Iskustva-Zimske gume

Iskustva-Zimske gume

Super Moderator
Hvala na pomoci drug al bolje da sacekam malo, mozda je neko vec stavljao takve gume. Pa ustedio bi nesto al ne bi to radio ako ne pase al kalkulator kaze 5,1% a preporucuju do 3% odstupanja
 
Član
da pitam ovdje... jel iko licno probao one zimske carape za gume:icon_question: gledam u fisu imaju ni 30tak km, nesto mi "jeftine" , da nisu smece kinez :icon_rolleyes:

pa me zanima imal tko iskustva, ne sada da se vozi dugo na njima, vec efekat "cupanja", kada i zimulje znaju zapet... npr. zaledena uzbrdica i slicno, da se iscupa pa cim se dodje na zgodno mjesto skidanje
 
Član
Zna li mi neko reci kako s eponasaju protektirane zimulje za razliku nekih "normalnih" zimski guma ? Kontam uzeti zimske cipelice, pa mi sad udje shuha u glavu, jel bolje uzeti polovne i relativno ocuvane brendirane zimulje, ili protektirane nove zimulje ? ;)
 
Član
tibor987 je napisao(la):
Zna li mi neko reci kako s eponasaju protektirane zimulje za razliku nekih "normalnih" zimski guma ? Kontam uzeti zimske cipelice, pa mi sad udje shuha u glavu, jel bolje uzeti polovne i relativno ocuvane brendirane zimulje, ili protektirane nove zimulje ? ;)


Koja ti dimenzija treba?
 
Član
Limpi je napisao(la):
da pitam ovdje... jel iko licno probao one zimske carape za gume:icon_question: gledam u fisu imaju ni 30tak km, nesto mi "jeftine" , da nisu smece kinez :icon_rolleyes:

pa me zanima imal tko iskustva, ne sada da se vozi dugo na njima, vec efekat "cupanja", kada i zimulje znaju zapet... npr. zaledena uzbrdica i slicno, da se iscupa pa cim se dodje na zgodno mjesto skidanje
imas par modela tih carapa jedne tesko stavljas druge malo lakse
za voznju po snijegu ledu dobre su dok ne proklizas i tada se u najboljem slucaju poderu vecinomm spadnu i zamotaju oko tocka prosle zime su vise isle zamnom neko samnom tako od dobrih staril lanaca nema nista bolje
da ne zaboravim ako sa njima probas u dubljem snijegu da vozis ja neznam al nestanu negdjeee
nadji kovane lance i nema zime(zaobidji ove kineske koji sluze samo za murju) ima covjek na stupu na pijaci prodaje te kovane lance jes da znaju sjebat gumu al blato trava snijeg asfalt nema ih boljih
 
Legend
ja sam prosle godine uzeo protekt makbel ona nova sara sto je izasla nisu kao one prije sto su bile i bio sam prezadovoljan
nigdje me nisu izdale, gdje sam se uputio i izasao sam a bilo je kriticnih puteva gdje sam zalazio ;)
,islim ipak da je bolje da uzmes bilo kakvu novu gumu nego polovne ;)
 
Član
Na Peugeotu sam vozio Sportiva Winter (kupio u majagume) i bio super zadovoljan, pogotovo obzirom na cijenu. Na snijegu i ledu su prosjecno dobre, nema problema, ali su iznenadjujuce dobre u uslovima hladne kise i poledice, gdje su mnoge druge bile katastrofa.

Sad sam na autu dobio Michelin Pilot Alpin 2, mislim da im je ovo zadnja sezona pred penziju, pa cemo vidjeti kako ce da bude.
 
