Istrument table (cajgeri) za stampu

Istrument table (cajgeri) za stampu

Remblender je napisao(la):
doctoroner je napisao(la):
Da li neko ima odradjene cajgere za hyundai lantru 97god
220km/h
ovako bi to trebalo da izgleda
http://www.zaslike.com/viewer.php?file=2emd1xf49dbtkke91ekd.jpg
hvala unapred :icon_smile:

Cini mi se da ovde svjetlost prolazi kroz brojeve....
to se ne moze raditi (moze ali treba laserski graver i jako zeznuto za uraditi)....

to i nije neki problem. danas sam bio u jednoj stampariji,gde radi moj komsija,pitao sam da li moze da odstampa tako nesto,rekli su mi da to ne predstavlja nikakav problem jer ce oni izrezati brojeve tako da ce svetlost prolaziti normalno,ali tu postoji jedan drugi problem, evo vec skoro 3h se vrtim po corel Draw 12 ali sto je najveci problem ne znam raditi na njemu,pa ako bi mi mogao poslat neki tutorijal,ili ako nadjes vremena da mi odradis samo invert onog gauget-a... :nx::
 
doctoroner je napisao(la):
Remblender je napisao(la):
doctoroner je napisao(la):
Da li neko ima odradjene cajgere za hyundai lantru 97god
220km/h
ovako bi to trebalo da izgleda
http://www.zaslike.com/viewer.php?file=2emd1xf49dbtkke91ekd.jpg
hvala unapred :icon_smile:

Cini mi se da ovde svjetlost prolazi kroz brojeve....
to se ne moze raditi (moze ali treba laserski graver i jako zeznuto za uraditi)....

to i nije neki problem. danas sam bio u jednoj stampariji,gde radi moj komsija,pitao sam da li moze da odstampa tako nesto,rekli su mi da to ne predstavlja nikakav problem jer ce oni izrezati brojeve tako da ce svetlost prolaziti normalno,ali tu postoji jedan drugi problem, evo vec skoro 3h se vrtim po corel Draw 12 ali sto je najveci problem ne znam raditi na njemu,pa ako bi mi mogao poslat neki tutorijal,ili ako nadjes vremena da mi odradis samo invert onog gauget-a... :nx::

Ovde imas dosta tutorijala.... Tutorijali - Corel
ja nemam vremena inace bi ti odradio pripremu..... zbog obaveza skroz sam zapustio ovaj hobi.....jbg

inace kada svjetlost prolazi kroz brojeve imas vise mogucnosti:
- PRVA - ostaviti izgled table, zamjeniti samo cajger npr. ako je podloga crna, promjeniti je recimo u bijelu sa potpuno identicnim izgledom (nevidim razlog sto bi se to mjenjalo kada sve ostaje isto, a pogoditi brojeve jedne preko drugih... to je tek peripetija)
- DRUGA - i druga opcija koja opet ima dvije jer se tada mijenja kompletan izgled i nacin prolaska svjetlosti kroz podlogu, a to su:
tamni pleksiglas i da se izrezuje na cutter-u (kada vec mjenjas odraditi to potpuno unikatno) i
providni plekiglas na koji se lijepi odstampani cajger koji nije pravo rjesenje jer neprovidni dio nikada nece biti dovoljno neprovidan......

najprostije i nista jeftinije rjesenje za to je plazma tacho :)
Poz i sretno u izradi
 
pozz
novi sam na ovome forumu ali sve brzo kuzim jer sam i ja radio s folijima a naravno sada se dosta slabije vidi jer u mercedesa w202 svjetlost ide kroz podlogu..e sada mene zanima dali ima za uzeti plazma satovi ili da neko radi plastici trazio sam na ebayu ali nemaju za 93 god..ili ako ima neko neku drugu idju neka mi slobdno pise..hvala
 
Član
pozzzzz ekipa
moze li da se odradi ovako nesss ( http://imageshack.us/photo/my-images/821/g22608000bijelirbd.jpg/ ) za golfa III karavana ( do 200km/h i do 5000 obrtaja) pozzz.... :123:
 
Član
POZZ ekipa... moze li iko da nastima odgovarajucu velicinu za printanja i da se sve ovo uklopi na sat od golfa 3....:cool:
http://imageshack.us/photo/my-images/256/87516514n.jpg/
 
Remblender je napisao(la):
Da se cajgeri ne izgube u stranicama......
UPDATE 09.02.2011.

Svi cajgeri su u JPEG formatu i odgovaraju A4 papiru
Idealno stampanje iz CorelDRAW-a
tutorial kako ispravno odstampati cajger iz CorelDRAW-a


________________________________________________________
YUGO 45


_______________________________________________________
Opel Kadett E Notchback
(mislim da odgovara i za druge kadete)



_______________________________________________________

Golf MK1



_______________________________________________________

Golf MK2



________________________________________________________

Golf MK3



________________________________________________________

Probni za koje mi nije javljo o ispravnosit dimenzija

zdravo, dali neko moze da uradi cajgere za ford eskorta mk4???
 
Jel moze neko da mi pomogne oko ovoga, ja bih htio da isprintam ove cajgere sto imaju ovdje iznad napravljeni za mk3 ali kako da spasim sliku na racunara , jel to vec sve izmjereno ili sta kakoa... hvala unaprijed????
 
ZammbOdrift je napisao(la):
Jel moze neko da mi pomogne oko ovoga, ja bih htio da isprintam ove cajgere sto imaju ovdje iznad napravljeni za mk3 ali kako da spasim sliku na racunara , jel to vec sve izmjereno ili sta kakoa... hvala unaprijed????

kada se otvori cijela slika idi samo na save as.....
ostalo imas objasnjeno kako da stampas da bi mjere bile u redu...
 
ja imam samo ovo sto sam postavio na prvoj strani.....
nista vise nisam radio u nedostatku vremena i istrument tabli.....
 
Top