Kako sa long life uljima

Kako sa long life uljima

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
kupio sam Golf 6 star 3 godine i sa 45.000 km
te čitam knjigu (bukvalno to i jeste) koju sam dobio uz auto
o zamjeni ulja piše nešto u ovom smislu
ako se prestane sa sipanjem longlife ulja onda se prelazi na kilometarski ili vremenski interval, odnosno na zamjeni svakih 15.000 km ili svaku godinu, zavisno šta prije dođe
i onda u odjeljku knjige tehničke karakteristike piše u tabeli ulja da je longlife ulje za moj motor 80 KS specifikacije 504 00
dok u drugoj tabeli gdje je naznačeno da je za ovaj motor ulje specifikacije 502 00

e sad volio bi ko je već upozbat sa ovim, i ko zna o čemu je riječ, da mi malo pojasni a ja sam shvatio to ovako, pa da vidim da li griješim
ko NE koristi longlife ulje specifikacije 504 00 mora preći na režim zamjene ili 15000 km ili 1 godina i tada može koristiti ulje 502 00, a onaj ko ostane na 504 00 može bez vremenskom ograničenja mijenjati na 15000 km IAKO nije naznačeno kada se mijenja ovo longlife ulje

ima li ko neko drugo "gledanje" ove situacije ??

inače 504 00 specifikaciju zadovoljava ECO PLUS

reklama

a 502 specifikaciju zadovoljava ECO I MAGNUM
reklama
 
Član
RE: Kako sa loglife uljima

Meni u servisu sipaju longlife i moram ga mijenjati svako 15000 ili godinu dana. A mislim ako nije longlife da treba svako 10000 barem ja tako u mercedesima mijenjam svako 10000
 
Član
RE: Kako sa loglife uljima

George je napisao(la):
Meni u servisu sipaju longlife i moram ga mijenjati svako 15000 ili godinu dana. A mislim ako nije longlife da treba svako 10000 barem ja tako u mercedesima mijenjam svako 10000

mislim da te "iskorištavaju" jer im je u interesu
pa valjda ova ulja i imaju svrhu da produže taj VREMENSKI interval upravo za ljude koji (kao ja) ne prelaze godišnje tih "potrebnih" 15.000 po PS-u pa ga mogu mijenjati svake 2 godine
pogledaj u knjižicu kad se minjenja, samo su starija auta imala intervale na 10.000 novija sva minimalno 15.000 a neka od NAJ novijih i na 20 pa i 30.000 km
 
Član
RE: Kako sa loglife uljima

Sto pitas koji k... Kad sve znas?
Slusaj da mi kazu da dolazim svako 10000 ja bi opet dolazio nedajes mi ti 4 godine garancije vec oni!
Samo sam ti htio da ti kazem kako meni rade u servisu. Mozda je u eu svakih 30000 al kod nas su ti inervali popolovljeni mislim u bih. Varali ili ne tako moras. A ti posto nemas garancije a vidim pameti imas sipaj sta hoces i kad hoces
 
Član
RE: Kako sa loglife uljima

George je napisao(la):
Sto pitas koji k... Kad sve znas?
Slusaj da mi kazu da dolazim svako 10000 ja bi opet dolazio nedajes mi ti 4 godine garancije vec oni!
Samo sam ti htio da ti kazem kako meni rade u servisu. Mozda je u eu svakih 30000 al kod nas su ti inervali popolovljeni mislim u bih. Varali ili ne tako moras. A ti posto nemas garancije a vidim pameti imas sipaj sta hoces i kad hoces

Znači ako su ti dali garanciju mogu te jašit kako hoće:lol:
 
Član
RE: Kako sa loglife uljima

ma na tvom mjestu ja nebi ni mjejno, samo dosipaj ako zafali sta te boli rakcu...
 
BHT Ovisnik
RE: Kako sa loglife uljima

meni u bmw-u longlife je 30 000km, tako mi je isto bilo u volvu, presao sam na ova obicna i mjenjam svako 10, tj. 2-3x godisnje
 
Član
RE: Kako sa loglife uljima

kornjas je napisao(la):
George je napisao(la):
Sto pitas koji k... Kad sve znas?
Slusaj da mi kazu da dolazim svako 10000 ja bi opet dolazio nedajes mi ti 4 godine garancije vec oni!
Samo sam ti htio da ti kazem kako meni rade u servisu. Mozda je u eu svakih 30000 al kod nas su ti inervali popolovljeni mislim u bih. Varali ili ne tako moras. A ti posto nemas garancije a vidim pameti imas sipaj sta hoces i kad hoces