BHT Ovisnik
tibor987 je napisao(la):
185 ili 175-?? R14

Trazim i jeftinije celicne 5x100 pa eto ako nekom naleti

ja sam za bembaru uzeo sve 4 195/65/15 u citluku,gumex,za sada sam zadovoljan,probao sam na magistrali do 160,normala,na kiši drže,mada svakako drzi ono protiv proklizavanja,kada sam ugasio mogu ga zanjeti malo bokom na mokrom,fino staje,na suhom isto,malo su bučnije mozda od ovih obicnih,ali nista strasno,danas sam na ruiste isao testirati svoje,iduci put idem vidjeti kako se bmw probija bez lanaca


inace sve prepouke za semperit speed grip 2,ja sam prezadovoljan,sto na suhom,sto na mokrom,sto na snijegu,nigdje danas nisam zapeo na ruistu,osim par terenaca i audia a8 nikoga vise nisam vidio bez lanaca,ja sam zadovoljan,normalno polazim i na ledu i na snijegu,jeftinije,a po ADAC-u su bolje od michelina ;)

jos bih jednom preporucio od ovih jeftinih sportivu,stvarno guma dobro drzi,posebno i na ledu,danas sam pokusavao driftati malo,al stvarno gume nazad drže ;)
 
Član
Prošle dvije zime vozio Sportiva snow win,zadovoljan,ove godine stavio Barum Polaris 3, juče i danas bio test na snijegu,za sad prezadovoljan ponašanjem... Inače preferiram gume iz Continental grupe,prije par godina takodje vozio na Eurotec gumama takodje continetal koncern i bio zadovoljan... a nemam ništa ni protiv Goodyear koncerna,Sava s3 ide po snijegu ko luda,ali nije dugovječna,ne potroši se ,a već prestane da bude okrugla da tako kažem :) ... Protekt zaobilazim u širokom luku...smatram da guma ne može biti skupa jer u slučaju da se napravi šteta slijetanjem ili nekom drugom nezgodom prouzrokovanom proklizivanjem gume onda tek nastaju mnogo veći troškovi... Protekt ne mora biti loš na snijegu,ali su te gume jako teške i oštećuju ovjes i ležajeve,troše više goriva i opet s ekonomske strane nisu prihvatljive,a da ne spominjem neudobnost u vožnji i kojekakva trešenja volana,težak volan za upravljanje itd.
 
Fulda Kristal Montero, testirane na snijegu...i mogu samo reci "zvijer" od gume! Uzasao sam uz veliku, krivudavu, uzbrdicu od 1 km, po novonapadalom snijegu. Sto se tice voznje po suhom...prosjek, dok su na kisi nesto losije!
Kad se sve sagleda...ja prezadovoljan!;)
 
Član
Ma svaka guma koja ima dobru saru dobra je i na snijegu nije to nikakvo mjerilo da kazes dobra je guma ili losa u ostalim uvjetima.
 
Član
Protekt testiran po snijegu i smetovima te ledu,posao uz stranu na ledu,probijao smetove,snijega oko 20cm je bilo :cool:
nikada zimi necu uzimati druge gume,jest da su glasnije po suhom od ostalih guma ali nisu puno ;)
 
Član
Franki je napisao(la):
Ma svaka guma koja ima dobru saru dobra je i na snijegu nije to nikakvo mjerilo da kazes dobra je guma ili losa u ostalim uvjetima.

Ma jasta. Sve one kad su koliko toliko nove, su odlicne u snijegu.
Tek led i kisa pokaze kvalitet.

Ja kad sa Savom Eskimo recimo pogin'o nisam, nikad necu :lol:
Kupio nove prije 4 godine i tu zimu odlicne, nema kud nisam isao i to kroz neociscen snijeg.

Ali dodje proljece, lagana nizbrdica, malo kisa pocela padati, kad sam htio zakociti, ko da na felgama vozim :icon_eek: NISTA!.
 
BHT Ovisnik
evo jedna od danas,valjda mozete vidjeti sliku,sami led,normalno stajem i polazim uz stranu:icon_biggrin:
197954_10151299079842888_57956133_n.jpg


cak sto vise nemogu ga ni bociti,ljepi :D
 
Top