Iskustva-Zimske gume

Iskustva-Zimske gume

Član
Tuzla i okolina, stigla nova tura Contia TS850 u DamJas Lukavac, juce placene 124,24 komad, uzeo dvije 195/65/15. Jedan ciko mi skoro rece da je nestasica kontija bila iz razloga sto su bili strajkovi u cijelom Portugalu, pa tako da ni ova fabrika nije radila.
 
Super Moderator
Da ne otvaram novu temu. Na autu su mi sada ljetne 225/45 17 i to je propisana dimenzija za njega fabricki. Sad hocu staviti zimske i znam da ne smeta ako su 215/50 ali da li je velika razlika ako uzmem 215/55?? Meni se nekako cini velika razlika pa bojim se da ne bacim pare.. Steti li autu ili sta vec?


I jos jedno pitanje gdje u sarajevu mogu vidjeti gume za kombi? One sa oznakom C, moze i protekt te bi mi najvise pasale
 
Član
allroad je napisao(la):
Da ne otvaram novu temu. Na autu su mi sada ljetne 225/45 17 i to je propisana dimenzija za njega fabricki. Sad hocu staviti zimske i znam da ne smeta ako su 215/50 ali da li je velika razlika ako uzmem 215/55?? Meni se nekako cini velika razlika pa bojim se da ne bacim pare.. Steti li autu ili sta vec?


I jos jedno pitanje gdje u sarajevu mogu vidjeti gume za kombi? One sa oznakom C, moze i protekt te bi mi najvise pasale

Jel to 17'' il 16'' hoces za zimu?
 
Super Moderator
Na insigniu kad su 18 idu 245/45 a na c klasu 17 uze od insignijinih idu 45.. Ne znam sad jel mi puno 215/55 za 17 :icon_confused:
 
Član
Na ljetne 18 kod insignie su 245/45 a kod merca 17 su 225/45

a sad zimske 17 za insigniu idu 225/55

Sta znam mozda i nije puno 215:icon_question:
 
Super Moderator
Pa da to ti kazem na insigniji veci broj felge, sira za 20, a na oba auta kroz 45

Nije puno da je 215/50 to je razlika u 5 deka al vec 55 to je u 5 deka sa 225/55
 
Član
Stetit ti moze samo ako ti bude zakacalo za nesto a sto se tice auta ko auta ... moze ti se samo odrazit na potrosnju i na ocitavanje brzine ... u tvom slucaju mislim da nece biti strasno sto se tice potrosnje jer su gume uze a veci profil ...

http://www.1010tires.com/tiresizecalculator.asp

eto ti pa uporedi
 
Super Moderator
A nemam ja 18, to kolega sa insigniom ima :D pogresno si procitao
Kod mene su sad isto 17 al 225/45, a na iste felge hocu namontirati zimske. Da su 215/50 bez razmisljanja bi uzeo a ovako me nesto strah... Ma nece sat lagati jer mjeri preko gps al to mi nije vazno iskreno samo da nije predebela da nece strugati il nesto

Aha ispravio si se :D
Pa da al uze su za 10 a vise za 10... Da su vise za 5 pa hajd :(
 
Član
Sad vidjeh da vozis tog audija i pretpostavljam da na njega hoces te gume

ima jedno zlatno pravilo kod quattra da se ne mjesaju gume bas previse (razlicite dimenzije napred i nazad) pa zato budi ipak oprezan i kod ovog tipa promjene dimenzija ...

vidi sta su ovom ciki uradile razlicite gume

http://forum.garaza.rs/viewtopic.php?f=10&t=539

**bo 100-200 maraka bolje se ne zezat :)
 
Super Moderator
A nije drug, na c klasu w204 hocu te gume, na audiju su 16''
Tako na calculatoru mi kaze da je 5% odstupanje, izgleda da je to puno :icon_confused:
 
Top