Znači ako su ti dali garanciju mogu te jašit kako hoće:lol:

jesi ikad kupio novo auto :icon_question:
 
Član
RE: Kako sa loglife uljima

George je napisao(la):
kornjas je napisao(la):
George je napisao(la):
Sto pitas koji k... Kad sve znas?
Slusaj da mi kazu da dolazim svako 10000 ja bi opet dolazio nedajes mi ti 4 godine garancije vec oni!
Samo sam ti htio da ti kazem kako meni rade u servisu. Mozda je u eu svakih 30000 al kod nas su ti inervali popolovljeni mislim u bih. Varali ili ne tako moras. A ti posto nemas garancije a vidim pameti imas sipaj sta hoces i kad hoces

Znači ako su ti dali garanciju mogu te jašit kako hoće:lol:

jesi ikad kupio novo auto :icon_question:

ocito nije ;) sto ne mogu ovih pacijenata, postave pitanje i onda kad mu neko nesto odgovori, milion i jedan odgovor na to, i na kraju ispade da mu nikakav odgovor i ne treba, nego otvaraju temu da se hvale svojim "znanjem"...



GaRGa je napisao(la):
ma na tvom mjestu ja nebi ni mjejno, samo dosipaj ako zafali sta te boli rakcu...

to ko sto rodjak na puntu 1, neki dan govori, "da vidis kako sad radi", reko sto, jesi to bio kod majstora, sta si to popravljo, kaze, "ma jok, nasuo ulja" :D
 
Član
RE: Kako sa loglife uljima

[/quote]

jesi ikad kupio novo auto :icon_question:
[/quote]

ocito nije ;) sto ne mogu ovih pacijenata, postave pitanje i onda kad mu neko nesto odgovori, milion i jedan odgovor na to, i na kraju ispade da mu nikakav odgovor i ne treba, nego otvaraju temu da se hvale svojim "znanjem"...



GaRGa je napisao(la):
ma na tvom mjestu ja nebi ni mjejno, samo dosipaj ako zafali sta te boli rakcu...

to ko sto rodjak na puntu 1, neki dan govori, "da vidis kako sad radi", reko sto, jesi to bio kod majstora, sta si to popravljo, kaze, "ma jok, nasuo ulja" :D
[/quote]


pozdravi rodju i gledaj da naucis sta od njega :))))
 
Član
RE: Kako sa loglife uljima

Zavisi sve od motora koji imas meni se cini da si spominjao negdje da ti je benzinac ako se ne varam.

Ako je turbo dizelas i ako ne namjeravas sipati long life ulje onda ako hoces da ti auto imalo traje morat ces mjenjat cesce ulje.

Po meni je 15K long life :)

Obicna ulja se na 5K mjenjaju :)
 
Član
RE: Kako sa loglife uljima

ima tu jos jedna stvar koju ne treba zaboravit, a to je super kvalitetno gorivo, sa "vecom" kolicinom sumpora te eto posljedica na ulje, katalizator itd...
 
Član
RE: Kako sa loglife uljima

Limpi je napisao(la):
ima tu jos jedna stvar koju ne treba zaboravit, a to je super kvalitetno gorivo, sa "vecom" kolicinom sumpora te eto posljedica na ulje, katalizator itd...

kakve veze imaju ulje, interval zamjene i gorivo? i katalizator i ulje?
 
Član
RE: Kako sa loglife uljima

leon1p je napisao(la):
Zavisi sve od motora koji imas meni se cini da si spominjao negdje da ti je benzinac ako se ne varam.

Ako je turbo dizelas i ako ne namjeravas sipati long life ulje onda ako hoces da ti auto imalo traje morat ces mjenjat cesce ulje.

Po meni je 15K long life :)

Obicna ulja se na 5K mjenjaju :)

ja i pitam da li ako naspem longlife 504 optimu mogu promjenit na 15.000 svake DRUGE godine
sa 502 kažu da treba sa 15000 ili svake godine zavisi šta prije dođe
valjda ima neka razlika, ne može biti isti režim i za jedno i za drugo ulje, čemu onda razlikovanje po sepicifikacijama
 
Član
RE: Kako sa loglife uljima

Pajdo ulja nisu neka mudrost. Ja nisam licno siguran da li VW standard oznacava da li je neko ulje longlife ili ne.
Ako hoces da sacuvas motor mjenjaj cesce i mirna Bosna. I ako sipas longlife mjenjaj na 10k ako ne sipas mjenjaj na 5k . Ovi novi motori su osjetljivi na ta ulja ko djeca. Prije se moglo sipat svasta samo nek je 15w40 :) sad sto nekih ****ca se gleda a motori i turbine opet crkavaju ko ludi :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top