis naspem PETROL ulje (sva ulja 5w40 sintetika), i nisam primijetio nikakvu razliku u radu motora, potrosnji i slicno. Bas nikakvu.
To mi obični smrtnici ne primijetimo...
Moras bit' drajver* da bi skonto.
 
Član
evo trebao bi i ja ubrzo mijenjati ulje na Vectri.. nisam bas s parama.. pa bi privremeno kupio neko jeftinije ulje, koje mi moze preci oko 6-7 hiljada ali da nije toliko smeće, može li se nači neko solidno ulje po cijeni od 10 maraka po litru ? motor 2.0 DTI
 
@peugot206 koliko kosta petrolovo ulje 5w40?
10 KM litar. a proizvodi ga Texaco (Chevron) Belgija. Super za tu cijenu. (ima ga na petrolu kod Siporexa tamo ono skretanje, na desnoj strani kada se ide prema tuzli). Na ircu nema 5w. Nasut cu ga i sljedeci servis, ako ostane ista cijena!

6hm640.jpg
 
Top